Starostlivosť o vašu pokožku je pre nás vecou dôvery.

Vyhlásiť o sebe, že kozmetická značka je prírodná, v dnešnej dobe nestačí. Kritéria pre prírodnú kozmetiku sú už oveľa prísnejšie, rovnako ako to, čo sa od nej očakáva. Preukázateľná účinnosť, pleťová kompatibilita a obsah prírodných zložiek sú len začiatok.
Kvalitu, účinnosť a ekologický prístup k výrobe našich produktov potvrdzujú aj certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Certifikát GREEN BRAND zaručuje, že naše kozmetické výrobky sa vyrábajú šetrne k životnému prostrediu a prírodným zdrojom.


Čo tieto certifikáty znamenajú?

cse

CSE

Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula takzvaný CSE štandard (skratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v preklade Certifikovaná udržateľná ekonomika) pre ekologicky orientované spoločnosti. Výrobné spoločnosti certifikované v súlade s normou CSE vyrábajú minimálne 75 % objemu svojich produktov v súlade s existujúcou produktovou normou relevantnou pre daný sektor.

Naša spoločnosť Börlind GmbH patrí medzi šesť pilotných spoločností, ktoré plnia rozšírené, trvalo udržateľné štandardy EcoControlu, čiže CSE, pretože synonymom našej výroby je trvalo udržateľný rozvoj, podpora ekonomík a práce v treťom svete a ekológia.

Certifikát CSE potvrdzuje naše udržateľné podnikateľské postupy v sídle našej spoločnosti v Čiernom lese:

• Minimálne 75 % vyprodukovanej produkcie musí spĺňať normu pre organické alebo prírodné produkty.
• V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.
• V našich prípravkoch používame vlastnú pramenitú vodu.
• Všetky produkty musia byť dermatologicky testované nezávislými inštitúciami pre účinnosť a ich bezpečnosť pre každý typ pleti.
• V našich prípravkoch používame rastlinné výťažky z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.
• Nepoužívame žiadne deriváty minerálnych olejov (žiadne silikóny, MOAH ani parafíny). Taktiež nepoužívame žiadne geneticky modifikované suroviny.
• Elektrina v celom podniku musí pochádzať zo 100% ekologických zdrojov.
• Časti ziskov musí spoločnosť preukázateľne reinvestovať do udržateľnosti.
• Audit kontroly sa musí vykonávať každý rok.
• Rastlinné suroviny musia prednostne pochádzať z certifikovaného ekologického pestovania alebo zberu vo voľnej prírode, ako aj zo sociálno-ekologických projektov z celého sveta.


eco_control

Eco Control

Nemecký inšpekčný a certifikačný orgán EcoControl kontroluje a zabezpečuje kvalitu bio produktov v oblasti prírodnej a bio kozmetiky. Aby značka získala ochrannú známku EcoControl, musí spĺňať prísne kritéria - nielen vysoké nároky týkajúce sa obsahu surovín v produktoch, ale aj nároky na spôsob získavania surovín a tiež na ich spracovanie. Prírodná kozmetika označená ochrannou známkou.

EcoControl napríklad nesmie obsahovať ropné deriváty, syntetické parfumy a farbivá, chemické konzervanty, umelé enzýmy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.
Značka ANNEMARIE BÖRLIND je certifikovaná EcoControlom od roku 2008. Označenie EcoControl na našich produktoch zaručuje dodržiavanie najvyšších štandardov, ku ktorým sme sa ako výrobca zaviazali a ktoré neraz presahujú štandardy iných certifikačných značiek vo viacerých oblastiach.


vegan

VEGAN

Množstvo vegánov v populácii sa neustále zvyšuje. Dobrovoľne sa vzdávajú akejkoľvek živočíšnej potravy. Patria sem vajcia, syr a mliečne výrobky. Dnes už existuje bohatá vegánska ponuka od potravín až po kozmetiku.

Ochranná známka VEGAN sa používa ako označenie na celom svete. Ide o autentický štandard pre výrobky bez živočíšnych prísad a zložiek pochádzajúcich zo zvierat. To okrem iného zahŕňa med, včelí vosk, kolagén, karmín (červené farbivo získané z podrveného hmyzu - Červec nopálový), cholesterol, želatínu a mnoho ďalších.

