Starostlivosť o vašu pokožku je pre nás vecou dôvery

Vyhlásiť o sebe, že kozmetická značka je prírodná, v dnešnej dobe nestačí. Kritéria pre prírodnú kozmetiku sú už oveľa prísnejšie, rovnako ako to, čo sa od nej očakáva. Preukázateľná účinnosť, pleťová kompatibilita a obsah prírodných zložiek sú len začiatok.

Kvalitu, účinnosť a ekologický prístup k výrobe našich produktov potvrdzujú aj certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Certifikát GREEN BRAND zaručuje, že naše kozmetické výrobky sa vyrábajú šetrne k životnému prostrediu a prírodným zdrojom.

Čo tieto certifikáty znamenajú?

CSE_Label_with_English_subline_black_and_white_Internet_11546

CSE

Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula takzvaný CSE štandard (skratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v preklade Certifikovaná udržateľná ekonomika) pre ekologicky orientované spoločnosti. Výrobné spoločnosti certifikované v súlade s normou CSE vyrábajú minimálne 75 % objemu svojich produktov v súlade s existujúcou produktovou normou relevantnou pre daný sektor.

Naša spoločnosť Börlind GmbH patrí medzi šesť pilotných spoločností, ktoré plnia rozšírené, trvalo udržateľné štandardy EcoControlu, čiže CSE, pretože synonymom našej výroby je trvalo udržateľný rozvoj, podpora ekonomík a práce v treťom svete a ekológia.

Certifikát CSE potvrdzuje naše udržateľné podnikateľské postupy v sídle našej spoločnosti v Čiernom lese.

• V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.
• V našich prípravkoch používame vlastnú pramenitú vodu.
• S prírodnými zdrojmi zaobchádzame starostlivo (vďaka čiastočnému používaniu prírodne identických zložiek) a prírodu nezneužívame.
• V našich prípravkoch používame rastlinné výťažky z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.
• Nepoužívame žiadne deriváty minerálnych olejov (žiadne silikóny, MOAH ani parafíny).Taktiež nepoužívame žiadne geneticky modifikované suroviny.

Dizajn_bez_n_zvu_32_

Eco Control

Nemecký inšpekčný a certifikačný orgán EcoControl kontroluje a zabezpečuje kvalitu bio produktov v oblasti prírodnej a bio kozmetiky. Aby značka získala ochrannú známku EcoControl, musí spĺňať prísne kritéria - nielen vysoké nároky týkajúce sa obsahu surovín v produktoch, ale aj nároky na spôsob získavania surovín a tiež na ich spracovanie. Prírodná kozmetika označená ochrannou známkou.

EcoControl napríklad nesmie obsahovať ropné deriváty, syntetické parfumy a farbivá, chemické konzervanty, umelé enzýmy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.
Značka ANNEMARIE BÖRLIND je certifikovaná EcoControlom od roku 2008. Označenie EcoControl na našich produktoch zaručuje dodržiavanie najvyšších štandardov, ku ktorým sme sa ako výrobca zaviazali a ktoré neraz presahujú štandardy iných certifikačných značiek vo viacerých oblastiach.

Dizajn_bez_n_zvu_31_

VEGAN

Množstvo vegánov v populácii sa neustále zvyšuje. Dobrovoľne sa vzdávajú akejkoľvek živočíšnej potravy. Patria sem vajcia, syr a mliečne výrobky. Dnes už existuje bohatá vegánska ponuka od potravín až po kozmetiku.

Ochranná známka VEGAN sa používa ako označenie na celom svete. Ide o autentický štandard pre výrobky bez živočíšnych prísad a zložiek pochádzajúcich zo zvierat. To okrem iného zahŕňa med, včelí vosk, kolagén, karmín (červené farbivo získané z podrveného hmyzu - Červec nopálový), cholesterol, želatínu a mnoho ďalších.


V záujme zachovania kvality výrobkov spoločnosť BÖRLIND GmbH občas používa živočíšne suroviny. Ide predovšetkým o včelí vosk, ktorý má ochranný a výživný účinok - používa sa napríklad v rúžoch. Ďalšími živočíšnymi surovinami, ktoré sa príležitostne používajú v produktoch, sú med, mliečna bielkovina, šelak a vlna.

Čo presne certifikuje VEGAN?
Na každom výrobku, ktorý neobsahuje žiadne živočíšne zložky môžete vidieť označenie VEGAN. Aby sme sa v spoločnosti BÖRLIND GmbH striktne držali tejto filozofie, nielen čo sa týka zloženia produktov, ale aj vzhľadom na obaly, musia byť úplne bez živočíšnych zložiek. Nie všetky bežné vegánske nálepky berú do úvahy aj obal.

Dizajn_bez_n_zvu_33_

GREEN BRAND


Medzinárodná organizácia GREEN BRAND udelila už po tretí krát Green Brand ocenenie spoločnosti BÖRLIND GmbH, výrobcovi prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizácia v spolupráci s nezávislými inštitúciami hodnotí ekologicky udržateľné výrobky, služby a spoločnosti ako také. Víťazi sa posudzujú v trojfázovom procese, ktorý je jedinečný na celom svete. Za nomináciu, validáciu a rozhodovací proces zodpovedá prestížna nezávislá porota.

Dizajn_bez_n_zvu_30_

MICROBIOME FRIENDLY


Spoločnosť ANNEMARIE BÖRLIND prichádza na trh s prvým certifikovaným radom make-upu pre pleť, ktorá nepoškodzuje a je šetrná k nášmu kožnému mikrobiomu. Mikrobióm predstavuje komplex mikroorganizmov na povrchu i vo vnútri nášho tela. Jednoducho povedané, slúži ako ochranná bariéra proti vonkajším vplyvom a podporuje imunitný systém.

Certifikácia "MICROBIOME CERTIFIED" zabezpečuje, že kozmetický výrobok nepoškodzuje kožný mikrobióm, rešpektuje jeho rovnováhu a rozmanitosť.

GARANTUJEME

certifikat_cse
Certifikát CSE potvrdzujúci súlad s ustanoveniami aktuálnej verzie štandardu CSE (Certified Sustainable Economics).
certifikat_gmp
Spoločnosť Börlind GmbH bola certifikovaná pre svoju správnu výrobnú prax (GMP) v súlade s ISO 22716:2007.
certifikate_partner
ClimatePartner certifikoval ako klimaticky neutrálnu spoločnosť od roku 2015. Kozmetická spoločnosť kompenzovala svoje emisie skleníkových plynov ekvivalentné 1 526 598 kg CO2 podporou projektu na ochranu klímy „Voda v Kambodži“.