5 vecí, ktoré ste nevedeli o vitamíne C a jeho účinkoch na pleť

5 vecí, ktoré ste nevedeli o vitamíne C a jeho účinkoch na pleť
5. marca 2024 5 minút čítania
5 vecí, ktoré ste nevedeli o vitamíne C a jeho účinkoch na pleť

Vitamín C je jedným z najobľúbenejších ingrediencií v starostlivosti o pleť, známy svojimi všestrannými výhodami - od ochrany, vďaka vysokému podielu antioxidantov, po podporu produkcie kolagénu. Avšak, existuje niekoľko aspektov a účinkov vitamínu C na pleť, o ktorých možno mnohí nevedia. Tu je päť prekvapivých faktov o vitamíne C, ktoré by ste mali vedieť, ak zvažujete jeho začlenenie do svojej rutiny starostlivosti o pleť.

1. Vitamín C ako obrana proti slnečnému žiareniu

Hoci vitamín C na tvár by sa nemal používať ako náhrada za slnečnú ochranu, jeho antioxidačné vlastnosti poskytujú dodatočnú obranu proti poškodeniu kože spôsobenému UV žiarením. Vitamín C na pleti minimalizuje škodlivé účinky voľných radikálov a môže pomôcť predchádzať predčasnému starnutiu kože spôsobenému slnkom. Je dôležité kombinovať vitamín C s SPF ochranou pre maximálnu obranu.

2. Zlepšenie zdravia krvných vlásočníc a prevencia rozšírených žiliek

Vitamín C zlepšuje pružnosť krvných vlásočníc a môže tak pomôcť predchádzať tvorbe rozšírených žiliek na koži. Táto menej známa výhoda je obzvlášť prospešná pre ľudí, ktorých pleť je náchylná k rozšíreným alebo viditeľným krvným cievam na pokožke.

3. Podpora imunity kože a urýchlenie hojenia

Vitamín C nielenže chráni kožu pred vonkajšími škodlivými vplyvmi, ale tiež podporuje jej schopnosť regenerovať a liečiť sa. Zvyšuje produkciu elastínu a kolagénu, ktoré sú nevyhnutné pre rýchle hojenie rán a minimalizáciu vzhľadu jaziev. Jeho protizápalové vlastnosti tiež pomáhajú upokojiť podráždenú kožu a môžu byť prospešné pri liečbe stavov ako akné a rosacea.

Keď je koža poškodená, či už kvôli drobným poraneniam alebo akné, proces hojenia sa spustí s cieľom opraviť poškodené tkanivo. Vitamín C hraje pri tomto procese nezastupiteľnú úlohu. Tým i minimalizuje vzhľad jaziev, čo vedie k zdravšej a rovnomernejšej pleti.

vitamin-c-na-tvar_1_
Vitamín C účinne pomáha chrániť pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

4. Hydratácia a zlepšenie bariérovej funkcie kože

Vitamín C pomáha zlepšovať bariérovú funkciu kože, čo vedie k lepšiemu zadržiavaniu vlhkosti. Toto je kľúčové pre udržanie kože hydratovanej, pružnej a odolnej voči vonkajším vplyvom. Výber vhodného vitamínového C séra alebo krému môže poskytnúť vašej pleti hĺbkovú hydratáciu a zároveň zlepšiť jej celkový vzhľad a zdravie.

5. Pomoc pri zmiernení vrások a zlepšeniu pevnosti pleti

Vitamín C je zvlášť cenný pre jeho schopnosť bojovať proti známkam starnutia, ako sú vrásky a strata pružnosti, čo ho robí neoceniteľným pre zrelú pleť. Jeho silné antioxidačné účinky chránia kožu pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, ktoré môžu urýchliť starnutie kože. Stimuláciou produkcie kolagénu vitamín C na pleti nielenže pomáha znižovať už existujúce vrásky, ale tiež zabraňuje tvorbe nových tým, že zvyšuje pevnosť a elasticitu kože.

V ktorých našich produktoch môžete vitamín C nájsť?

V našej ponuke kozmetických výrobkov je vitamín C kľúčovou zložkou, ktorá prispieva k zdraviu a vitalite pleti. Dva výnimočné produkty, kde vitamín C zohráva zásadnú úlohu, sú energizer z pomarančových kvetov a intenzívne ošetrujúce kapsule.

Energizer z pomarančových kvetov

Je ideálny pre každodennú starostlivosť o pleť. 2-fázové sérum obsahuje výťažky z pomarančových kvetov, ktoré sú bohaté na vitamín C a majú vynikajúce tonizačné a osviežujúce vlastnosti. Vitamín C v tomto produkte pomáha chrániť pleť pred voľnými radikálmi, podporuje tvorbu kolagénu a zároveň rozjasňuje pleť, čím prispieva k jej žiarivosti a mladistvému vzhľadu. Použitie tohto produktu je vhodné pre všetky typy pleti a je ideálne pre tých, ktorí hľadajú produkt na revitalizáciu a zvýšenie pružnosti pokožky.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_Orange_Blossom_Energizer_Internet_8526_1_
Energizer z pomarančových kvetov patrí medzi najobľúbenejšie produkty kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND

VEDELI STE, ŽE?
Vitamín C sa vo výrobkoch pre starostlivosť o pleť objavuje v mnohých formách, z ktorých každá má špecifické vlastnosti a výhody. L-askorbová kyselina, najčastejšia forma vitamínu C, je vynikajúca pre jej silné antioxidačné účinky, ale môže byť dráždivá pre citlivú pleť. Na druhej strane, deriváty ako ascorbyl palmitate a sodium ascorbyl phosphate sú stabilnejšie a jemnejšie, čo ich robí vhodnými pre citlivú alebo aknóznu pleť.

kapsule-annemarie-vitamin-c
Pokožka bezprostredne po nanesení tohto kozmetického prípravku pôsobí citeľne hladšie.

Intenzívne ošetrujúce kapsule

Kapsule sú špeciálne navrhnuté pre intenzívnu starostlivosť o pleť, pričom každá obsahuje koncentrovanú dávku účinných zložiek vrátane vitamínu C. Tieto kapsule sú ideálne na boj proti známkam starnutia, vráskam, zvýšenej citlivosti a pre zlepšenie celkovej textúry pleti. Vitamín C v kombinácii s ceramidmi v týchto kapsulách intenzívne pracuje na podpore obnovy kože, stimulácii produkcie kolagénu a ochrane pred škodlivými vplyvmi externého prostredia. Vďaka jedinečnej forme kapsúl je zabezpečená maximálna čerstvosť a účinnosť vitamínu C, čím sa zvyšuje jeho efektivita pri aplikácii na pleť.

Súvisiace články