Svetový unikát – prírodný make-up, ktorý chráni mikrobióm pleti

Svetový unikát – prírodný make-up, ktorý chráni mikrobióm pleti
19. marca 2024 5 minút čítania
Svetový unikát – prírodný make-up, ktorý chráni mikrobióm pleti

Objavte prírodný make-up, ktorý predstavuje revolúciu v ochrane mikrobiómu pleti, kľúčového pre jej zdravie a krásu. Mikrobióm - tenká vrstva neoceniteľných mikroorganizmov na našej koži - je základom pre jej obranyschopnosť, hydratáciu a celkovú vitalitu. Väčšina bežných kozmetických prípravkov však tento životne dôležitý systém ohrozuje, čím prispieva k rozvoju kožných problémov. Našťastie existujú inovatívne produkty, ktoré nielen že ochraňujú, ale aj posilňujú tento mikrosvet, ponúkajúc pokožke hĺbkovú výživu a ochranu. Ponorte sa do nášho článku a dozviete sa viac.

Čo je kožný mikrobióm?

Kožný mikrobióm obývaný miliardami mikroorganizmov, je zásadný pre zdravie a krásu vašej pleti. Neoceniteľní ochrancovia, ktorí bojujú proti patogénom, regulujú pH a podporujú výrobu dôležitých látok. Mikrobióm pleti má kľúčovú úlohu v ochrane imunitného systému pleti. Pre milovníkov kozmetiky je dôležité vedieť, že nie každá kozmetika je „microbiome friendly“ a teda neochraňuje mikrobióm, dokonca ho môže narušiť. Správny výber produktov, ktorý rešpektuje a podporuje tento mikroskopický ekosystém, môže výrazne zlepšiť vzhľad a zdravie pokožky.

VEDELI STE, ŽE?
Keď si porovnáme množstvo génov v ľudskom tele s množstvom génov v našom mikrobióme, zistíme, že mikrobióm je podstatne pestrejší. Aj keď ľudia sú si medzi sebou geneticky veľmi podobní, naše mikrobiómy - teda súbory mikroorganizmov žijúcich v nás a na nás - sa môžu odlišovať až o 80 až 90%.

Vplyv kozmetiky na kožný mikrobióm

Niektoré prípravky (nielen) dekoratívnej kozmetiky a ich chemické zložky môžu negatívne ovplyvniť zdravie a rovnováhu kožného mikrobiómu, čím narušujú jeho funkčnosť, vyvolávajú podráždenie pleti a ďalšie negatívne reakcie.

Prvý rad make-upu na svete ocenený certifikátom MICROBIOME FRIENDLY

Na trhu už existuje aj taký make-up, ktorý sa môže pochváliť unikátnym certifikátom "MICROBIOME FRIENDLY". Tento prestížny certifikát predstavuje globálnu raritu. Make-up, ktorý je ocenený týmto certifikátom, je špeciálne navrhnutý, aby ochraňoval a podporoval jemnú rovnováhu nášho mikrobiómu. Produkty sú bez použitia škodlivých látok, ktoré by mohli narušiť mikrobiálnu diverzitu alebo znižovať obranné mechanizmy pokožky. Tento prístup je obzvlášť neoceniteľný pre ľudí s ekzémom, psoriázou a inými kožnými ochoreniami, keďže zdravý mikrobióm je kľúčový pre zachovanie zdravej a vyváženej pokožky.

MICROBIOME-1
IMG_9441-original

S hrdosťou môžem povedať, že sme na svetovom trhu prví, ktorí prinášajú make-up s týmto unikátnym certifikátom. Keďže líčenie predstavuje pre mnohé z nás denný rituál, je pre nás veľkým prínosom, že tieto produkty prinášajú nielen krásu, ale aj výnimočné účinky pre našu pokožku."

- Henrieta Martinková, CEO a ambasádor ANNEMARIE BÖRLIND SK a CZ

Produkty ocenené certifikátom MICROBIOME FRIENDLY

Na ktorých produktoch tento certifikát nájdete? Na všetkých make-upoch a tónovacích krémoch značky ANNEMARIE BÖRLIND. :)

Zloženie nielenže nenarúša kožný mikrobióm, ale okrem toho poskytuje pleti omladzujúce, hydratačné a vyživujúce účinky. Všetky sú produkty vegánske a plné výživných prírodných látok, ako je marulový, jojobový olej či bisabolol. Tieto ingrediencie sú vyberané s ohľadom na ich pozitívne účinky na pleť, čím zabezpečujú jej zdravie a vitalitu.

Omladzujúci, šetrný a chrániaci – spoznajte anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND

MAKE-UP-ANTI-AGING
Anti-aging make-up patrí medzi najobľúbenejšie produkty značky ANNEMARIE BÖRLIND.

Medzi najpopulárnejšie produkty ANNEMARIE BÖRLIND patrí práve anti-aging make-up, ktorý si vyslúžil obdiv nielen vďaka prestížnemu certifikátu, ale aj bohatému zloženiu plnému prírodných, omladzujúcich, hydratačných a vyživujúcich látok. Tento make-up obsahuje unikátnu bioliftingovú zložku Paracress, ktorá podporuje biochemické procesy v pokožke, spevňuje kolagénovú sieť a zvyšuje pružnosť pleti. Olej z kamélie v zložení posilňuje kožnú bariéru, zjemňuje jemné vrásky a línie, zatiaľ čo aloe vera zabezpečuje hydratáciu a jemnosť pleti. Vďaka svojej príjemnej textúre make-up zdokonaľuje vzhľad pokožky, poskytuje prirodzené krytie a udržiava pleť sviežu a dokonalú po celý deň. Jeho univerzálnosť ho robí ideálnou voľbou pre akúkoľvek príležitosť, prinášajúc pleti mladistvý a harmonický vzhľad, ktorý pokožku nezaťažuje.

Súvisiace články