Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

Rozhovor s Henrietou Martinkovou: Sérum s vitamínom C vnímam ako nevyhnutnosť v každej starostlivosti o pleť

Rozhovor s Henrietou Martinkovou: Sérum s vitamínom C vnímam ako nevyhnutnosť v každej starostlivosti o pleť
10. apríla 2024 6 minút čítania
Rozhovor s Henrietou Martinkovou: Sérum s vitamínom C vnímam ako nevyhnutnosť v každej starostlivosti o pleť

Aj keď vitamín C v kozmetike nie je novinkou na trhu, mnohí ľudia si stále neuvedomujú jeho úžasné benefity pre pleť a prečo by ho mali zahrnúť do svojej kozmetickej rutiny. Ako vitamín C prispieva k vašej kráse a prečo by mal byť neoddeliteľnou súčasťou vašej starostlivosti o pleť? O tajomstvách vitamínu C v produktoch, jeho benefitoch a osobných tipoch sa s nami podelila CEO a ambasádorka značky ANNEMARIE BÖRLIND, Henrieta Martinková.

Ako vitamín C prospieva našej pleti? Môžete vysvetliť jeho hlavné výhody a prečo by mal byť súčasťou našej každodennej starostlivosti o pleť?

Vitamín C je pre našu pokožku skutočným pomocníkom. Funguje ako silný antioxidant, ktorý bojuje proti škodlivým voľným radikálom a chráni pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom a znečistením. Okrem toho, že podporuje produkciu kolagénu, čím udržuje našu pokožku pevnú a pružnú, tiež pomáha zosvetľovať pigmentové škvrny a vyrovnáva tón pleti, čo vedie k žiarivejšiemu a rovnomernejšiemu vzhľadu. S takýmito úžasnými výhodami sérum s vitamínom C vnímam ako nevyhnutnosť v každej starostlivosti o pleť.

Ktoré produkty od ANNEMARIE BÖRLIND obsahujú vitamín C a ako sú formulované?

Ako jedny z hlavných zložiek sa vitamín C nachádza v 2 produktoch – v energizeri z pomarančových kvetov a intenzívnych ošetrujúcich kapsulách.

V energizéri sa vitamín C nachádza v troch podobách: ako kyselina askorbová, askorbyl palmitát a fosforečnan askorbylu sodného. No čo je ešte fascinujúcejšie, je ich spojenie s výťažkom zo sicílskeho pomaranča, vodou z kvetov pomaranča a extraktom z mrkvy - všetky tieto prírodné zložky sú nabitými zdrojmi vitamínu C.

V intenzívnych ošetrujúcich kapsulách sa vitamín C nachádza vo forme dvoch zložiek: ako askorbyl palmitát a askorbyl tetraizopalmitát. Vynikajúco sa dopĺňajú. Prvý z nich umožňuje ľahkú penetráciu účinkov do lipidových vrstiev pokožky, pôsobí ako silný antioxidant, chráni bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov a UV žiarenia. Druhý zase účinne podporuje tvorbu kolagénu a pomáha vyrovnávať pigmentové škvrny.

V čom je vitamín C v produktoch unikátny?

Unikátom napríklad je, že základom energizeru je sila sicílskeho červeného pomaranča, ktorý je prírodným zdrojom vitamínu C. Tento zdroj vyniká oproti iným formám vitamínu C v kozmetike svojou unikátnou kombináciou prírodných antioxidantov, bioflavonoidov a ďalších látok. Tento extrakt nie je len čistým zdrojom vitamínu C, ale je obohatený o jedinečné vlastnosti vďaka geografickému pôvodu sicílskych červených pomarančov, pestovaných na vulkanických pôdach Sicílie s bohatým minerálnym zložením, čo dodáva ovociu vysoký obsah antioxidantov a prispieva k jeho výnimočným účinkom na pleť.

Obsahujú produkty aj iné vitamíny okrem rôznych foriem vitamínu C? 

