Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

ZELENÁ BUDÚCNOSŤ

Zelená Budúcnosť s ANNEMARIE BÖRLIND

ANNEMARIE BÖRLIND, s viac ako 65 rokmi skúseností v prírodnej kozmetike, sa neustále zaväzuje k prírode. Naša kozmetika zdôrazňuje výnimočnú pleťovú kompatibilitu a prirodzenú krásu. Od získavania surovín až po distribúciu produktov, rešpektujeme a ochraňujeme prírodu.

Naša prírodná kozmetika je výsledkom najmodernejších a ekologicky šetrných výrobných metód. Naše prísady majú etický pôvod, ktorý sa dá vysledovať, a zaviazali sme sa k celosvetovým sociálno-ekologickým projektom. Certifikačný orgán EcoControl od roku 2008 potvrdzuje vysoké ekologické štandardy našej kozmetiky. V ANNEMARIE BÖRLIND nájdete spojenie prirodzenosti a udržateľnosti.

Spojenie vedy a prírody

Naša zodpovednosť nekončí na produktoch. Každý náš produkt je výsledkom výskumu vykonávaného s ohľadom na ekologickú a spoločenskú zodpovednosť. Sledujeme dôstojné pracovné podmienky pri získavaní surovín, spravodlivú odmenu a bojujeme proti detskej práci.

Naša ekologická zodpovednosť nekončí ani tam. Podporujeme fair trade projekty, ktoré používajú ekologické pestovateľské metódy, a angažujeme sa v environmentálnych projektoch po celom svete. Sme presvedčení, že naša práca prispeje k obnove Zeme a vytvorí vhodné podmienky pre budúce generácie. Udržateľnosť nie je len slovo, je to srdcová záležitosť našej filozofie.

Spoznajte viac o našich sociálno-environmentálnych fair-trade projektoch po celom svete! A pamätajte si slová Annemarie Lindner: "V prírode nájdeme všetko, čo naša pokožka potrebuje. Stačí, aby sme to objavili."

Algen-Bretagne

MORSKÉ RIASY Z BRETÓNSKA

Riasy vo vysokej koncentrácii obsahujú vitamíny A,B,C,D, E a K. Pochádzajú zo severného Bretónska, ktoré je uznanou biosférickou rezerváciou UNESCO. Nazbierané riasy vozíme loďou do mesta Agrimer, kde sa dvakrát premývajú, aby sa odstránila soľ a zvyšky škrupín. Vysušené pomleté riasy miešame so slnečnicovým olejom, tento extrakt používame napríklad pri našom inovatívnom pleťovom oleji 3v1. V našich kozmetických produktov v súčasnosti využívame 14 rozličných druhov morských rias. Aktívne látky z rias kombinujeme obvykle s jedným alebo dvomi olejmi a vitamínmi. Morské riasy sú výnimočné nielen svojimi účinkami pre pleť, ale majú schopnosť kompenzovať uhlíkové emisie, čím pomáhajú chrániť našu klímu. V regióne Finistère ľudia zbierajú okolo 70 000 ton rias ročne. Jeden kilogram rias obsahuje aminokyseliny, minerálne soli a stopové prvky z približne 100 000 litrov morskej vody. Nákupom našich rias z Bretónska prispievame k zachovaniu krajiny, ako aj k ďalších funkciám ekosystému.

OLEJ ZO STROMU XIMENIA Z AFRIKY

Do niektorých našich produktov používame zastudena lisovaný olej z jadier stromu Ximenia z kontrolovaného zberu vo voľnej prírode. Rastlina podobná malému stromu či kríku rastie v regióne juhozápadnej Afriky od Namíbie po Zimbabwe. Olej zo stromu Ximenia sa osvedčil predovšetkým v pleťovej starostlivosti o suchú pokožku. Obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, má protizápalové a upokojujúce účinky. Kúpou oleja zo stromu ximenia v tomto regióne podporujeme neziskové obchodné združenie deviatich afrických štátov — Phytotrade Africa, ktoré bolo založené v roku 2001 s cieľom vytvoriť udržateľný priemysel výroby lokálnych prírodných produktov v regióne deviatich zapojených afrických štátov, zachovať domorodú biodiverzitu, a tak zmierniť chudobu tamojších obyvateľov. Podporuje miestnych farmárov a komunity tým, že umožňuje stavať nové školy alebo kupovať nové školské uniformy.


