MORSKÉ RIASY: významný základ prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND

MORSKÉ RIASY: významný základ prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND

Starostlivosť o pleť
15. Feb. 2021

Značka ANNEMARIE BÖRLIND sa roky venuje výskumu účinkov prírodných ingrediencií na pleť. Často pritom objavíme nové a nové prírodné zdroje, ktoré sme dovtedy nepoznali. Medzi ne patril napríklad aj dhatelo olej z himalájskej čerešne. Ale našej pozornosti neunikli ani účinné morské riasy, ktoré sú vďaka ich bohatému obsahu živín tradičnou súčasťou ázijskej kuchyne. A keďže prinášajú úžitok nášmu zdraviu, našli sme v nich potenciál aj pre našu prémiovú prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND. Prinášame vám štyri účinné druhy morských rias, ktoré sú súčasťou našich kozmetických produktov.

Riasy boli od nepamäti súčasťou našich oceánov. Hoci nepatria medzi najkrajšie rastliny, sú mimoriadne dôležité pre život. Vedeli ste, že každá druhá molekula kyslíka v atmosfére pochádza z fotosyntézy rias? Doteraz výskumníci objavili asi 40 000 druhov a ani nedokážeme spočítať, koľko druhov bolo zatiaľ neobjavených. Od mikrorias, ktoré sú voľným okom neviditeľné, až po makroriasy, ktoré vyčnievajú až 40 metrov od morského dna.

Morské riasy majú veľkú odolnosť

Morské riasy sú mimoriadne odolné organizmy. Dokážu prežiť aj v extrémnych podmienkach. Pri odlive sa dokážu chrániť pred vyschnutím vďaka svojim schopnostiam zadržať vlhkosť, čo z nich robí mimoriadne cennú rastlinnú ingredienciu v našej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND.

Na rozdiel od suchozemských rastlín, riasy nemajú korene. Po celom povrchu absorbujú minerály a stopové prvky z mora. Týmto spôsobom sa cenné živiny dostávajú do vnútra buniek vo vysokých koncentráciách. Jedno kilo čerstvých rias obsahuje aminokyseliny, minerálne soli, stopové prvky a vitamíny z približne 100 000 litrov morskej vody. Tento vysoký obsah živín robí z nich ideálny základ pre kozmetické výrobky.

Morské riasy v kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND

ZELENÝ KAVIÁR

Malé guľky tohto druhu rias pripomínajú kaviár a sú veľmi obľúbenou pochúťkou filipínskej a japonskej kuchyne. Extrakt zlepšuje štruktúru pokožky a má spevňujúci účinok. Pomáha znižovať príznaky starnutia. Zelený kaviár sa používa v našich ANTI-POLLUTION sérach.

Červené riasy

Červené riasy obsahujú astaxantín, ktorý je jedným z karotenoidov a zabraňuje poškodeniu UV žiarením. Posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky a má antioxidačný účinok. Červené riasy nájdete v nasledujúcich produktoch: NATUPERFECT Anti-pigmentový a rozjasňujúci fluid, BEAUTY SHOT Vitamin Energizer a vo Vitamínovej DUO maske. 

„Okrem zahusťovacích vlastností červených rias má pre kozmetické výrobky veľký význam ich schopnosť viazať vlhkosť. Hnedé a zelené riasy napríklad obsahujú aktívne molekuly proti starnutiu. Mikroriasy tiež vykazujú pozoruhodné kozmetické vlastnosti.”

Gyulaine Le Loarer - vedúca výskumu a vývoja 

Zelené riasy

Tento druh morských rias sa vyskytuje v pobrežných vodách po celom svete. Zo zelených rias sa extrahuje účinná látka, ktorá zmierňuje príznaky starnutia. Cukor zo zelených rias je obsiahnutý v patentovanom rastlinnom komplexe 3D MATRIX v anti-aging línii SYSTEM ABSOLUTE.

morske-riasy-annemarie-borlind

Fialové riasy

Fialové riasy majú vysoký podiel antioxidantov, ako sú vitamíny E a C, ktoré chránia pleť pred škodlivými účinkami voľných radikálov, a tým aj pred predčasným starnutím. Fialové riasy sú použité v jemnej čistiacej emulzii ZZ SENSITIVE, posilňujúcom pleťovom géle ZZ SENSITIVE a v regeneračnom očnom kréme ZZ SENSITIVE.