Áno a nie málo. :) Ak chcete svojej pleti poskytnúť skutočnú vitamínovú bombu, tieto produkty sú presne to, čo potrebujete, a sú ideálne práve pre obdobie jari.

Energizer je obohatený o provitamín A získaný z mrkvy a vitamín E. Kapsule okrem toho, že obsahujú dve formy vitamínu C, obsahujú tiež ester vitamínu A. Vďaka tejto výnimočnej kombinácii vitamínov pleť nadobudne zvýšenú odolnosť, vitalitu a bude vyžarovať prirodzenú sviežosť. Tento kokteil vitamínov zaisťuje hĺbkovú výživu a regeneráciu, čím pleť získa zdravý a rozžiarený vzhľad, pripravený na výzvy nového dňa.

Samozrejme účinky sú vždy znásobené, ak je posilnená hladina vitamínu C i zvnútra - strava plná čerstvého ovocia a zeleniny, ako sú citrusy, kiwi, jahody, paprika a brokolica, môže prirodzene zvýšiť hladinu vitamínu C v tele, čo podporí zdravú produkciu kolagénu a posilní prirodzenú obranyschopnosť pokožky. :)

Ako vitamín C prospieva našej pleti? Môže byť vitamín C používaný aj ľuďmi s citlivou pleťou? Existujú nejaké špeciálne pokyny alebo opatrenia, ktoré by mali tieto osoby zvážiť?

Pre tých s citlivou pokožkou by som osobne odporučila vyskúšať intenzívne ošetrujúce kapsule s vitamínom C. Tieto kapsule sú obohatené o jemné prírodné zložky a ceramidy, ktoré nielenže pomáhajú zmierniť citlivosť pokožky, ale i posilňujú kožnú bariéru. Je to skvelý spôsob, ako zahrnúť vitamín C do našej každodennej rutiny starostlivosti o pleť, bez obáv z podráždenia.

Ako vitamín C prospieva našej pleti? Máte nejaké osobné tipy alebo triky, ako najlepšie využiť produkty s vitamínom C od ANNEMARIE BÖRLIND pre rozžiarenie pleti?


Mám veľmi rada kombináciu energizéru s ľahkým vyhladzujúcim krémom SYSTEM ABSOLUTE v tomto období jari. Tieto produkty spolu tvoria úžasné kombo, ktoré mojej pokožke dodáva jas a vitalitu. Vitamín C pomáha rozjasňovať a vyrovnávať tón pleti, zatiaľ čo SYSTEM ABSOLUTE krém poskytuje bohatú hydratáciu a redukuje príznaky starnutia.

Okrem toho, v horúcich dňoch sa často rozhodnem preskočiť krém a používam produkty s vitamínom C ako svoj hlavný podklad. Ich ľahká textúra mi umožňuje cítiť sa osviežene a pohodlne aj pri vyššej teplote, zatiaľ čo vitamín C pracuje na ochrane mojej pleti pred škodlivými vplyvmi prostredia a poskytuje jej potrebnú ochranu a výživu.

vitamin-c-rozhovor
Henrieta počas horúcich dní často uprednostňuje preskočiť používanie krému a siahne po sére s vitamínom C, ktoré považuje za svoju základnú vrstvu starostlivosti o pleť.

Akú jednu vec by ste odporučili každému, kto chce zlepšiť zdravie a vzhľad svojej pleti pomocou vitamínu C?

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú by som chcela odporučiť každému, kto túži po zlepšení zdravia a vzhľadu svojej pleti pomocou vitamínu C, je konzistentnosť. Naša pokožka potrebuje čas na to, aby sa napojila na všetky tie úžasné výhody tohto účinného antioxidantu. Preto je dôležité zahrnúť vitamín C do svojej každodennej kozmetickej rutiny a mať trpezlivosť. S pozoruhodnými výsledkami prichádzajúcimi po niekoľkých týždňoch pravidelného používania a je to naozaj cesta, ktorá sa naozaj vyplatí.

Súvisiace články