Od vyhorenia k obrovskému úspechu s kozmetikou: Príbeh Henriety z Popradu inšpiruje aj vás

Od vyhorenia k obrovskému úspechu s kozmetikou: Príbeh Henriety z Popradu inšpiruje aj vás
11. januára 2024 5 minút čítania
Od vyhorenia k obrovskému úspechu s kozmetikou: Príbeh Henriety z Popradu inšpiruje aj vás

Napísali o nás!

Redakcia portálu plnielanu.sk sa rozhodla uskutočniť rozhovor s Henrietou Martinkovou, CEO značky ANNEMARIE BÖRLIND. O ceste za splneným snom i o tom, aké to boli začiatky prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND na Slovensku sa dočítate v článku.

Odkaz na článok nájdete TU. Alebo si užite čítanie tu u nás. :)

Henrieta Martinková je akčná žena a jedna z mála slovenských odborníčok na prírodnú kozmetiku. So značkou Annemarie Börlind pracuje už viac ako13 rokov a na vlastnej koži vyskúšala účinky prírodných látok. Aká bola jej cesta za splneným snom a čo odporúča dnešným ženám v starostlivosti o pleť?

Henrieta to v živote nemala ľahké, no odvaha jej nikdy nechýbala. Hneď po ukončení vysokej školy odcestovala do Írska, kde sa vypracovala na výkonnú manažérku. Zo šialeného pracovného tempa však skolabovala, a tak prehodnotila svoje priority a vrátila sa domov do Popradu. Keď náhodou natrafila na značku Annemarie Börlind, neváhala ani chvíľu.

Začiatky boli extrémne ťažké

„Pre mňa je značka Annemarie Börlind so svojím príbehom od začiatku skutočnou inšpiráciou. Chcela som, aby ju spoznali aj iné ženy na Slovensku. Mala som necelých 28 rokov a o podnikaní som nevedela vôbec nič, hnal ma vnútorný hlas, ktorému som verila,“ spomína dnes.

Neodradil ju ani fakt, že v roku 2010 práve vrcholila finančná kríza a predpovede týkajúce sa podnikania neboli veľmi priaznivé. „Začiatky boli extrémne náročné. Aby som mala na nájom, spala som vo firme a prešla som si všetkými funkciami – od skladníčky cez účtovníčku, marketérku, upratovačku, vodičku až po školiteľku. Bola som vďačná aj za každú malú objednávku.“

Henrieta-Martinkova-scaled
Henrieta patrí medzi priekopníčky prírodnej kozmetiky na Slovensku.

Mala 34, bola single a bez detí

Henriete sa svojou vytrvalosťou a tvrdou prácou darilo značku Annemarie Börlind presadiť, ale trvalo to roky. Každá strana má dve mince. Kým firme sa darilo, Henrieta bola nešťastná, že je single, bez partnera a bez detí.

„Pamätám si na ten deň, keď som si uvedomila, že mám 34, som single a bez detí. Veľmi som plakala, lebo som musela v sebe prijať aj fakt, že to tak môže ostať. Zakrátko do môjho života vstúpil môj manžel, a potom to už šlo rýchlo. Svadba, dieťa, všetko som stihla do 35. narodenín. Dnes máme dve detičky, manžel je so mnou denne vo firme a neviem si to už predstaviť inak. Sme skvelý tím.“

hen45-scaled_1_
Henrieta sa spoznala s manželom v 34 rokoch. Obaja sú akčné typy s vášňou pre šport.

Účinky prírody skúšala sama na sebe

Henrieta prvý polrok deň aj noc študovala princípy kože, fungovania pleti a čo to vlastne bio- a ekokozmetika je. Nechcela predávať niečo, čomu nerozumie. Nikdy by som nepovedala, že očný krém dokáže úplne vyhladiť vrásky. Nie že by som neverila prírodnej kozmetike. Len som bola v tom čase trocha skeptická, až kým som si jej účinky nevyskúšala na vlastnej koži a nevidela výsledky na sebe aj svojom okolí. Dnes mám 40 rokov a cítim sa – a azda aj vyzerám – lepšie ako v tridsiatke.“

3 kozmetické tipy od Henriety Martinkovej

1. Nečakajte na vrásky, prevencia je základ

Rady, ako sa starať o pleť, dáva ženám denne. Tou základnou je nečakať, kým sa vrásky objavia, ale staviť na účinnú prevenciu. „Po 35. narodeninách by mala každá žena začať s anti-aging starostlivosťou, pretože pokožka stráca elasticitu, kolagén a vznikajú vrásky. Len vďaka kvalitnej a systematickej starostlivosti môže byť pleť svieža, pevná, hydratovaná.“
Sama používa System Absolute anti-aging prípravky Annemarie Börlind, ktoré ju fascinujú svojimi výsledkami. Vedci v laboratóriách tejto značky totiž stále hľadajú nové účinné látky, ktoré majú niekedy až zázračné účinky na pleť.

2. Skvelá pleť nie je o botoxe

„V posledných rokoch čoraz viac aj naozaj mladých žien uvažuje o aplikácii botoxu s cieľom vyhladenia vrások a skrášlenia vzhľadu. Lenže injekcie botulotoxínu nikdy nenahradia starostlivosť o pleť, pretože botox nedokáže ovplyvniť kvalitu pokožky. Nerieši zníženú pružnosť pleti či dehydratáciu, ktoré sú často dôvodom vzniku vrások,“ upozorňuje odborníčka.

Ak vaša pleť vykazuje známky únavy, ochabnutia, vrások, tak vám „hovorí“, že jej niečo chýba, a pýta si to. Sviežosť, hydratáciu, rovnomerný tón pleti, pevnosť a hutnosť pokožky, elasticitu zabezpečí len kvalitná kozmetická starostlivosť. „Veľmi dôležité je čistenie, sérum, denný, nočný a očný krém – a v neposlednom rade pravidelnosť a trpezlivosť, ktoré mnohým ženám chýbajú.“

3. Dôverujte sile prírody a vede

Henrieta sa sama presvedčila o účinkoch prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind zo Schwarzwaldu, ktorá sa vyrába už viac ako 60 rokov. Očný krém System Absolute anti-aging napríklad obsahuje unikátnu anti-aging ingredienciu používanú len v Annemarie Börlind. „Výťažok z kôry albízie zabezpečuje, aby naše elastínové a kolagénové vlákna netvrdli, ale ostali pružné a ohybné, čím sa účinne zabraňuje vzniku vrások,“ vysvetľuje Henrieta Martinková, ktorá sama presne tento krém momentálne používa.

„Jedinečnou zložkou je aj dhatelo olej z himalájskej čerešne, ktorý má až nadprirodzené vyhladzujúce účinky na pleť. Navyše dokáže posilniť ochrannú bariéru pokožky a zabrániť tak úniku vlhkosti.“ Nachádza sa v dennom a nočnom kréme System Absolute anti-aging. Existujú dve verzie krémov, a to ľahká textúra na normálnu až zmiešanú pleť a výživná textúra na suchú až dehydrovanú pleť.

Článok vyšiel v spolupráci s denníkom PLNIELANI.SK 22. mája 2023.

Súvisiace články