Ximenia-_l-Afrika
Cupuacu-butter-brasilien

MASLO CUPUACU Z BRAZÍLIE

Maslo cupuacu sa získava z plodov tropického stromu Theoroma grandiflorum v brazílskych pralesoch. Je výnimočné svojou schopnosťou obnovovať vlhkosť v pokožke a bráni jej dehydratácii. Obsahuje vysoký obsah vitamínu E a radu fytosterolov, ktoré majú protizápalové účinky, bojujú proti voľným radikálom a pomáhajú ďalším aktívnym zložkám v produkte preniknúť do pokožky. Rovnako je oceňované pre svoju vôňu a schopnosť dodávať prípravkom jemnú konzistenciu. V pleťovej starostlivosti je výbornou ingredienciou najmä v telových maslách či krémoch, v podobe balzamov na pery či rúžov. Maslo cupuacu sa zbiera vo voľnej prírode v divokých Amazonských pralesoch a následne sa lisuje za studena bez akejkoľvek úpravy. Kúpou tejto suroviny podporujeme projekt udržateľnosti spoločnosti Croda, Croda Amazon, v brazílskych pralesoch, nakoľko lokálny zber vo voľnej prírode poskytuje miestnym komunitám ekonomickú nezávislosť.

AVOKÁDOVÝ A SEZAMOVÝ OLEJ Z KENE

Avokádový a sezamový olej sú suroviny, ktoré používame vo viacerých kozmetických produktoch, napríklad v línii LL Regeneration (sezamový olej) či v línii Rose Dew (avokádový olej). Tieto suroviny nakupujeme od miestnych farmárov z pohoria Mt. Kenya v Keni, ktorí sú združení v KOOFA (Kenyan Organic Oil Farmers Association, v preklade Kenská asociácia pestovateľov organického oleja). Táto asociácia vedie vysoko v pohorí Mt. Kenya projekt podpory vzdelávania 250 ľudí v pestovaní a spracúvaní organických surovín. Tieto rastlinné suroviny sa starostlivo spracúvajú v súlade s prísnymi štandardmi a predávajú sa za spravodlivých podmienok tak, aby podstatná časť príjmov z dodávateľského reťazca ostala v týchto krajinách a v prospech miestnych obyvateľov. Pestovanie a obchod s avokádovým a sezamovým olejom pre našu výrobu, sú certifikované a pravidelne monitorované nezávislými organizáciami Soil Association a Fair for Life.

Avocadooel-Kenia
boerlind-abgeschlossene-projekte-aloe-vera-aus-mexiko

ALOE VERA Z MEXIKA

Aloe vera, ktorú používame vo viacerých prípravkoch, rastie v Mexiku. Gél z tejto rastliny má protizápalové účinky, podporuje hojenie rán a posilňuje celkové zdravie pokožky. Rastliny aloe vera v našich produktoch pochádzajú výlučne od certifikovaných organických pestovateľov. Certifikát Fair for Life navyše potvrdzuje, že suroviny, ktoré používame, sa neustále kontrolujú a spĺňajú prísne spoločenské, fair-trade a environmentálne štandardy.

OLEJ Z HIMALÁJSKEJ ČEREŠNE

Naša spoločnosť Börlind objavila na streche sveta - v Nepále - plody divej himalájskej čerešne „dhatelo”, ktoré sú v tamojšej kultúre už po stáročia známe svojimi mimoriadne prospešnými účinkami na pokožku a sú o nich záznamy aj v starých kláštorných knihách. Využili sme ich uplatnenie aj v modernej prírodnej kozmetike. Vysoké kríky s takmer čiernymi plodmi rastú na severozápade Nepálu v regióne Humla v nadmorskej výške približne 4000 metrov nad morom. Naša spoločnosť založila projekt pre miestne vidiecke ženy, vďaka ktorému majú po prvýkrát vlastný zdroj príjmu. Ženy zapojené do tohto projektu zbierajú a spracúvajú plody himalájskych čerešní. Výsledok ich práce — čerešňový olej — nájdete v našich prípravkoch. Vďaka našej podpore si dokážu zarábať na živobytie a poskytnúť vzdelanie svojim deťom.

Viac informácií a video o projekte nájdete tu.

Rosenkirschoel-Nepal
Nara-Oel

NARA OLEJ Z AFRIKY

Uprostred púšte Namib, Namib-Naukluft Park, v africkej Namíbii rastie obzvlášť vzácna rastlina: !Nara. Vyskytuje sa iba vo veľmi špecifickej oblasti púšte. Keďže tento región je domovom etnika Topnaar, iba oni môžu zbierať a spracovávať vzácne plody !Nara podobné melónu. Aby sme zabezpečili správne spracovanie vzácneho ovocia, podporujeme Topnaar vhodným vybavením. Navyše odoberáme exkluzívne množstvo 250 litrov ročne a platíme za to nadpriemernú cenu. To umožňuje spravodlivé živobytie pre rodiny.

