Voľné radikály: Najčastejšia príčina predčasného starnutia pleti a vrások

Voľné radikály: Najčastejšia príčina predčasného starnutia pleti a vrások
27. marca 2023 4 minút čítania
Voľné radikály: Najčastejšia príčina predčasného starnutia pleti a vrások

Ako rýchlo starne vaša pleť? Starnutie pleti a vrásky sú z časti genetickou záležitosťou. Ale významný podiel majú aj voľné radikály. Všade sa o nich hovorí, píše, ale čo presne si pod nimi predstaviť? Dá sa proti ním ochrániť a zabrániť predčasnému starnutiu pleti?

Čo majú voľné radikály spoločné s našou pokožkou?

Voľné radikály vznikajú nielen metabolickými procesmi našej pokožky, ale sú prítomné aj vo vzduchu. Výskumy už dávno potvrdili, aký vplyv má znečistené ovzdušie na našu pokožku. Nielenže ich vdychujeme, ale usádzajú sa nám aj na pokožke. Častice sadzí, oxidy dusíka a podobné špecialitky prichádzajú do kontaktu s našou pokožkou. Ochranná bariéra našej pokožky sa bráni, produkuje voľné radikály, ktoré ju poškodzujú ešte viac.

Čím viac je znečistené ovzdušie, tým viac voľných radikálov sa v ňom nachádza. Jemný prach a rôzne výpary znamenajú teda pre našu pokožku stres, to sme sa už naučili. Pleť je bledá, bez jasu, vznikajú drobné vrásky a pigmentové škvrny.

Medzi známejšie voľné radikály patrí modré svetlo, UV žiarenie a fajčenie. Spolu so znečisteným prostredím spôsobujú predčasné starnutie pleti.

Ako sa chrániť pred voľnými radikálmi?

Príroda nám poskytla hneď niekoľkých pomocníkov v boji proti predčasnému starnutiu a ochranu pred voľnými radikálmi. Najznámejšími antioxidantmi sú vitamín C a vitamín E. Doslova tieto molekuly ,,chytia” a zabránia im v ďalšej činnosti. Ale vedeli ste, že aj rastlinný kaviár je vysoko účinným antioxidantom? Vytvára na pokožke ochranný film a navyše vylepšuje jej textúru. Obsahuje rastlinné riasy bohaté na antioxidanty: vitamín C , vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny!

Ochrana pred voľnými radikálmi s prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND

Anti-pollution séra

Anti-pollution séra od ANNEMARIE BÖRLIND sú bohaté na rastlinný kaviár, ktorý sme už spomínali. Predstavujú ochranu pred znečisteným životným prostredím a voľnými radikálmi, ktorým je naša pleť vystavovaná denno denne. Spolu s rastlinným kaviárom obsahuje cenné rastlinné látky, ktoré okrem ochrany pokožky predstavujú posilnenie kožnej bariéry. Vytvárajú na nej ochranný film, ktorý pôsobí ako ,,štít” pred vonkajšími vplyvmi. Navyše vylepšujú vzhľad pleti, pretože zlepšujú jej štruktúru. Svojou textúrou sú ideálnym podkladom pod make-up! Vlastná skúsenosť z nášho tímu ANNEMARIE BÖRLIND.

Starostlivosť o pleť s vitamínom C

Vitamín C nie je len dôležitý pre zdravie, ale aj pre krásu pleti. Tento vitamín pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť pokožku pred voľnými radikálmi. Okrem toho podporuje tvorbu kolagénu, ktorý zlepšuje pružnosť pleti a znižuje vrásky. Starostlivosť o pleť s vitamínom C môže byť jednoduchá, stačí používať kvalitné produkty s touto zložkou a pravidelne ju zahrnúť do svojej rutiny krásy.


Energizér z pomarančových kvetov

Energizér z pomarančových kvetov obsahuje vitamín C, ktorý je účinným antioxidantom. Dodá unavenej a namáhanej pleti bez jasu vitamínovú bombu, ktorá ju rozžiari, stimuluje tvorbu kolagénu a ochráni ju pred predčasným starnutím.


BEAUTY SHOT Vitamin Energizer

Beauty Shot Vitamin Energizer poskytuje okamžitú koncentrovanú dávku vitamínu C, vďaka čomu ju okamžite revitalizuje, osviežuje a dodá jej veľkú dávku potrebných živín. Pôvod vitamínu C pochádza zo superovocia goji, acai a rakytníka, ktorý je známy svojím podielom vitamínu C a používa sa aj vo vitamínových doplnkoch.


Vitamínová DUO maska

So super ovocím sme ešte neskončili. Vitamín C z tohto ovocia obsahuje aj vitamínová DUO maska, ktorá dodáva okamžitú dávku vitamínu C a eliminuje vplyv voľných radikálovna stav pleti. Obsahuje aj ďalší účinný antioxidant - vitamín E, ktorý ju chráni pred oxidačným stresom.


Intenzívne ošetrujúce kapsule

Máte zrelšiu, prípadne citlivú pleť? Doprajte svojej pleti vitamín C a E v podobe intenzívnych ošetrujúcich kapsúl, ktoré používajú aj profesionálne kozmetičky v salónoch! Spolu s ceramidmi, podobným tým v pokožke, stimulujú prirodzenú regeneráciu pleti, na ktorej sa prejavili známky starnutia.

Súvisiace články