Rozhovor v magazíne EMMA s našou riaditeľkou, Henrietou Martinkovou

Rozhovor v magazíne EMMA s našou riaditeľkou, Henrietou Martinkovou
11. apríla 2023 6 minút čítania
Rozhovor v magazíne EMMA s našou riaditeľkou, Henrietou Martinkovou

Henrieta Martinková, riaditeľka slovenského a českého zastúpenia ANNEMARIE BÖRLIND, dostala ponuku spraviť rozhovor pre najznámejší ženský mesačník EMMA. Henrieta je totiž nielen úspešná podnikateľka, ktorej sa podarilo presadiť značku ANNEMARIE BÖRLIND na trhu, ale aj veľmi inšpiratívna žena, ktorá to v živote nemala jednoduché. Napriek tomu sa nevzdala a dnes sa teší z mimoriadnych úspechov svojej firmy, ale aj v súkromí.

Od mladého dievčaťa zo Slovenska k TOP manažérke v Írsku

Henrietin životný príbeh môže byť inšpiráciou pre všetky ženy, ktoré túžia niečo dokázať. V živote totiž nemala na ružiach ustlané. Mama bola na ňu a jej dve sestry sama a ako to býva, peňazí nebolo nazvyš. Napriek tomu vyštudovala vysokú školu ekonomického zamerania, ktorú si celé štúdium platila a po štátniciach odcestovala do zahraničia, aby dokázala finančne zabezpečiť svoju rodinu. Ako prezradila magazínu EMMA, okolie ju od toho odrádzalo. ,,Vraj si slušnú prácu ako cudzinka nenájdem. Väčšina z nich makala niekde v sklade, v kuchyni alebo pri balení potravín, lenže to som odmietala. Vedela som, že mám na viac. Neštudovala som 5 rokov a nerobila som štátnice z biznis angličtiny preto, aby som niekde makala za minimálnu mzdu.” Henrieta si verila. Vedela, že dokáže zarobiť peniaze. Chcelo to len správnu príležitosť.

O Henriete Martinkovej vyšiel článok v magazíne EMMA. Toto číslo bolo zamerané na ikony.

Začínala na zákazníckom oddelení v známom potravinovom reťazci v Írsku. Netrvalo dlho a vedenie firmy si všimlo, že Henrieta je vo svojej práci stopercentná. Preto ju zaradili do programu pre TOP manažment. Len ona a 13 ďalších mužov. Avšak už ako 25 ročná si dokázala vybudovať rešpekt. Svoju prácu si odvázala vždy perfektne, mala výsledky, preto ju kolektív rešpektoval. Avšak vysoké pracovné nasadenie si vyžiadalo svoju daň. Henrietin zdravotný stav sa začal zhoršovať, kvôli čomu sa musela vrátiť na Slovensko.

Vtedy ešte netušila, čo ju tam čaká. Určite jej ani vo sne nenapadlo, že v priebehu nasledujúcich pár rokov vybuduje značku ANNEMARIE BÖRLIND na slovenskom a českom trhu. Vďaka jej úspechom so značkou ANNEMARIE BÖRLIND a tomu, že sa nikdy v živote nevzdala, najznámejší ženský časopis Emma ju pozval na rozhovor do ich vydania zameraného na ikony. Lebo Henrieta rozhodne ikonou je.

Ako Henrieta vníma, že dostala túto príležitosť? ,,Naozaj to bol veľmi osobný rozhovor. O mne, o mojom živote, o skúsenostiach a situáciách, ktoré ma v živote hnali dopredu a v neposlednom rade o úžasnej kozmetike Annemarie Börlind, ktorá nám tu všetkým robí radosť a prinavracia či predlžuje krásu. Vedomá si toho, že takáto pozvánka nechodí každý deň a skrátka sa neodmieta, som sa teda EMME vyrozprávala…

Henrieta Martinková začína so značkou ANNEMARIE BÖRLIND

Príchodom na Slovensko sa v podstate začína jej cesta s ANNEMARIE BÖRLIND. Henrieta si myslí, že všetko v jej živote malo nejaký zmysel. A vďaka často ťažkých okolnostiam je tam, kde je:,,Značka ANNEMARIE BÖRLIND je mojím osudom. Nie nadarmo sa hovorí, že čo má pri tebe byť, to ti aj zostane.”

