ANNEMARIE LINDNER

Život zasvätený prírodnej kozmetike

„Každý človek má v sebe volanie srdca. Musíme ho nasledovať."

Tieto slová Annemarie Lindner, zakladateľky spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND, sú odkazom jej celoživotnej cesty - cesty plnej vášne, odhodlania a nezlomnej vôle.

Annemarie Lindner, zakladateľka značky ANNEMARIE BÖRLIND, priekopníčka prírodnej kozmetiky vo svete, narodená 22. septembra 1920, v čase, kedy prírodná kozmetika bola skôr raritou ako štandardom. Svojou vášňou a oddanosťou pre prírodnú kozmetiku nám ukázala, že aj keď je niečo netradičné, môžeme to premeniť na úspech, ak veríme vo svoje sny. Annemarie Lindner musela čeliť mnohým prekážkam, aby dosiahla svoje ciele a zmenila svet k lepšiemu. Vďaka nej dnes značka ANNEMARIE BÖRLIND patrí medzi najuznávanejšie a najskúsenejšie značky sveta.

Annemarie Lindner čelila mnohým výzvam. Dvakrát zažila vyvlastňovanie v Nemeckej demokratickej republike, no jej duch sa nezlomil. Utečenkyňa zo západného Nemecka, ktorá znovu našla svoj domov v Čiernom lese, nebola len obyčajnou vizionárkou. Bola to žena, ktorá celý svoj život venovala presadzovaniu idey prírodnej kozmetiky bez kompromisov.

Annemarie Lindner, ktorú trápila aknózna pokožka, sa rozhodla nájsť riešenie svojich problémov mimo tradičnej medicíny. Objavila účinky bylinného naparovania a ílovej masky, čo jej nielen pomohlo vyliečiť akné, ale aj našlo jej životné poslanie: pomáhať ľuďom ku krásnej a zdravej pokožke prostredníctvom darov prírody.

Jej prístup k výrobe kozmetiky bol inovatívny - miešala vlastnú kozmetiku z čisto prírodných, rastlinných ingrediencií. Tento prístup bol v tej dobe neobvyklý a mnohí ju považovali za bylinkárku a šarlatánku. Napriek tomu Annemarie nevzdala a jej vízia, že len zdravá pokožka je skutočne krásna, ju zaradila medzi významné osobnosti nemeckej kozmetiky.

Annemarie Lindner bola presvedčená, že nepotrebujeme chémiu ani invazívne zásahy, aby sme mali pokožku zdravú, krásnu a plnú života. Všetko, čo naša pokožka potrebuje, sa dá nájsť v prírode. Len čaká na nás, kým to objavíme." Tento prístup je základom filozofie značky ANNEMARIE BÖRLIND.

Dnes, po viac ako 65 rokoch, je značka ANNEMARIE BÖRLIND synonymom moderných a efektívnych prírodnych kozmetických produktov. Výskum a vývoj produktov je v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami o ľudskej koži a prírode. Spoločnosť si zachováva rodinný charakter a zároveň je na poprednom mieste v oblasti udržateľnej prírodnej kozmetiky.

Posolstvo Annemarie Lindner a jej dedičstvo sú uchované v rodinnom poklade receptúr, ktoré sú chránené už tri generácie. Záväzok spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND k udržateľnosti, čistote, prírode a kvalite produktov, ktoré sú zároveň šetrné k životnému prostrediu a podporujú udržateľný rozvoj, je neoblomný.

Annemarie Lindner bola viac než len zakladateľkou - bola inšpiráciou pre generácie a jej odkaz žije dodnes v každom produkte, ktorý nesie jej meno.

„Všetko, čo pokožka potrebuje, možno nájsť v prírode. Len čaká na nás, kým to objavíme.”
- Annemarie Lindner (zakladateľka spoločnosti)

Annemarie_Lindner_mit_Familie
Annemarie Lindner so svojimi rodičmi a sestrou Ruth
Annemarie_Lindner_Einschulung
HOCHZEIT
1
boerlind-firmengruenderin-annemarie-lindner-1959
bild_pass_sw_1984

Naše produkty od samého začiatku až po súčasnosť získavajú množstvo ocenení. Pred uvedením produktov na trh v NDR bolo potrebné predložiť anonymizovanú vzorku na testovanie kvality. Všetky krémy vyrobené „Annemarie Lindner – Kräuter-Präparate“ boli hodnotené najvyššími známkami za prémiovú kvalitu. Annemarie sa verne držala tvrdenia o kvalite:

„To, čo nemôžem zjesť, si nedám na tvár." – Annemarie Lindner

Annemarie Lindner a jej manžel to v NDR nemali ľahké. Prednášky o starostlivosti o pleť v tlači a v rádiu urobili jej produkty veľmi populárnymi, no boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Podnik manželov bol dvakrát vyvlastnený a tretíkrát sa zdalo, že sa blíži v lete 1958. Z tohto dôvodu sa Annemarie a Walter Lindnerovci rozhodli spoločne utiecť na Západ. Bol to náročný krok, no zároveň to bol začiatok niečoho veľkého: Börlind GmbH.

10_3
P1000284
Lindner_Annemarie
092005borlind09mvh_01
4Q4G3679
Verdienstorden-AL
boerlind-annemarie-lindner-90-jahre-2010
annemarie-lindner-neuform-lebenswerk-2011
annemarie-lindner-maurice-lacroix-business-award-2011
GN15_SPA_DIAMOND_1599
Annemarie_Lindner_-c-medienfabrik-guetersloh-gmbH_joerg-saenger