Modré svetlo a jeho vplyv na pokožku

Modré svetlo a jeho vplyv na pokožku
17. júla 2023 4 minút čítania
Modré svetlo a jeho vplyv na pokožku

Notebooky, mobilné telefóny a televízory sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Modré svetlo, ktoré tieto obrazovky vyžarujú, však ovplyvňuje naše telo a predstavuje pre pokožku riziká, ktoré netreba podceňovať. V článku vám predstavíme, ako sa pred modrým svetlom chrániť bez toho, aby ste museli odložiť svoje notebooky či telefóny.

Aké riziká predstavuje modré svetlo?

modre_svetlo_1
Modré svetlo zapríčiňuje rýchlejšie starnutie pleti ako UV žiarenie

Vedecký názov modrého svetla je svetlo HEV (High Energy Visible), vysokoenergetické viditeľné svetlo a predstavuje krátkovlnné viditeľné spektrum denného svetla. V našich očiach sa javí skôr ako biele než modré. Modré svetlo, ktoré nás počas dňa prirodzene obklopuje nemá natoľko negatívne účinky ako umelé zdroje svetla z obrazoviek, ktorých intenzita je omnoho vyššia.

Nebezpečenstvo z UV žiarenia dobre poznáme. Aby sme sa pred ním ochránili, pred opaľovaním sa natrieme opaľovacím krémom. Avšak modré svetlo preniká do pokožky hlbšie ako UV žiarenie a ochrana pred ním je častokrát podceňovaná.

Modré svetlo má schopnosť dostať sa pod pokožku

Vysokoenergetické lúče modrého svetla prenikajú do pokožky ešte hlbšie ako UV svetlo a môžu poškodiť bunky pod kožou. To podporuje tvorbu voľných radikálov a tieto chemické, vysokoagresívne molekuly kyslíka môžu dlhodobo ničiť bunkové štruktúry, v dôsledku čoho sa elasticita pokožky znižuje, zvyšuje sa riziko vzniku pigmentových škvŕn a vrások, a to najmä v oblasti brady a líc. Možné sú aj podráždenia, ako je začervenanie, čo má za dôsledok predčasné starnutie pleti. Dôsledky modrého svetla na pokožku poznáme ako digitálne starnutie.

Pokrokové receptúry, ktoré vás ochránia pred modrým svetlom

Pleťový olej proti modrému svetlu 3v1 pre suchú, dehydrovanú pleť

Inovatívny filter modrého svetla s luteínom v pleťovom oleji proti modrému svetlu 3v1 antioxidačný účinok a chráni pokožku pred modrým svetlom obrazoviek. Chráni pleť proti škodlivému modrému svetlu zo smartfónov, počítačov či okolitého prostredia, ktoré poškodzuje bunkovú štruktúru a prispieva k predčasnému starnutiu kože.

Pre svoj jedinečný trojitý účinok bol ocenený „Victoires de la Beauté“ a Európskou cenou BSB za inováciu ešte pred oficiálnym uvedením na trh.

  • Spoľahlivo chráni pred škodlivým modrým svetlom.
  • Ošetruje suchú pokožku a posilňuje jej elasticitu.
  • Obsahuje vzácne esenciálne oleje.
  • Vyhladzuje a zjemňuje.
ANNEMARIE_B_RLIND_-_3_in_1_Gesichts_l_Original_8683_1
Pleťový olej 3v1 chráni pred poškodením bunkovej štruktúry.

Línia ROSE NATURE

Dizajn_bez_n_zvu_1__1
Patentovaný komplex troch ruží sa nachádza v každom produkte línie ROSE NATURE.

Naša najnovšia inovácia proti predčasnému, digitálnemu starnutiu pleti súvisiacemu so stresom. Produkty z produktovej línie ROSE NATURE sú vytvorené tak, aby pomohli chrániť pokožku pred stresom a poškodením. Produkty vynikajú svojimi silnými hydratačnými a regeneračnými vlastnosťami. Špeciálne vyvinutý komplex PR³ znamená „Sila troch ruží“. Poskytuje pokožke upokojujúci, revitalizujúci účinok a okrem toho:

  • Znižuje účinky modrého svetla.
  • Chráni pred viditeľnými stresovými reakciami pokožky.
  • Zanecháva pokožku sviežu a vyživenú.
  • Podporuje bunkovú detoxikáciu.

Začiatkom roka 2023 sme uskutočnili test produktov. 100 ľudí malo možnosť otestovať kompletnú líniu ROSE NATURE. Dostali sme recenzie od 88 nezávislých osôb a celkový výsledok testu línie bol 4,2 z 5 hviezdičiek alebo „dobrý“.

Z výsledkov testu tiež vyplynulo:

81 % testujúcich by odporučilo Ľahký krém Supreme Glow anti-digital ROSE NATURE a 71 % z nich, by si krém kúpili znova a 31 % používateľov zvolilo tento krém ako ich favorit línie ROSE NATURE.

rose

98 % testujúcich súhlasilo s tým, že Ochranný sprej proti modrému svetlu anti-digital ROSE NATURE po jeho použití cítilo na pleti uvoľňujúci a svieži efekt a 78 % súhlasilo so znížením stresových reakcií, ako je začervenanie.

96 % testujúcich po použití Osviežujúci očný krémový gél anti-digital ROSE NATURE potvrdilo upokojujúci efekt a 88 % potvrdilo viditeľnú redukciu tmavých kruhov pod očami.

93 % používateľov potvrdilo efektivitu a dôkladnosť odstránenia make-upu produktom Čistiaci gélovo-mliečny cleanser anti-digital ROSE NATURE z toho 71 % by ním nahradilo svoj odstraňovač make-upu.

76 % testujúcich potvrdilo zlepšenie kvality spánku po používaní Ľahkého nočného regeneračného fluidu anti-digital ROSE NATURE.

Súvisiace články