Chcete vedieť, čo znamená výkričník v názve? Tieto a ďalšie zaujímavé informácie a video nájdete tu.

JOJOBOVÝ OLEJ Z NAMÍBIE

ANNEMARIE BÖRLIND je od roku 2017 oficiálnym partnerom projektu Jojoba pre Namíbiu neziskovej organizácie Namib Desert Jojoba. Cieľom projektu je propagovať pestovanie jojoby a výrobu prírodného oleja v Namíbii. Napriek svojmu názvu jojobový olej z hľadiska chemického zloženia nie je v skutočnosti olej, ale je to kvapalný vosk získaný z dlhovekého kriaku, ktorému sa darí v suchých, púštnych oblastiach. Jojobový olej spoľahlivo chráni pred stratou vlhkosti, rýchlo sa vstrebáva a je bohatý na vitamín E a provitamín A. Prostredníctvom projektu, ako stály odberateľ kvalitného oleja, umožňujeme miestnym obyvateľom zarobiť si istý príjem.

Viac informácií a video o projekte nájdete tu.

Jojoba-Namibia
Jojoba-fuer-Namibia-Projekt

JOJOBOVÁ PLANTÁŽ V NAMÍBII

V rámci iniciatívy „Jojoba pre Namíbiu“ podporujeme lokálnu farmárku Rosu pri zakladaní vlastnej jojobovej plantáže. To zahŕňa poskytnutie počiatočnej investície na vybudovanie plantáže, podporu výstavby zavlažovacieho systému a financovanie 1 000 kríkov jojoby. Počas prvých troch rokov rastu jojobových kríkov tiež garantujeme farmárke Rose a jej zamestnancom primeranú odmenu za pestovanie a starostlivosť o rastliny. Následne odkupujeme vysokokvalitný jojobový olej za vyššie ako trhové ceny, aby sme ho mohli použiť v mnohých našich produktoch.

FAKĽOVKA Z FRANCÚZSKA

Organicky certifikované „fakľové“ polia sa nachádzajú vo Vaucluse v juhofrancúzskom Provensálsku a celkovo pokrývajú približne 3 hektáre. Hervé Mermin je jediným pestovateľom fakieľ na svete. Preto je táto rastlina veľmi vzácna a vypestujú sa jej len malé množstvá. Na výrobu 1 litra extraktu sa ručne lisuje asi 2000 kvetov.


Na enzýmy bohatý lekvárový nektár predstavuje energeticky bohatý výživný roztok pre pokožku, ktorý ponúka výživné a ochranné účinky. Vďaka svojmu zloženiu z aminokyselín, minerálov a mastných kyselín pôsobí na pokožku antisepticky a protizápalovo. Okrem toho posilňuje kožnú bariéru a chráni pred voľnými radikálmi.

Fackellilie-Frankreich
aloe-vera

ALOE VERA Z GUATEMALY

Jedným z našich novších fair - trade projektov, ktorým sa usilujeme robiť svet lepším miestom a našu kozmetiku čistejšou a účinnejšou, je projekt pestovania rastliny aloe vera v latinskoamerickej Guatemale. Vďaka projektu Concentrated Aloe Corporation (v skratke CAC) získavame vysokokvalitné, čisté aloe vera v organickej kvalite, ktoré nie je postrekované ani hnojené. Extrakt z rastliny má protizápalový účinok a okrem iného podporuje hojenie rán a stimuláciu imunity. Do projektu je v súčasnosti zapojených 14 pestovateľov spĺňajúcich prísne kritériá, ktorí sú za svoju prácu spravodlivo odmeňovaní a môžu vďaka svojej mzde umožniť vzdelanie svojich detí a platiť rodine zdravotnú starostlivosť. Aloe vera, rastlinu podobnú kaktusu so schopnosťou viazať obrovské množstvo vody, pre jej výnimočné účinky na pleť využívame vo vyše 30 produktoch, od pleťovej až po dekoratívnu kozmetiku.

Viac informácií a video o projekte nájdete tu.

PODPORA VZDELÁVANIA V BANGLADÉŠI

Náš sociálny záväzok nemusí vždy súvisieť s ťažbou surovín pre naše produkty. Je tomu tak aj v Bangladéši. Pre mnohé deti je už každodenná cesta do školy problémom. Veľké vzdialenosti a problematické dopravné spojenie často bránia pravidelnej školskej dochádzke. Školskej dochádzke detí výrazne napomáha zabezpečenie ubytovania detí a mládeže v takzvaných „ubytovniach“ pri školách.

