ANTI-AGING pre citlivú pleť, máme super tipy

ANTI-AGING pre citlivú pleť,  máme super tipy
20. júla 2023 5 minút čítania
ANTI-AGING pre citlivú pleť, máme super tipy

Máte citlivú pokožku? Pravdepodobne budete súhlasiť s tým, že pri výbere kozmetiky ste si neraz lámali hlavu. Ľudia s citlivou pleťou občas vynechávajú anti-aging starostlivosť z obavy, aby svojej pleti nespôsobili ďalšie podráždenie. V článku prinášame niekoľko odporúčaní, ktoré vám pomôžu pri výbere toho najlepšieho pre vašu citlivú pleť.

Ako vybrať ten správny produkt pre citlivú pokožku?

Citlivá pleť má tendenciu reagovať na rôzne podnety vonkajšieho prostredia alebo chemické zloženie červeným výsypom či zápalom. Ochranná bariéra citlivej pokožky je narušená, preto je dôležité vyberať produkty, ktoré ju ešte viac nepodráždia, ale poskytnú výživu na jej zocelenie.

Aké sú riziká nesprávneho výberu?

Jedným z dôvodov, prečo je vaša pokožka citlivá, môže byť i používanie kozmetiky s dráždivými chemickými zložkami. Citlivosť môže mať obrovské množstvo spúšťačov, tí najznámejší sú zlúčeniny PEG, silikóny či syntetické vône. Napríklad pod nenápadným slovíčkom parfum v zložení sa môže skrývať agresívne dráždidlo. Preto obrovskou výhodou prírodných certifikovaných značiek je, že sú bez škodlivých chemických látok a že používajú iba vône z bylinných extraktov, ktoré nepredstavujú pre pokožku riziko podráždenia. Namiesto toho obsahujú vysokú koncentráciu účinných upokojujúcich prírodných látok s výnimočnými účinkami. V prípade certifikovaných dermokozmetických značiek založených na prírode sa stretávame aj s anti-agingom pleti bez vône a bez farbív. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré produkty sú naše super tipy anti-agingu pre citlivú pokožku, a to bez škodlivých látok!

Tieto anti-aging produkty spĺňajú vysoké nároky citlivej pleti

Citlivá pokožka si vyžaduje osobitú starostlivosť. Vybrali sme pre vás tipy, ktoré majú silné anti-aging účinky a zároveň pomôžu vašej pleti posilniť ochrannú bariéru a zmierniť citlivosť. Hydratácia, regenerácia, obnova, upokojenie a anti-aging je to, čo v každom z produktov nájdete.

REGENERATION E

Regeneration E je anti-aging línia od dermokozmetiky DADO SENS, pochádzajúca z dielne výroby ANNEMARIE BÖRLIND, je špeciálne vyvinutá pre ľudí s citlivou pokožkou. Redukuje rozpad kolagénu v koži, čo je jednou z hlavných príčin starnutia pleti, preto je i vhodná ako prevencia proti starnutiu. Jedinečná kombinácia ektoínu, zinku či extraktu z koreňa sladkého drievka zvyšuje vitalitu buniek, čím intenzívne opravuje ochrannú bariéru pokožky. Pribúdajúcim vekom sa pokožka stáva tenšia a schopnosť viazať vodu v bunkách. Práve táto línia aktivuje bunkový metabolizmus a prinavracia schopnosť regenerácie, schopnosť viazať vodu v pokožke, a to všetko s upokojujúcim anti-aging efektom.

regeneration_e_jpg
Línia Regeneration E je vhodná i pre extrémne citlivú pleť alebo aj pleť s atopickou dermatitídou či psoriázou
  • pre zrelú, citlivú, suchú pleť, s atopickou dermatitídou, psoriázou, pre každého človeka, ktorého trápi krátkodobo alebo dlhodobo rôzna disfunkcia pleti

  • bez farbív, bez vôní, silikónov, zlúčenín PEG a iných chemických látok

  • vek 35 +

IMG_9422-Edit

„Vždy ma fascinovala inovatívnosť a nadčasovosť ANNEMARIE BÖRLIND",
tvrdí Henrieta Martinková

Tip Henriety Martinkovej, expertky na prírodnú kozmetiku

regeneration_e_system_absolute
Línia vhodná pre pokožku, ktorá stráca pružnosť a elasticitu.

SYSTEM ABSOLUTE

Ak chcete pre vašu pokožku starostlivosť bez nepríjemných reakcií, no zároveň chcete aktívne posilňovať kožnú bariéru a zmierniť citlivosť, produkty SYSTEM ABSOLUTE môžu byť to pravé pre vás. Vysoká koncentrácia prírodných aktívnych látok bez chemického zloženia je vhodná práve citlivú pokožku, ktorá potrebuje obnoviť jej ochrannú bariéru a zároveň účinne posilniť elasticitu a redukciu vrások na pleti.

  • pre zrelú, starnúcu, namáhanú pleť
  • bez farbív, bez syntetických vôní, silikónov, zlúčenín PEG iných chemických látok
  • vek 35 +

Ľahká textúra pre citlivú pleť s anti-aging efektom

NatuRepair Detox & DNA repair fluid

Medzi klenoty značky ANNEMARIE BÖRLIND právom zaraďujeme NatuRepair Detox & DNA repair fluid, ktorý poskytnecitlivej pleti nadštandardnú starostlivosť, ktorá obnovuje bunky a prispieva tým k obnove ochrannej bariéry. Redukuje rozklad kolagénu, čím výrazne prispieva k spomaleniu starnutiu. Obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú nielen proti prirodzenému starnutiu, ale aj starnutiu spôsobenému vplyvmi vonkajšieho prostredia, ako sú voľné radikály. Je ľahký, s príjemnou vôňou, ideálny na leto pre ženy so zmiešanou, či normálnou pokožkou. Odporúčame na denné aj nočné používanie ako alternatíva denného či nočného krému.

naturepair
Obsahuje vzácny komplex prírodných ingrediencií pre nadštandardnú starostlivosť.
Súvisiace články