Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

Neuveriteľná premena. Prečo je vegánsky retinol váš nový must-have?

Neuveriteľná premena. Prečo je vegánsky retinol váš nový must-have?
2. mája 2024 5 minút čítania
Neuveriteľná premena. Prečo je vegánsky retinol váš nový must-have?

Ste pripravení na premenu svojej pokožky? Vegánsky retinol z oleja samphira nie je len ďalší kozmetický výstrel do tmy, je to zásadný posun v oblasti starostlivosti o pleť. S jeho mimoriadnymi omladzujúcimi účinkami bez vedľajších účinkov, sa rýchlo stáva nevyhnutnosťou pre každého, kto hľadá skutočnú zmenu. Spoznajte s Henrietou Martinkovou, CEO a ambasádorkou značky ANNEMARIE BÖRLIND pre Slovensko a Česko, ako vegánsky retinol môže transformovať vašu pleť a presvedčte sa, prečo predstavuje lepšiu alternatívu oproti klasickému retinolu.

Pôvod vegánskeho retinolu

Samphira olej sa získava ručným zberom morského feniklu pozdĺž pobrežia Atlantiku v severnom Bretónsku, až po ostrov Ré. Vďaka bohatstvu na jód, vitamín C, minerály, nenasýtené mastné kyseliny a esenciálne oleje, je tento olej mimoriadne výživný a efektívny v starostlivosti o pokožku. Samphira olej, získaný prostredníctvom šetrnej CO2 extrakcie, zaručuje maximálnu čistotu a zachovanie všetkých aktívnych zložiek. Samphira olej je známy aj ako vegánsky retinol. Má podobné účinky ako tradičný retinol, avšak sú tu aj isté rozdiely, o ktorých je užitočné vedieť. :)

Pôvod konvenčného retinolu

Konvenčný retinol, známy aj ako vitamín A1, pochádza z dvoch hlavných zdrojov: živočíšnych produktov, ako sú pečeň, mliečne výrobky a rybie oleje, a z laboratórnej syntézy. Táto schopnosť vyrábať retinol synteticky umožňuje jeho rozsiahle použitie v kozmetických a farmaceutických produktoch. Avšak, jeho živočíšny či syntetický pôvod a potenciálne vedľajšie účinky vedú mnohých spotrebiteľov k hľadaniu vegánskych alternatív, ktoré sú často vnímané ako šetrnejšie k pokožke a lepšie pre životné prostredie.

Zbavte sa vrások eticky

Klasický retinol, dlhodobo ospevovaný za jeho schopnosť vyhladiť vrásky a oživiť textúru pokožky, sa nemusí hodiť pre každého. Citlivosť pokožky, zvýšené riziko poškodenia slnkom a potenciálne nežiaduce reakcie môžu byť obzvlášť problematické pre tehotné ženy, dojčiace matky a osoby s citlivou pokožkou. Na scénu vstupuje vegánsky retinol, extrahovaný z oleja samphira, ktorý poskytuje všetky očakávané benefity bez sprievodných rizík. Tento vegánsky retinol je miernejšia a udržateľnejšia voľba, poskytujúca revitalizačné účinky bez podráždenia pokožky alebo obáv zo slnečného žiarenia.

Henrieta odkrýva 4 dôvody prečo prejsť na vegánsky retinol

1. Je bezpečný počas dňa bez rizika fotosenzitivity
Na rozdiel od konvenčného retinolu, vegánsky retinol nezvyšuje citlivosť na slnko, čo umožňuje jeho bezpečné použitie aj v denných hodinách. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí trávia veľa času vonku a potrebujú spoľahlivú ochranu.

2. Je šetrný k citlivej pokožke
Vegánsky retinol nepredstavuje riziko podráždenia ako tradičné formy retinolu, čo znamená, že je vhodný aj pre citlivú pokožku a nevyvoláva bežné nežiaduce účinky, ako sú začervenanie, šupinatenie alebo suchosť.

3. Je bez živočíšnych výťažkov
Vegánsky retinol je vyrobený výhradne z rastlinných zdrojov, konkrétne z oleja samphira. Toto zabezpečuje, že produkt je vegánsky a pre tých, ktorí preferujú etické alternatívy.

4. Je ekologicky udržateľný a čistý
Získavanie oleja z morského feniklu z oblasti chránenej UNESCO zaručuje minimálny dopad na životné prostredie a zabezpečuje, že produkt je čistý a udržateľný. Tento spôsob ručného zberu taktiež chráni oblasti pred znečistením a podporuje lokálnu ekosystémovú rovnováhu.

elastin-shake
Zatiaľ čo konvenčný retinol môže urobiť pokožku tenkou a citlivou, pri vegánskom retinole riziko zvýšenej citlivosti nehrozí.

„Vďaka vegánskemu retinolu je moja pleť neuveriteľne jemná a hladká. Vnímam ho ako nielen účinnú, ale aj etickú a bezpečnú voľbu pre modernú starostlivosť o pleť," hovorí Henrieta Martinková

Vedecky preukázané výsledky 2-fázového elastín shaku

Kde nájdete vegánsky retinol? V našom 2-fázovom elastínovom sére od ANNEMARIE BÖRLIND. Tento inovatívny produkt predstavuje skvost medzi kozmetickými prípravkami, poskytujúci komplexné benefity od regenerácie až po vyhladenie pokožky. Sérum je navrhnuté tak, aby posilnilo prirodzený ochranný štít pokožky a zabránilo dehydratácii, a to bez akéhokoľvek podráždenia. Čo ho robí výnimočným, je jeho rastlinná alternatíva k retinolu, ktorá prináša intenzívne omladzujúce účinky. Sérum podporuje pokožku stimuláciou jej štruktúry na bunkovej úrovni, čím zvyšuje jej pevnosť a pružnosť.

elast_n_tvorec
2-fázové sérum v sebe spája dve silné prírodné zložky - vegánsky retinol - samphira olej a pantentovaný elastín booster.

Okrem vegánskeho retinolu, sérum obsahuje aj patentovanú zložku - elastin booster. Táto zložka umožňuje séru fungovať na princípoch neurokozmetiky, chráni neuróny a zlepšuje ich schopnosť komunikovať s fibroblastmi, ktoré sú zodpovedné za tvorbu elastínu v koži. Zlepšením tejto komunikácie medzi kožnými neurónmi a fibroblastmi sa zvyšuje produkcia kľúčových proteínov, ako sú kolagén a elastín, vďaka čomu sérum prináša impozantné výsledky: zvyšuje ochranu kolagénu o 131 % a redukuje vrásky až o 85 %.

Vegánsky retinol je ideálny pre všetky typy pleti, vrátane citlivej, pre osoby vo veku 30 +. Sérum je vhodné aj pre citlivé typy pokožky, vrátane tej so sklonmi k akné, pričom nevyvoláva žiadne podráždenie.

Toto sérum poskytuje komplexné riešenie pre zdravie vašej pokožky. 2-fázový shake kombinuje retinol s ďalšími prírodnými zložkami, ako sú vitamíny C a E, ktoré synergicky posilňujú obranné mechanizmy pokožky, zlepšujú jej hydratáciu a podporujú celkovú regeneráciu. Jednoducho povedané – toto sérum môže plnohodnotne zaujať miesto vášho denného aj nočného séra, zabezpečujúc pleti všetky dôležité živiny, ktoré potrebuje.

Súvisiace články