Henrieta začala budovať značku ANNEMARIE BÖRLIND na Slovensku v roku 2010. V tých časoch ešte prírodná kozmetika nebola taká známa ako je tomu dnes. Henrieta však verila, že táto značka má potenciál, pretože bola viditeľne iná, prísne certifikovaná, zloženie tvorili najkvalitnejšie rastlinné ingrediencie a prinášala viditeľné výsledky, založené na rokoch vedeckých výskumov.

Henrieta Martinková vo svojej kancelárii. Slovenská distribúcia ANNEMARIE BÖRLIND má sídlo v Poprade.

Ako vníma začiatky ANNEMARIE BÖRLIND na slovenskom trhu Henrieta?,,Pred 10 rokmi bola značka ANNEMARIE BÖRLIND neznámou. Vnímala ju len úzka skupina žien, ktoré si mohli dovoliť prémiovú kozmetiku. Dnes je dostupná pre všetky ženy, ktoré milujú kvalitu, očakávajú od kozmetiky výsledky a oveľa viac ako len nálepku „bio“. Okrem výsledkov a overenej kvality, chcú šetrné obaly, ochranárske postoje k prírode, tradíciu značky, overenú krajinu pôvodu, ktorá je v Nemecku. Ženy ju vnímajú ako vysoko kvalitnú, prémiovú, inovatívnu, vedeckú značku, ktorá sa venuje aj sociálno-ekologickým projektom. Je šetrná nielen k našej pleti, ale aj k prírode a k našej planéte.”

Henriete Martinkovej sa splnili všetky sny

Henrieta Martinková vedela, že ak bude tvrdo pracovať, môže dosiahnuť všetko, po čom túži. To sa jej aj podarilo. Vedie slovenskú ANNEMARIE BÖRLIND, ktorá medziročne rastie o 40%, ženy túto prémiovú prírodnú kozmetiku milujú a jej firma sa stále rozrastá o nových zamestnancov. Henrieta dlho nemala šťastie v láske. „Všetky moje kamarátky boli vydaté a mali deti, len ja som bola stále sama. Najťažšie bolo prijať, že rodinu mať nebudem. Predsa len som sa blížila k tridsaťpäťke.”

Henrieta-Martinkova-rodina

Ale na Henrietu sa usmialo šťastie aj v súkromnej oblasti. Stretla Jána, ktorý je teraz jej manželom, vedú spolu firmu a majú dve malé deti. Henrieta má všetko, čo žena môže chcieť: ,,Vďaka životu, ktorý som naozaj prežila, ktorý ku mne patrí a vďaka ktorému som dnes tou ženou, marketérkou, riaditeľkou, dcérou, sestrou, manželkou a matkou, cítim sa veľmi zvláštne. Cítim emócie, ktoré som nikdy predtým necítila. Cítim úctu a vďačnosť za všetko, čo mám. Vďaka za rodinu, blízkych priateľov a ľudí, ktorí vo mňa veria a majú ma radi takú aká som.”

Henrieta má pre vás jednu radu:,,Viete čo by som si priala? Aby každý z nás uvidel a uveril, že má v sebe obrovskú silu meniť a pretvoriť si cestu života. Nesnažme sa meniť iných , zmeňte seba - svoje JA a tak sa bude meniť aj všetko okolo nás. A ešte čosi, každá žena by mala čas a energiu venovať aj do seba, rozvíjať sa, lebo ak sa nepostaví sama za seba, kto sa za ňu postaví ? Ak si sama neverí, kto jej uverí ?“ dodáva a hovorí, že zmyslom každého z nás je žiť naplnený a šťastný život a prekážky jednoducho k tomu patria, ale je len na nás, ako sa k nim postavíme.

Súvisiace články