V záujme zachovania kvality výrobkov spoločnosť BÖRLIND GmbH občas používa živočíšne suroviny. Ide predovšetkým o včelí vosk, ktorý má ochranný a výživný účinok - používa sa napríklad v rúžoch. Ďalšími živočíšnymi surovinami, ktoré sa príležitostne používajú v produktoch, sú med, mliečna bielkovina, šelak a vlna.


Čo presne certifikuje VEGAN?
Na každom výrobku, ktorý neobsahuje žiadne živočíšne zložky môžete vidieť označenie VEGAN. Aby sme sa v spoločnosti BÖRLIND GmbH striktne držali tejto filozofie, nielen čo sa týka zloženia produktov, ale aj vzhľadom na obaly, musia byť úplne bez živočíšnych zložiek. Nie všetky bežné vegánske nálepky berú do úvahy aj obal.


annemarie-borlind-green-brand-2023-2024

GREEN BRAND

Medzinárodná organizácia GREEN BRAND udelila už po štvrtý krát Green Brand ocenenie spoločnosti BÖRLIND GmbH, výrobcovi prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizácia v spolupráci s nezávislými inštitúciami hodnotí ekologicky udržateľné výrobky, služby a spoločnosti ako také. Víťazi sa posudzujú v trojfázovom procese, ktorý je jedinečný na celom svete. Za nomináciu, validáciu a rozhodovací proces zodpovedá prestížna nezávislá porota.

Čo to znamená pre vás?

Že používate kozmetiku, kde každý výrobok je vytvorený s maximálnym množstvom ekologickej a sociálnej zodpovednosti.

Že nákupom rastlinných surovín sa podporujú početné fair-trade projekty s ekologickými pestovateľskými metódami a environmentálnymi projektmi na celom svete.

Že spoločnosti záleží aj na ľudskom rozmere a ich celosvetový záväzok sa neobmedzuje len na získavanie surovín. Podporujú aj vzdelávacie projekty a iné charitatívne programy, aby boli udržateľní aj v prípade ľudí.

Spoločnosť to chápe ako svoj prínos k obnove Zeme a sveta, ktorý tiež poskytuje život budúcim generáciám. Börlind GmbH už dlhé roky spĺňa štandard certifikovanej udržateľnej ekonomiky. Všetky výrobky značky ANNEMARIE BÖRLIND a značky DADO SENS nesú certifikát CSE, čo znamená ekologické, sociálne integrované a kvalitné riadenie podniku. Dodržiavanie prísnych smerníc CSE bolo jedným z dôvodov pozitívneho hodnotenia organizácie GREEN BRAND.

„Certifikát „Green Brand” je pre nás motiváciou na ceste, pre ktorú sme sa rozhodli.”
Nicolas Lindner, marketingový riaditeľ spoločnosti Börlind GmbH.

certifikat_cse

Certifikát CSE potvrdzujúci súlad s ustanoveniami aktuálnej verzie štandardu CSE (Certified Sustainable Economics).

certifikat_gmp

Spoločnosť Börlind GmbH bola certifikovaná pre svoju správnu výrobnú prax (GMP) v súlade s ISO 22716:2007.

Smernice, ktoré sa musia dodržiavať pri výrobe kozmetiky, sú pevne ukotvené v tejto medzinárodnej norme. Smernice sa vzťahujú na rôzne oblasti výrobného podniku, ktoré ovplyvňujú kvalitu produktu.

Certifikácia podľa ISO 22716:2007 preto svedčí o riadení kvality v súlade s normami a je opäť dôkazom vysokej kvality produktov spoločnosti BÖRLIND GmbH.


certifikate_partner

ClimatePartner certifikoval ako klimaticky neutrálnu spoločnosť od roku 2015.

Kozmetická spoločnosť kompenzovala svoje emisie skleníkových plynov ekvivalentné 1 526 598 kg CO2 podporou projektu na ochranu klímy „Voda v Kambodži“.

Viac o kompenzačnom programe a klimatickom projekte sa dozviete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001