Ceramidy: Hydratačný zázrak nielen pre citlivú pokožku

Ceramidy: Hydratačný zázrak nielen pre citlivú pokožku
29. januára 2024 4 minút čítania
Ceramidy: Hydratačný zázrak nielen pre citlivú pokožku

Ceramidy predstavujú dôležitú súčasť pokožky a zároveň sa preukázalo, že ich prírodná forma môže byť významnou výhodou v zložení kozmetických produktov. V čom presne spočíva ich čaro? A čo sa deje v našej pokožke, ak trpí nedostatkom ceramidov? Dozviete sa v článku.

Čo sú ceramidy?

Ceramidy sú dôležitou súčasťou kože. Tvoria až 40 – 50 % lipidov medzi bunkami vrchnej časti pleti. Vďaka svojej osobitej štruktúre ceramidy udržiavajú prirodzenú vlhkosť v pokožke a vlasoch a zvyšujú ich obranyschopnosť. Starnutím pokožky sa zloženie medzibunkových ceramidov mení a pri nešetrnom umývaní, čistení a odmastňovaní sa vyplavujú.

Pri nedostatku ceramidov lipidová bariéra kože nemôže v plnom rozsahu plniť svoju ochrannú funkciu, prestáva byť nepriepustná, z kože uniká prirodzená voda, dochádza k jej dehydratácii, zvýšenej citlivosti a zrýchlenému starnutiu pleti.

Pre koho sú ceramidy vhodné?

Ceramidy sú vhodné v starostlivosti o citlivú, suchú, zrelú pleť náchylnú na dehydratáciu. Dehydratovaná pokožka patrí medzi faktory, ktoré spôsobujú zrýchlené starnutie. Ceramidy výrazne redukujú výskyt vrások a jemných línií tým, že zlepšujú funkciu kožnej bariéry, integritu buniek a udržiavajú správny obsah lipidov v pokožke.

Ceramidy sú kľúčovými zložkami v udržiavaní prirodzenej hydratácie pokožky. Ich úlohou je neustále zabezpečovať, aby naša pokožka udržiavala dostatočnú hladinu vlhkosti a bola odolná voči dehydratácii, pričom zároveň chráni kožnú bariéru pred poškodením a preniknutím škodlivých látok. V kombinácii s ďalšími účinnými zložkami zlepšuje štruktúru kože.

henka-ceramidy
Objavte silu ceramidov, ktoré nám pomáhajú cítiť sa sebavedomejšie a krajšie", Henrieta Martinková - ambasádorka značky.

VEDELI STE, ŽE?
Vedeli ste, že zdravá koža obvykle obsahuje približne 10 až 20 % vody? Ak hodnota obsahu vody klesne pod 10 %, koža stráca svoju pružnosť a hebkosť, stáva sa suchou. Približne v 30 rokoch sa znižuje obsah ceramidov v pokožke, čo zvyšuje náchylnosť k dehydratácii a vzniku vrások.

Ceramidy v kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND

ANNEMARIE BÖRLIND ako prvá značka prírodnej kozmetiky vytvorila ceramidy, ktoré sú identické s lipidmi v hornej vrstve kože (stratum corneum). Sú získavané prirodzenou fermentáciou nekonvenčných kvasiniek a čistá kvalita ceramidov im umožňuje pracovať v dokonalej harmónii s kožnými bunkami.

Ukázalo sa, že chýbajúce pokožkové ceramidy je možné nahradiť prípravkami s obsahom ceramidov. A aj v tom spočíva ich kúzlo – jednoduchou aplikáciou dokážu obnoviť bariérovú pokožku kože, vyhladia ju, reparujú suchú, precitlivenú pokožku a sú účinnou prvou pomocou po prehnanom peelingu a iných podráždeniach.

Kde môžete ceramidy nájsť?

Intenzívne ošetrujúce kapsule

Magazi_ny_s_tvorec_9_
Ceramidy v kapsulách posilňujú kožnú bariéru pokožky, výsledkom čoho je jej znížená citlivosť.

Okrem ceramidov obsahujú výnimočne účinné prírodné látky, ako sú borákový olej a jojobový vosk, ktoré podporujú prirodzenú regeneráciu kože, zvyšujú jej odolnosť, intenzívne hydratujú a vyhladzujú. Prírodné kapsuly majú olejovú konzistenciu a sú mimoriadne vhodné pre citlivú pleť, ideálne ako večerná starostlivosť. Zloženie je posilnené vitamínom C, ktorý je zodpovedný za rozjasnenie a vyrovnávanie tónu pleti, chráni pokožku pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením a stimuluje tvorbu kolagénu, čím zabezpečuje pevnejšiu pleť. Kapsule majú okamžitý efekt, po ich použití je pokožka hladšia a pružnejšia.

Intenzívne pleťové sérum EXTRODERM

Ceramidy predstavujú jednu z hlavných zložiek intenzívneho pleťového séra z línie EXTRODERM. Vďaka svojim výrazným hydratačným účinkom je ideálnou voľbou pre suchú až atopickú pokožku. Pôsobí na posilnenie ochrannej bariéry pleti a je vhodné aj pre mimoriadne citlivú pokožku s tendenciou k alergickým reakciám.

Okrem toho, že obsahuje účinné ceramidy, súčasťou je aj olej z makadamiového oleja, ktorý zmierňuje známky starnutia a spolu s tekutým voskom zo semien jojobového kríka, sú bohatým zdrojom provitamínu A, vitamínu E a antioxidantov. Konzistencia sa okamžite vpije do pokožky a nezanecháva žiaden mastný film, iba príjemný svieži pocit.

Screenshot_29_1
Sérum pôsobí na posilnenie ochrannej bariéry pleti a je vhodné aj pre mimoriadne citlivú pokožku.
Súvisiace články