Ekologické obaly kozmetiky začínajú byť trendy

Ekologické obaly, sociálno-ekologické projekty: ANNEMARIE BÖRLIND nie je ľahostajná budúcnosť našej planéty
22. marca 2023 5 minút čítania
Ekologické obaly kozmetiky začínajú byť trendy

Značka ANNEMARIE BÖRLIND používa vo svojich produktov takmer 500 prírodných rastlinných ingrediencií. A väčšina z nich pochádza zo sociálno-ekologických projektov po celom svete. I práve to nás inšpirovalo obohatiť našu ponuku o udržateľné obaly. Dbáme na životné prostredie a udržateľnosť, preto sme líniu na telo BODY CARE či NATU KOLAGÉN ,,obliekli” do zelených ekologických obalov z cukrovej trstiny!

Obaly BODY CARE a udržateľnosť

Viete si predstaviť, koľko odpadu vyprodukujeme kvôli našej starostlivosti o telo? A aký to má dopad na životné prostredie?

Pravdou je, že klasické produkty telovej starostlivosti majú malý objem, preto sme nútení kupovať ich častejšie. Preto prichádzame s konceptom, ktorý je šetrný nielen k našej planéte, ale aj k vašej pokožke.

Všimli ste si znak ,,I´m green” na obaloch novej línie BODY CARE? Zaručuje, že nezávislé inštitúty skontrolovali množstvo obnoviteľných surovín, ktorý obsahuje obal. Dokonca aj pumpičky a rúrky sú z obnoviteľných surovín! Napríklad telové maslo BODY CARE ušetrí ročne až tonu plastu. To už stojí za zmienku, však? Obaly telovej línie BODY CARE neobsahujú plasty vyrobené z ropy, ale sú vyrobené z cukrovej trstiny.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_PACKAGING_Office_6043
Kozmetika je vhodná pre všetkých, vrátane vegeteriánov, vegánov i ľudí s intoleranciou na lepok a celiatikov.

Považuje sa za prírodný plast, pretože je všestranne využiteľná ako plast, ale nezaťažuje životné prostredie. Dokonca aj vonkajšia škatuľka, v ktorej sa tieto produkty nachádzajú, je certifikovaná. Nájdete na nej označenie FSC, ktoré zaručuje, že sú šetrné voči klíme a spĺňajú prísny štandart ohľadom spracovania dreva.

Koncept BODY CARE presvedčil BSB Innovation Award 2019 a získal 2. miesto v kategórii „Najinovatívnejší koncept“. Európska cena za inováciu sa udeľuje za kozmetiku a prírodné výrobky, ako aj za ich suroviny, obaly a koncepty.

Na tejto línii milujeme, že udržateľne mysleli absolútne pri všetkom. V krabičke nenájdete žiadny príbalový letáčik. Všetky informácie nájdete vytlačené na vnútorných stenách krabičky, v ktorej je produkt zabalený!

Inovatívna línia BODY CARE

Línia BODY CARE nie je úžasná len kvôli jej udržateľnosti a úcty k prírode. Vyhovuje potrebám štyroch typov pleti, vrátane suchej. Obsahuje ale aj niekoľko produktov, ktoré sú vhodné pre všetky typy pleti. Poteší vás, že je vyrobená zo špeciálnych ingrediencií z našich sociálno-ekologických projektov z celého sveta. Obzvlášť musíte cítiť tú špeciálnu vôňu :)

Nové vegánske produkty starostlivosti o telo BODY CARE od ANNEMARIE BÖRLIND umožňujú intenzívnu starostlivosť o pokožku s pokladmi prírody, ako sú napríklad cenné rastlinné oleje, aloe vera a lekná, ktoré organizmu dodávajú vlhkosť.

Vedúca produktová manažérka ANNEMARIE BÖRLIND Ramona Schröder:,,Aby sme vyhoveli potrebám jednotlivých typov pleti, vyvinuli sme deväť produktov pre štyri rôzne typy pleti so štyrmi rôznymi vôňami a dávkovacími formami. Máte teda na výber medzi výrobkami pre normálnu až suchú pokožku a ďalšími produktmi, ktoré sú vhodné pre všetky typy pleti.”

Prírodné ingrediencie z našich sociálno-ekologických projektov

Nektár Kleopatrinej ihly z južného Francúzska

Náš organický nektár získavame výlučne z Provence na juhu Francúzska. Totižto Hervé Mermin je jediným pestovateľom tejto rastliny na celom svete. Surovina je preto veľmi vzácna a je k dispozícii iba malé množstvo. Nektár rastliny Kleopatrina ihla je výnimočnou surovinou, pretože sa môže zbierať iba niekoľko týždňov v roku, a aj to len skoro ráno.

Jojobový olej z Namíbie

Od roku 2017 podporujeme projekt „Jojoba pre Namíbiu“ ako oficiálny partner. Iniciátor Oliver Rust chcel zabezpečiť pravidelný a spravodlivý príjem pre ľudí v Namíbii. Jeho cieľom bolo poskytnúť deťom dobrý základ pre život a vzdelávanie. Program pomoci, ktorý zaviedla spoločnosť Namib Desert Jojoba, priamo podporuje približne 60 ľudí. Jojobový olej používaný v produktoch BODY CARE spĺňa ekologické požiadavky a je certifikovaný certifikátom EcoCert.

Aloe vera z Guatemaly

Aloe vera, ktoré obsahuje telová línia BODY CARE, rastie v Guatemale. Náš partner v súčasnosti pracuje so 14 nezávislými miestnymi farmármi v regióne. Spracovaním nielen zabezpečí, že poľnohospodári získajú svoje aloe vera , ale že sa vytvorí 250 nových pracovných miest.

Náš dodávateľ podporuje spravodlivý obchod a zodpovedný dodávateľský reťazec. Čistota aloe vera je certifikovaná podľa IASC (International Aloe Science Council) a je v organickej kvalite. Potvrdzuje to certifikácia EcoCert.

Aké ďalšie projekty podporuje ANNEMARIE BÖRLIND?

KLIMATICKÁ NEUTRALITA

Vyrábame klimaticky neutrálnym spôsobom a kompenzujeme uhlíkové emisie. Podporujeme projekt ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži . Projekt zabezpečuje prístup k čistej pitnej vode pre domácnosti vo vidieckych oblastiach Kambodže, pretože majú veľmi nízku kvalitu vody. Ľudia sú nútení si vodu prevárať, aby bola pitná a nezávadná. Preto ju prevárajú na otvorenom ohni, na ktorí používajú drevo z neďalekej chránenej oblasti.

1061_ClimatePartner_02
Projekt sa zameriava na znižovanie emisií skleníkových plynov.

Okrem ničenia lesov bohužiaľ produkujú toxický dym, ktorý môže viesť k ochoreniam dýchacích ciest, srdca a očí. Preto sme im schopní vďaka projektu ClimatePartner zabezpečiť vodné filtre, vďaka ktorým môžu mať prístup k čistej pitnej vode. Nevyžadujú elektrinu ani prevádzkové materiály. Podporou tohto projektu sme schopní kompenzovať naše uhlíkové emisie.

Súvisiace články