V práci som mala pocit, že nič neznamenám, až kým sa nestalo toto

V práci som mala pocit, že nič neznamenám, až kým mi nepodali toto...
21. septembra 2023 6 minút čítania
V práci som mala pocit, že nič neznamenám, až kým sa nestalo toto

Do našej e-mailovej schránky dorazil list od našej vernej čitateľky a zákazníčky, v ktorom sa s nami podelila o svoje zážitky týkajúce sa pracovného nasadenia, pocitmi nedocenenosti a pocitmi v svetlej chvíli, ktorá ju prekvapila v najlepšom možnom načasovaní. Prečítajte si príbeh pani Gabiky (29) z Banskej Bystrice.

Príbeh pani Gabiky

Nedávno som v práci ukončila veľký projekt. Pracovala som na ňom viac ako šesť mesiacov. Bolo tam veľa prekážok a rôznych ťažkostí, ale nakoniec som projekt dotiahla do finálnej podoby s fantastickými výsledkami. Počas projektu ma môj prísny šéf dosť kritizoval, ale tajne som dúfala, že po ukončení ma ocení a pochváli, ale nestalo sa tak.

Rozmýšľala som prečo ma neocenil a hľadala na sebe chyby. Namiesto radosti a naplnenia som cítila frustráciu a pocit, že pre firmu nie som prínosom. Veľmi ma mrzelo, že šéf neprišiel a nepovedal ani obyčajné ďakujem. Znamenám v tej práci vôbec niečo, alebo som len číslo pod ktorým ma korporácia eviduje? Dávala som si tú otázku denne. Okrem toho som sa začala hádať aj s priateľom. Mal pocit, že ho kladiem na druhú koľaj len preto, že som sa veľa venovala práci, a ak nie, hlavou som stále bola v priestoroch firmy a mojich povinnostiach.

Z energickej usmiatej ženy sa stala šedá myška

Z môjho života sa stal stereotyp bez naplnenia. Bohužiaľ, ak nemáte naplnenie v práci, presahuje to aj do súkromia. Všetko sa začalo u mňa postupne meniť, ale k horšiemu. Deň čo deň som do práce chodila viac a viac znechutená. Nebavilo ma chodiť niekde, kde nikto nevidí moje výsledky práce, nasadenie, vytrvalosť a snahu. Kým som sa niekedy každé ráno s radosťou chystala a bez make-upu, očných tieňov, excentrických očných liniek a výrazného červeného rúžu ani neodišla z domu, teraz som si ráno ledva umyla zuby, naniesla maximálne BB krém, balzam na pery a šla do práce. Vlastne ešte vlasy. Z toho stresu mala hrôzu už aj moja hlava. Vypadávanie vlasov sa mi vrátilo ako bumerang zo zanedbávania seba samej, ktoré som v poslednej dobe praktizovala. Preto teraz beriem výživových doplnkov viac, ako moja stará mama a zháňam ten najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov.

Deň, ktorý všetko zmenil

Je piatok ako každý iný a ja pomaly prichádzam ku kancelárii. Začína mi dochádzať, že tam idem bez úsmevu. To asi nie je v poriadku. Nemôžem si pomôcť, ale ten pocit, že, nič neznamenám ma prenasledoval čoraz viac.

Cítila som frustráciu, napriek tomu som ju nedávala kolegom najavo. Vošla som do kuchynky urobiť si kávu. Kráčam ku svojmu pracovnému stolu. „Super, niekto si ešte z môjho stola urobil aj odkladací priestor“, prebleskne mi hlavou. Prichádzam bližšie a začínam vidieť, že na stole je krabica. Nie je to obyčajná krabica. Je to nádherný luxusný darčekový box, na ktorom je napísané „GIFT BOX FOR YOU“. Ostávam v pomykove. Pýtam sa kolegov a kolegýň koho to je. Nikto nič nevie. V tom jeden kolega poznamenal: “Ak to je na tvojom stole, asi to bude tvoje.“ Chvíľu váham, ale potom si všimnem logo ANNEMARIE BÖRLIND, a to je predsa moja srdcovka. Začínam o niečo viac chápať, že to je darček pre ženu... pre mňa? Pomaly rozviažem mašľu a otváram darčekový box.

GIFTBOX2
„...ale potom si všimnem logo ANNEMARIE BORLIND, a to je predsa moja srdcovka. Začínam o niečo viac chápať, že to je darček pre ženu... pre mňa?“

Vo vnútri darčeka ma čaká odkaz. Musím si sadnúť, oči mám plné sĺz

GIFTBOX3
„Milý odkaz, ktorý ma čakal v krabici ma rozplakal, znamenalo to pre mňa veľa.“

„Všetko, čo robíš srdcom, radosťou a odovzdaním funguje. Si úžasná. Ďakujem. Tvoj šéf Martin.“ Po tvári mi stekajú slzy šťastia a ja stále nemôžem uveriť tomu, čo sa práve stalo. Jemne odlepujem zlatú nálepku lipového listu, ktorý mi náramne pripomína srdce, do nosa mi udrie príjemná vôňa a do očí mi žiari krásna dizajnová prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND. Keby kozmetika vedela aj spievať, tak myslím, že moje uši by zažili ódu na radosť. Všetky moje zmysly boli zasiahnuté, no najviac moje srdce a duša. Myslím, že som šéfa neodhadla. Zasiahol ma tak, že tento deň si budem pamätať navždy. Mám pocit, že môj šéf má pozná o niečo viac, ako si myslím. O to viac ma dostalo, že pre mňa vybral práve takýto darčekový box.

Darčekový box od šéfa

Rozmýšľam či vedel, že ANNEMARIE BÖRLIND milujem, alebo si mohol všimnúť produkty na mojom stole? Je to vlastne jedno. Eufória, ktorá ma zaplavila je minimálne v celej miestnosti.

Cítim neskutočnú vďačnosť a radosť. On si ma VŠIMOL. Všimol si moju prácu. Nebudem sa tváriť, že takýto dar pre ženu je nepodstatný. Nebola by som k sebe úprimná. Moja snaha, hodiny analýz a vypätia stáli za to! Na tento moment nezabudnem nikdy a už teraz sa teším na to, keď mu osobne poďakujem. Viem, že má toho veľmi veľa a často na meetingoch trávi veľa času mimo kanceláriu, preto nemáme veľmi často priestor na osobný rozhovor. Možno aj to je dôvod, prečo sa rozhodol poďakovať mi takýmto spôsobom. Vlastne som z toho nadšená. Ach, takúto radosť v práci a motiváciu som necítila už pekne dlho. Dúfam, že čoskoro dostanem ďalší projekt, ktorí bude pre firmu dôležitý. Nie preto, aby som dostala ďalší dar, ale preto, aby som šéfovi mohla ukázať, že ma baví pracovať vo firme, kde si ma vážia. Aké je to zvláštne ako rýchlo sa môže úplná pracovná frustrácia zmeniť na absolútne nadšenie. Niekedy stačí tak málo...

GIFTBOX1
„Keď som otvorila darčekový box od ANNEMARIE BÖRLIND, cítila som sa ako kráľovná.“

„Milý tím ANNEMARIE BÖRLIND, ďakujem za prečítanie môjho listu a tiež za to, že ste. Vaša kozmetika je úžasná, milujem ju a ani vo sne by som nečakala tak nádherný darček od môjho šéfa. Urobili ste mi obrovskú radosť. Zmenilo to u mňa všetko. Ďakujem.“

Gabika L. (29) z Banskej Bystrice

Súvisiace články