Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

Je modré svetlo škodlivé pre vašu pokožku? Pripravila Viki, obchodná riaditeľka ANNEMARIE BÖRLIND

Je modré svetlo škodlivé pre vašu pokožku?  Pripravila Viki, obchodná riaditeľka ANNEMARIE BÖRLIND
26. júla 2023 5 minút čítania
Je modré svetlo škodlivé pre vašu pokožku? Pripravila Viki, obchodná riaditeľka ANNEMARIE BÖRLIND

Moderné technológie sú úžasné, ale za celodenné pozeranie na naše obrazovky sa platí. Nedávne výskumy preukázali, že modré svetlo z našich telefónov, tabletov či počítačov, môžu skutočne poškodiť našu pokožku. Môže stimulovať starnutie a časom viesť k zmene farby pokožky, vzniku pigmentácii, vrások, zápalom či oslabenému povrchu pokožky. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tomto modernom agresorovi a zistite, ako sa môžete chrániť.

Čo je modré svetlo?

Modré svetlo je všade. Je prítomné v dennom svetle, ale tiež ho vyžarujú žiarivky a LED zariadenia, ako sú počítačové obrazovky, televízory a smartfóny. Slnečné svetlo je najväčším zdrojom modrého svetla, ktorému sme vystavení a digitálne zariadenia vyžarujú len zlomok tohto žiarenia. Ale keďže máme telefóny celý deň tak blízko pri tvári a neustále ich kontrolujeme, zvyšuje to riziká.

Vedeli ste, že podľa štatistík mladé generácie kontrolujú svoje smartfóny v priemere 157-krát denne? To je viac ako päťkrát viac ako starší dospelí, ktorí si telefón kontrolujú v priemere len tridsaťkrát denne. Mladé generácie preto každý deň podstupujú oveľa vyššie riziko vystavenia modrému svetlu.

ANNEMARIE_B_RLIND_ROSE_NATURE_BLUE_LIGHT_PROTECTION_SPRAY_Pressformat_10296
Modré svetlo vám výrazne poškodzuje oči aj pokožku a degeneruje bunky.

Modré svetlo škodlivejšie ako UV žiarenie

DSC_2666-Edit_1_
Ochranný sprej proti modrému svetlu anti-digital ROSE NATURE si môže sprejovať na tvár aj počas práce

Modré svetlo preniká do najspodnejších vrstiev kože a poškodzuje bunky, čím urýchľuje starnutie. Modré svetlo preniká hlbšie do pokožky ako UV žiarenie a degeneruje bunky. Jedna vec je nepopierateľná: ľudia sú v súčasnosti vystavení výrazne viac modrému svetlu ako kedykoľvek predtým, avšak ponuka kozmetických výrobkov, ktoré by bránili prieniku modrého svetla je ako šafránu. Značka ANNEMARIE BÖRLIND sa opäť zaradila medzi ľadoborce, keď prvýkrát priniesla na trh inováciu, a to produkty, ktoré dokážu blokovať prienik modrého svetla. Zaujíma vás aké? Čítajte ďalej.

Máte pigmentové škvrny? Tvoria sa vám vrásky? Príčinou môže byť
modré svetlo

Jedným z najbežnejších účinkov vystavenia modrému svetlu súvisiacemu s pokožkou je hyperpigmentácia, ktorá spôsobuje, že pokožka je tmavšia alebo má inú farbu. Ukázalo sa tiež, že spôsobuje predčasné starnutie, rozpad kolagénu či dysfunkciu kožnej bariéry.

Hodnotenie produktov od Viki

Produkty ROSE NATURE používam vyše mesiaca a musím povedať, že som ostala veľmi milo prekvapená samotnou textúrou, vôňou produktov a celkovým výsledkom na pleti. Ja osobne mám zmiešanú pleť a nevyhovujú mi ťažké textúry. Línia ROSE NATURE prekonala všetky moje očakávania. Moja pleť je citeľne hladšia, jemnejšia, hydratovanejšia a celkovo zjednotená. Jednoducho povedané, je to línia pre moderné ženy, ktorým záleží na zdraví, ale aj vzhľade.

MÔJ TIP

Všetky produkty proti modrému svetlu sú skvelé, ale najviac sa mi páčia čistiaci gélovo-mliečny cleanser a ochranný sprej anti-digital ROSE NATURE, ktorý nosím všade so sebou.

DSC_2695-Edit
Poškodenie modrým svetlom číha na vašu pleť z každej strany, preto si ju chráňte

Čo môžete urobiť, aby ste obmedzili škodlivé účinky modrého svetla?

Odporúčame vybaviť váš telefón ochranným krytom obrazovky s modrým svetlom. Ide o cenovo dostupné a efektívne riešenie, ktoré vám umožní používať telefón alebo tablet s elimináciou poškodenia. Niektoré smartfóny majú tiež nastavenie (často nazývané nočný režim), ktoré vypína modré svetlo a namiesto toho vyžaruje viac žltého svetla. V prípade počítačov doma alebo v práci, či iných zariadení je ideálne sa chrániť aj vhodnou kozmetikou, ktorá blokuje prienik modrého svetla do pokožky. Zabránite tak starnutiu pokožky a predčasnému vzniku vrások.

ANNEMARIE_B_RLIND_ROSE_NATURE_Internet_9902
Produktová línia ROSE NATURE od ANNEMARIE BÖRLIND chráni pleť proti modrému svetlu

Produkty z línie ROSE NATURE sú vytvorené tak, aby pomohli chrániť pokožku pred stresom a poškodením, ktoré spôsobuje modré svetlo, či už je to z obrazoviek smartfónov, počítačov alebo iných elektronických zariadení. Ich zloženie zahŕňa kvalitné prírodné ingrediencie, ktoré sú známe svojimi hydratačnými a regeneračnými vlastnosťami. Jedinečný komplex PR3 z ruží, ktorý sú súčasťou týchto produktov, poskytuje pokožke upokojujúci a revitalizujúci účinok.

Okrem filtra pre váš smartfón je najlepším spôsobom, ako znížiť negatívne účinky modrého svetla mať aj pleťové produkty proti digitálnemu stresu. A ak už tieto produkty používate, máte o jednu starosť menej!

Súvisiace články