Citlivá pleť: Zbavte sa citlivosti a zažiarte zdravou a odolnou pleťou

Citlivá pleť: zbavte sa citlivosti a zažiarte zdravou a odolnou pleťou
28. septembra 2023 6 minút čítania
Citlivá pleť: Zbavte sa citlivosti a zažiarte zdravou a odolnou pleťou

Len málo žien vie, že ich pleť je citlivá. Začervenanie, vyrážky, zvýšený lesk či iné prejavy pripisujú nesprávnej starostlivosti. Preto stále skúšajú nové a nové značky, ale stav ich pleti sa nezlepšuje. A pritom riešenie je veľmi jednoduché. Ich pleť je citlivá, pretože má oslabenú ochrannú bariéru. Kľúčom je teda jej posilnenie. Ako zistíte, či je vaša pleť citlivá? A ako jej pomôcť? Dozviete sa v článku.

Ako identifikovať citlivú pleť?

Každá pleť má svoj prirodzený a jedinečný mikrobióm. Sú to milióny mikrobuniek na našej pokožke, ktoré tvoria flóru pokožky a slúžia ako prirodzený ochranný štít. Tieto milióny buniek tvoria kožnú flóru a práve ony sú zodpovedné za zdravú a krásnu pleť. Tvoria totiž ochrannú bariéru našej pleti a silu čeliť vonkajším vplyvom.

Avšak pri narušení ochrannej bariéry a mikrobiologického prostredia sa pleť začína správať citlivo. Reaguje aj na tie najmenšie alergény v kozmetike, s ktorými by sa zdravá pleť vysporiadala. Výsledkom sú vyrážky, začervenané miesta, zapálené póry či šupinaté miesta. A ako je to možné, že naša ochranná bariéra nepracuje tak, ako by mala? Príčinou môže byť predispozícia k citlivej pleti, dlhodobé používanie kozmetiky, ktorá dráždi našu pleť, agresívne čistenie či alergia na zložky v potrave.

Príznaky citlivej pleti:

1. pleť reaguje na chlad a teplo,
2. slnečné žiarenie spôsobuje podráždenie,
3. na pleti sú viditeľné šupinky alebo suché miesta,
4. pleť je náchylná na vyrážky,
5. časté sú začervenania, zapálené póry či komedóny.

Starostlivosť o citlivú pokožku

Ak ste vyskúšali už veľa značiek kozmetiky a vaša pleť je stále podráždená, začervenaná a tvoria sa na nej nečistoty, je načase siahnuť po prírodnej kozmetike s čistým zložením, ktorá ju nebude dráždiť a navyše jej poskytne upokojenie.

citliva_plet
Stav citlivej pleti sa často zlepší po vysadení škodlivých látok, ako sú syntetické konzervanty, farbivá, vône, silikóny a pod.

Vedeli ste, že celý sortiment produktov ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS je bez škodlivých látok, ako sú syntetické konzervanty, vône, farbivá, parafíny, silikóny, emulgátory, mikroplasty, ftaláty, syntetické glykoly, minerálne oleje?

Línia ZZ SENSITIVE pre citlivú pleť od ANNEMARIE BÖRLIND

ANNEMARIE_B_RLIND_-_ZZ_SENSITIVE_Internet_4383
Línia vďaka prebiotickému a probiotickému komplexu posilňuje jej odolnosť pred podráždením.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND priniesla starostlivosť o citlivú pleť s líniou ZZ SENSITIVE, ktorá obsahuje inovatívne prebiotické a probiotické komplexy, ktoré posilňujú narušený mikrobióm a ochrannú bariéru pleti. Neobsahuje potenciálne alergény vo forme syntetických zložiek a iných škodlivých látok, ktoré obzvlášť dráždia citlivú pleť a narušujú jej prirodzenú ochrannú bariéru. Línia ZZ SENSITIVE je zameraná na normalizáciu stavu pleti. Upokojuje podráždenú pleť, vďaka prebiotickému a probiotickému komplexu posilňuje jej odolnosť pred podráždením, stabilizuje imunitný systém pleti a navracia ju späť do rovnováhy. Okrem toho, línia ZZ SENSITIVE obsahuje výťažok z vlčieho bôbu, ktorý nielenže posilňuje epidermálne tkanivo, ale má aj silné anti-aging účinky. Stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu v pleti a zlepšuje jeho kvalitu.

Línia ZZ SENSITIVE vznikla z bohatých skúseností tímu ANNEMARIE BÖRLIND v oblasti biotechnologickej výroby prebiotík. Inovácia sa opiera o poznatky z biologickej inteligencie, ktorú využili na podporu prirodzeného samoregulačného mechanizmu pokožky pomocou revolučných prebiotických a probiotických komplexov. Každá zložka je starostlivo vyberaná a pochádza od dodávateľov, ktorí sami stoja v čele kvality v oblasti kozmetických prebiotík a probiotík.

Línia PROBALANCE pre citlivú pokožku od DADO SENS


Línia PROBALANCE od značky DADO SENS z dielne ANNEMARIE BÖRLIND poskytuje ochranu a upokojuje citlivú pokožku náchylnú na alergie. Produkty upokojujú svrbenie, pálenie, začervenanie a vyrážky. Účinné látky, ako sú výťažok z koreňa sladkého drievka, pantenol či aloe vera pomáhajú pokožke obnoviť jej prirodzenú rovnováhu a postupne posilňovať jej ochrannú bariéru a obranyschopnosť.

Šetrné zloženie tejto línie je vhodné i pre rosaceu (ružovku), periorálnu dermatitídu, akútny ekzém či zápal. Očné fluid a obklady sú skvelým riešením pre ľudí s extrémne citlivým očným okolím.

DADO_SENS_Probalance_Pflegeserie_Internet_10217
Pantenol a aloe vera v produktoch podporujú obranyschopnosť pleti počas bežného dňa.

Doplnková upokojujúca starostlivosť o citlivú pokožku

Senzitívna krémová maska

senzitivna_maskaSenzitívna krémová maska je vhodná na pravidelné ošetrenie citlivej pleti v každom veku, ktorá má sklony k podráždeniu a začervenaniu. Obsahuje výťažok z balónovníka, ríbezľového oleja a z koncentrátu slnečnicového oleja, vďaka čomu upokojuje podráždenú a začervenanú pleť už v priebehu niekoľkých minút. Táto ošetrujúca maska posilňuje narušenú ochrannú bariéru pleti, čím pri pravidelnom používaní zvyšuje jej prirodzenú odolnosť. Odporúčame pravidelné používanie 2 – 3x do týždňa.Intenzívne ošetrujúce kapsule

Intenzívne ošetrujúce kapsule obsahujú výnimočne účinné aktívne prírodné látky, ako borákový olej a ceramidy, ktoré stimulujú prirodzenú regeneráciu kože, podporujú jej odolnosť, intenzívne hydratujú a vyhladzujú. Prírodné kapsuly majú olejovú konzistenciu a sú mimoriadne vhodné pre citlivú pleť a ideálne ako večerná starostlivosť.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_Facebook_Shop_Intensive_Care_Capsules_Internet_7953
Súvisiace články