ÚCTA, VEDA, PRÍRODA

65 rokov s nami 

Úcta k človeku aj k prírode, priekopnícky vedecký duch a zodpovedné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi — to sú tri piliere, ktoré charakterizujú značku prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND Natural Beauty už vyše 65 rokov.

ÚCTA AKO ZÁKLADNÝ PILIER

„U nás je úcta viac než len firemnou politikou - je to naša životná filozofia."

Úcta k človeku
Úcta k človeku, k našim zákazníkom, a k našim zamestnancom je pre nás samozrejmosťou. S veľkou starostlivosťou si vyberáme dodávateľov a partnerov, ktorí zdieľajú naše presvedčenie. Od nich žiadame záruky ekologických a etických postupov, dôstojných pracovných podmienok a spravodlivých miezd pre ich pracovníkov. Odmietame akýkoľvek spôsob podpory detskej práce.

Úcta k prírode
Záleží nám nielen na vašej pokožke, ale aj na svete okolo nás. Preto nám veľa záleží na podpore globálnych projektov, ktoré prispievajú k lepšiemu svetu. Naše úsilie sa prejavuje v rôznych fair trade projektoch, od výroby organického bambuckého masla v africkom Mali, ktorá podporuje miestne rodiny, po výstavbu školského internátu v Bangladéši.

Úcta sa odzrkadľuje aj voči nášmu sídlu v Čiernom lese v Nemecku. Je to miesto, kde Annemarie Lindner žila celý život, je to miesto, kde naša firma zakotvila svoje korene, a kde od začiatku vznikali výrobky ANNEMARIE BÖRLIND. Dodnes je to miesto, kde prebieha kompletná výroba a vývoz všetkých našich prípravkov do celého sveta.

Úcta k tradícii
Hoci dnes distribuujeme naše kozmetické výrobky do viac ako 40 krajín sveta, zostávame rodinnou firmou so srdcom. Naša láska k prirodzenej kráse a prírode je dedičná a spolu s inovatívnym know-how sa odovzdáva už tri generácie.

Imagebrosch_re__Bl_tter_in_Petrischale_Original_6329

PRIEKOPNÍCKY VEDECKÝ DUCH

„Stojíme na čele prírodnej kozmetiky s inovatívnymi aktívnymi látkami už od roku 1959."

Sme považovaní za značku s vedeckým priekopníckym duchom, pretože sme vždy stáli na čele inovácií v oblasti kozmetiky. Naše dlhoročné úsilie a odhodlanie prinášať na trh nové, účinné a prírodné produkty na starostlivosť o pleť nám získalo povesť vedúceho hráča v odvetví. Sme neustále angažovaní v medzinárodných výskumných projektoch a vyvíjame jedinečné aktívne zložky, ktoré sa stávajú súčasťou našich produktov, čo nám umožňuje poskytovať kvalitnú kozmetiku so všestrannými výhodami pre zákazníkov.

V našom výskumnom oddelení, ktoré sa nachádza v nemeckom Čiernom lese, neustále hľadáme nové rastlinné zložky z rôznych častí sveta. Naším zámerom je začleniť tieto zložky do našich výrobkov na starostlivosť o pleť, aby sme zvýšili ich účinnosť. Pri vyvíjaní našich produktov využívame najnovšie poznatky z oblasti botaniky a vedeckého výskumu pokožky, aby sme dosiahli maximálnu prínos pre pokožku.

V kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND nájdete unikátne aktívne ingrediencie, mnohé z nich sme si dali dokonca patentovať. Účinnosť a pleťovú kompatibilitu každého nášho prípravku klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy a ich bezpečnosť garantuje množstvo certifikátov. Kvalitu, účinnosť a čisto prírodné zloženie našich produktov potvrdzuje aj vyše 40 hodnotení „vynikajúci” v testoch nemeckých inštitúcií Stiftung Warentest a ÖKO-TEST.

ZODPOVEDNÉ ZAOBCHÁDZANIE S PRÍRODNÝMI ZDROJMI

„Ako priekopníci prírodnej kozmetiky cítime veľkú spoločenskú a ekologickú zodpovednosť."

Technika a technológia výroby našich produktov je veľmi prísna a neustále ju vylepšujeme, aby sme nielen dodržali tie najvyššie štandardy kozmetického priemyslu, ale ich aj prevýšili.

Naše požiadavky, záväzky a smernice kvality sú certifikované certifikátom EcoControl. Ako jeden z našich sľubov zákazníkom odmietame testovať produkty na zvieratách alebo používať geneticky modifikované ingrediencie.

Od vzniku našej kozmetickej spoločnosti sme striktne proti používaniu výťažkov z mŕtvych živočíchov a proti akýmkoľvek formám zneužívania prírodných zdrojov. Práve naopak, v tých prípadoch, keď je potrebné ohrozené druhy rastlín chrániť a zabrániť ich ďalšiemu ohrozovaniu komerčným využitím, robíme tak čiastočným používaním šetrnejších alternatív v podobe prírodne identických látok (sú to rastliny, ktoré nezískavame priamo z prírody, aby sme zamedzili zneužívaniu zdrojov. Sú reprodukované podľa ich prirodzeného zloženia a preto nie sú syntetické).

Vždy, keď je to možné, používame rastliny z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.

Ako základ našich produktov používame prirodzene čistú, pramenitú vodu z vlastného prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 166 metrov v Čiernom lese, neďaleko sídla našej spoločnosti.

Imagemotiv_Tiefenquellwasser_Presseformat_4558

O udržateľnosti nielen hovoríme, ale striktne ju aj aplikujeme – používame alternatívne zdroje energie či „zelenú flotilu”, ktorá vďaka najmodernejším technológiám prispieva k zníženiu emisií a spotrebe paliva.

Dôkazom poctivého plnenia nášho záväzku sú početné vyznamenania za inovatívny vývoj a udržateľné postupy výroby. Sme hrdí na to, že sme od roku 2012 držiteľmi vyznamenania udržateľnosti CSE (Certified Sustainable Economics, slov. Certifikovaná udržateľná ekonomika) za zodpovedný, ekologický, spoločensky integrovaný podnikový manažment orientovaný na kvalitu.

Naša výroba je z hľadiska klímy neutrálna a kompenzujeme naše uhlíkové stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži.

Hrdo môžeme vyhlásiť, že od roku 2015 sme klimaticky neutrálni. Jednou z hlavných priorít spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND je zníženie našej spotreby energie s cieľom znížiť emisie CO2:
- CO2 neutrálna preprava zásielok a listov
- CO2 neutrálny vozový park
- Ekologicky efektívne plánovanie našich predajných trás
- Uvedomujeme si dôležitosť ekologickej energie a viacnásobne využívame predtým vyrobenú energiu.