Uvedomujeme si to, a preto sme sa rozhodli darovať potrebné financie na výstavbu „Chlapčenskej ubytovne“. Vďaka tomu môžu pravidelne navštevovať školu aj chlapci zo vzdialenejších oblastí z celého regiónu.

Bangladesh-Boys-Hostel
boerlind-fruehere-projekte-mali

ORGANICKÉ BAMBUCKÉ MASLO Z MALI

V malej dedinke Siokoro v africkom štáte Mali, kde sa vyrába bambucké maslo do našich prípravkov, žije približne 170 mnohodetných rodín. V júli 2011 sa tu zavŕšila výstavba výrobného závodu na bambucké maslo, ktorého produkcia sa stala spoľahlivým zdrojom príjmov pre približne 50 miestnych rodín. Projekt podporujeme finančnými dotáciami či dohodami o stálom odbere surovín, ale navyše sme za účelom zabezpečenia kvality a získavania know-how na mieste zriadili aj laboratórium. Viacerí Malijčania v súvislosti s tým absolvovali aj ďalšie vzdelávanie v priestoroch sídla našej firmy v Calwe/Altburgu v Nemecku. Ženy zo Siokoro a siedmych susedných obcí navyše v rámci tohto projektu absolvovali školenia o zdraví, hygiene, osvetu o AIDS či programy na zvyšovanie gramotnosti. Časť ziskov z tohto výrobného závodu na bambucké maslo je určená i na vzdelávacie projekty najmä pre dievčatá a ženy.

DAMAŠSKÉ RUŽE Z IRÁNU

V iránskej provincii Kermán, v nadmorskej výške 2 500 metrov, sa pestujú jemné damašské ruže v organickej kvalite. Kvitnú raz ročne, približne od začiatku mája do polovice júna. Ich púčiky sa starostlivo zbierajú ešte kým sú uzavreté a ihneď sa spracuvávajú na vzácny ružový olej a ružovú vodu podľa tradičnej receptúry Stredného východu. Je to obdivuhodné o to viac, že toto územie sa predým využívalo na pestovanie ópia. Už niekoľko rokov podporujeme iniciatívu „Ruže, nie ópium,” ktorá doteraz umožnila približne 600 pestovateľom začať žiť nový život. Vďaka dohode o stálej dodávke úrody majú oni a ich rodiny spoľahlivý príjem. Zisk z tohto projektu sa používa aj na financovanie troch sirotincov a azylový dom pre ženy.

boerlind-fruehere-projekte-iran
95D8.tmp

VODA Z ČIERNEHO LESA

Voda je jednou z najzákladnejších komodít v našom živote, a preto je také dôležité používať ju opatrne a účelne, aby nič nevyšlo nazmar. Naša pramenitá voda zo Schwarzwaldu, ktorá pochádza z vlastného zdroja v Calwe v hĺbke 166 metrov, je nekontaminovaná a zároveň veľmi mäkká. Vďaka tomu je ideálnym východiskovým bodom pre naše kozmetické produkty. Ponúkame aj vodu v udržateľných, znovu naplniteľných sklenených fľašiach. Tieto sú úplne bez škodlivých látok a plastov. Okrem toho, že sú vhodné pre vegánov, vyrábajú sa v rámci fair-trade, klimaticky neutrálnych procesov a 1 euro z každej fľaše ide na projekty pitnej vody zahŕňajúce Viva con Agua a Welthungerhilfe.

„Made in Black Forest“ je viac než len prísľub kvality, je to aj symbol našej spoločenskej zodpovednosti.

V KAMBODŽI ZA ČISTEJŠIU VODU A OVZDUŠIE

Takmer štvrtina ľudí v Kambodži nemá prístup k čistej pitnej vode. Vyše polovica obyvateľov tam žije bez primeranej zdravotnej starostlivosti. Ak chcú získať čistú vodu, musia ju prevárať na otvorenom ohni, kúria pritom drevom alebo uhlím. Tak vzniká jedovatý dym, ktorý má za následok ochorenia dýchacích ciest, srdca a očí. Spoločnosť Börlind dokázala vďaka podpore ofsetového projektu v Kambodži poskytnúť počas 7 rokov prístup k čistej vode pre približne 1,7 milióna obyvateľom v 312 000 domácnostiach vo vidieckých oblastiach Kambodže tak, že im zabezpečila keramické filtračné systémy. Kapacita filtračného systému pritom stačí pokryť potrebu vody pre 5-člennú rodinu. Filtre eliminujú potrebu prevárať vodu pomocou dreva či uhlia, vďaka čomu sa predchádza aj emisiám CO2. Kozmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND opäť ukázala, že sa snaží robiť nielen pokožku krajšou, ale zároveň náš svet zdravším a lepším miestom.

