ANNEMARIE LINDNER

Život zasvätený prírodnej kozmetike

„Každý človek má v sebe poslanie. Musíme ho vycítiť a nasledovať ho."

To bolo jedno z hesiel Annemarie Lindner. Celý život ho nasledovala s veľkou vášňou. Priekopníčka prírodnej kozmetiky to však v živote nemala ľahké. Dvakrát v Nemeckej demokratickej republike zažila vyvlastňovanie, utiekla do západného Nemecka a odznova začala v Čiernom lese. Bola však vizionárkou a jej presvedčením to neotriaslo. Presadzovala svoju myšlienku systematickej starostlivosti o pleť s využitím prírodných zdrojov dôsledne a bez kompromisov.

Prezývajú ju priekopníčka prírodnej kozmetiky. Roky sa trápila s mastnou, aknóznou pleťou, a vo svojom boji skúšala všetko možné - od bahenných masiek až po chemické preparáty na hranici bezpečnosti, ktoré v tých povojnových časoch predpisovali v rámci liečby kožní lekári. A potom zažila účinky naparovania bylinkami a ílovú masku - prírodné medikamenty, ktoré jej život prevrátili hore nohami. Annemarie si nielen vyliečila akné, ale našla aj svoje životné poslanie — pomáhať ľuďom ku krásnej a zdravej pokožke pomocou prírody.

Začala miešať vlastnú kozmetiku — z čisto prírodných, rastlinných ingrediencií. V tej dobe to bol ojedinelý jav. Niektorí sa jej spočiatku posmievali, že je bylinkárka a šarlatánka, no ona sa nevzdala a uzdravila nielen vlastnú pleť, ale za svoj život pomohla aj tisícom ďalších ľudí. Jej vízia, že len zdravá pokožka je skutočne krásna, ju zaradili medzi významné osobnosti v Nemecku a urobila z nej pojem. A rovnako jej kozmetickú značku ANNEMARIE BÖRLIND - Natural Beauty. Už úctyhodných 60. rokov.

„Nepotrebujeme chémiu ani invazívne zásahy, aby sme mali pokožku zdravú, krásnu a plnú života. Všetko, čo naša pokožka potrebuje, dá sa nájsť v prírode. Len čaká na nás, kým to objavíme," vyhlasovala Annemarie Lindner.

Posolstvo a dedičstvo Annemarie Lindner uchovávame už tri generácie a jej pôvodné receptúry strážime ako rodinný poklad. Hoci sme stále rodinná firma, ANNEMARIE BÖRLIND je dnes synonymom modernej efektívnej starostlivosti o pleť. Spája v sebe najnovšie vedecké poznatky o ľudskej koži s tými najlepším z prírody.

V snahe získať vašu dôveru, nikdy nepoľavíme a neznížime naše štandardy.

„Všetko, čo pokožka potrebuje, možno nájsť v prírode. Len čaká na nás, kým to objavíme.”
- Annemarie Lindner (zakladateľka spoločnosti)

Annemarie_Lindner_mit_Familie
Annemarie Lindner so svojimi rodičmi a sestrou Ruth
Annemarie_Lindner_Einschulung
HOCHZEIT
1
boerlind-firmengruenderin-annemarie-lindner-1959
bild_pass_sw_1984

Naše produkty od samého začiatku až po súčasnosť získavajú množstvo ocenení. Pred uvedením produktov na trh v NDR bolo potrebné predložiť anonymizovanú vzorku na testovanie kvality. Všetky krémy vyrobené „Annemarie Lindner – Kräuter-Präparate“ boli hodnotené najvyššími známkami za prémiovú kvalitu. Annemarie sa verne držala tvrdenia o kvalite:

"Ak to nemôžem zjesť, nedám si to na kožu." – Annemarie Lindner

Annemarie Lindner a jej manžel to v NDR nemali ľahké. Prednášky o starostlivosti o pleť v tlači a v rádiu urobili jej produkty veľmi populárnymi, no boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Podnik manželov bol dvakrát vyvlastnený a tretíkrát sa zdalo, že sa blíži v lete 1958. Z tohto dôvodu sa Annemarie a Walter Lindnerovci rozhodli spoločne utiecť na Západ. Bol to náročný krok, no zároveň to bol začiatok niečoho veľkého: Börlind GmbH.

10_3
P1000284
Lindner_Annemarie
092005borlind09mvh_01
4Q4G3679
Verdienstorden-AL
boerlind-annemarie-lindner-90-jahre-2010
annemarie-lindner-neuform-lebenswerk-2011
annemarie-lindner-maurice-lacroix-business-award-2011
GN15_SPA_DIAMOND_1599
Annemarie_Lindner_-c-medienfabrik-guetersloh-gmbH_joerg-saenger