Viac informácií a video o projekte nájdete tu.

v_kambodzi_za_cistejsie_ovzdusie
udrzatelne_balenie

UDRŽATEĽNE BALENIE

Naša línia BODY CARE je o udržateľnosti. Používame plastové obaly vyrobené z obnoviteľných surovín (napr. Cukrová trstina získaná zo zodpovedného pestovania) a používame recyklované materiály, ktoré spĺňajú najmodernejšie normy kvality. Uhlík vytvorený v našom výrobnom procese kompenzujeme podporou nášho projektu ClimatePartner na pitnú vodu v Kambodži. Odmietame aj vkladanie letákov do našich obalov v prospech tlače dôležitých informácií priamo na vnútornú stranu škatule. Okrem toho suroviny v BODY CARE línii pochádzajú z našich sociálno-ekologických projektov. Línia neobsahuje deriváty minerálnych olejov a je VEGAN.

A čo viac, papier a lepenka použité v našich škatuliach sú schválené FSC a papier použitý do tlače je 100% recyklovaný a má označenie Blaue Engel. Pečať Blaue Engel zaručuje, že papierové vlákna sú vyrobené až zo 100% recyklovaného papiera a nepoužívajú sa žiadne škodlivé chemikálie ani optické zjasňovače.


Udržateľnosť je pre naše obalové materiály rovnako dôležitá ako pre naše zložky. Preto sa snažíme zabezpečiť, aby všetky naše obaly spĺňali požiadavky „Der Grüne Punkt – Duales System Deutschland GmbH (DSD)“. V dôsledku toho sa môže vo všeobecnosti zlikvidovať alebo recyklovať v súlade s miestnymi predpismi pomocou služieb, ako je žltá taška, žltý kôš, zber skla a odpadkový kôš.

CORAL FRIENDLY UV filtre

Niektoré chemické ochranné UV filtre sú zodpovedné za poškodzovania koralových útesov. Spoločnosť BÖRLIND GmbH tieto typy UV filtrov nepoužíva. SUN produkty určené na ochranu proti UV žiareniu od ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS sú preto „CORAL FRIENDLY“.

Každý rok končí v oceáne tisíce ton substancií používaných v slnečných produktoch na ochranu pred slnkom. Môžu mať negatívne účinky na vysoko citlivé ekosystémy, ako sú koralové útesy a iné morské organizmy. Medzinárodná iniciatíva pre koralové útesy (ICRI) uvádza, že oxybenzón (benzophenone-3) a oktinoxát (ethylhexyl methoxycinnamate , oba UV filtre, zvyšujú riziko „koralového bielenia“ a môžu viesť k odumieraniu koralov. Ďalej môžu poškodiť koralové larvy a koralové DNA a mať negatívny vplyv na ich reprodukciu.

Koraly sú nevyhnutné na prežitie citlivého ekosystému útesov. Chránia pobrežia rozbíjaním vĺn, čím zabraňujú priamym zásahom masy vody do pevniny. Hawai bol prvým americkým štátom, ktorý od roku 2021 zakázal predaj produktov slnečnej ochrany obsahujúcich UV filtre oxybenzón a oktinoxát. Pri výbere vhodného produktu na ochranu pred slnkom je dôležité zvážiť ochranu našich oceánov a stvorení, ktoré ich obývajú, ako aj chrániť našu pokožku pred spálením a dlhodobým poškodením. Žiadny z produktov spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS neobsahujú oxybenzón alebo oktinoxát, potenciálne škodlivé UV filtre.

coral_friendly_uv_filtre
certifikat

Pre spoločnosť ako takú, je jednou z našich hlavných priorít zníženie spotreby energie s cieľom znížiť emisie CO2. Spôsoby, ktorými to robíme, zahŕňajú využívanie CO2-neutrálnych služieb od našich balíkových a poštových dopravcov, plánovanie našich predajných trás tak, aby boli čo najefektívnejšie pre životné prostredie, spoliehanie sa na ekologickú energiu a opakované používanie predtým vyrobenej energie znova a znova.


Náš status výrobnej spoločnosti znamená, že nikdy nemôžeme úplne eliminovať naše emisie CO2, ale neustále robíme to najlepšie, čo môžeme, aby sme znížili našu environmentálnu stopu na minimum. Viac o kompenzačnom programe a klimatickom projekte, ktorý podporujeme, nájdete tu.