5 dôvodov prečo je prírodná slnečná kozmetika lepšia ako konvenčná

5 dôvodov prečo je prírodná slnečná kozmetika lepšia ako konvenčná
3. júna 2024 6 minút čítania
5 dôvodov prečo je prírodná slnečná kozmetika lepšia ako konvenčná

Výber slnečnej kozmetiky súvisí s naším zdravím viac ako by sme si možno mohli myslieť. Používaním nesprávnej slnečnej kozmetiky vystavujeme svoje zdravie zásadným rizikám – od slnečnej alergie, pigmentových škŕvn až po melanóm. Prečo je správny výber slnečnej kozmetiky dôležitý? A prečo je lepšie siahnuť po overených značkách prírodnej kozmetiky namiesto konvenčnej?

Predstavujeme 5 dôvodov prečo je overená slnečná prírodná kozmetika lepšia ako konvenčná:

1. Žiadne škodlivé UV filtre na pokožke

Väčšina konvenčnej slnečnej kozmetiky obsahuje škodlivé UV filtre. Produkty nie sú kontrolované a bezpečnosť zloženia môže byť otázna. Štúdie ukázali, že používanie škodlivých UV filtrov má škodlivý vplyv na hormonálny systém, zvyšujú riziko rakoviny kože a ich stopy boli nájdené v materskom mlieku. UV žiarenie v kombinácii s prienikom do ľudskej kože vyvoláva prirodzené chemické reakcie v tele, ktoré ak sa kombinujú s toxickým UV filtrami môžu dokonca vyvolávať rôzne reakcie kože, ako je začervenanie, kožný výsyp, slnečná alergia či vznik pigmentových škvŕn. Väčšina z nás sa pri slnečných produktoch sústreďuje na výšku faktora a SPF filter, ale neriešime kvalitu zloženia, ktorá paradoxne môže tieto kožné problémy ešte vyvolávať. V prípade prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND sú opaľovacie prípravky a zloženie kontrolované certifikačnou organizáciou a obsahujú len zdraviu bezpečné UV filtre. Navyše ochrana kože je posilnená unikátnymi prírodnými zázrakmi ako je napríklad Riasa Kombu, ktorá sa nachádza vo všetkých slnečných produktoch. Nielenže poskytuje ochranu pred UV žiarením, ale je i bohatá na vitamíny A a E.

TIP: Už pri faktore SPF 15 je zabezpečená 93% ochrana kože. Málo kto vie, že medzi SPF 30 a SPF 50 je len rozdiel v cca 2% ochrany kože. Kým faktor SPF 30 zabezpečuje takmer 97% ochranu kože, faktor SPF 50 max. 98,5% čo je necelé 2% viac!

2. Slnečná ochrana bez mikroplastov a nanočastíc

Dizajn_bez_na_zvu_7_
Produkty ANNEMARIE BORLIND neobsahujú žiadne mikroplasty a nanočastice.

Na to, aby bola pokožka priehľadná aj po nanesení krému (aby sa obmedzil vzhľad bielej kože) sú v konvenčnej kozmetike používané nanočastice. Avšak naoko žiadúci efekt pre nás predstavuje v bežných prípravkoch zásadné zdravotné riziká. Prenikajú do telesných orgánov, tkanív a telových buniek. Dostať sa môžu do pľúc, krvi, mozgu a v niektorých prípadoch môžu vážne poškodiť DNA. Práve nanočastice spôsobujú narúšanie bunkových procesov a sú jedným z hlavných dôvodov vzniku rakoviny.

Nemenej pozornosti by ste mali venovať i mikroplastom. Rovnako ako nanočastice dokážu preniknúť kožou a ovplyvniť váš imunitný systém. Čoraz častejšie sú skloňované pri problémoch s dýchacím, tráviacim a reprodukčným systémom.

Kozmetický priemysel je natoľko pokročilý, že nanočastice a mikroplasty nie sú v zložení nevyhnutné. Napriek tomu sa bežne používajú. Aj preto prírodné certifikované značky predstavujú lepšiu a bezpečnejšiu voľbu bez rizika kontaminácie organizmu mikroplastmi či nanočasticami.

TIP: Pred tým, ako siahnete po konvenčnom prípravku, preštudujte si zloženie produktu.

3. Slnečná kozmetika s upokojujúcimi a regeneračnými látkami

Prírodná slnečná kozmetika obsahuje okrem UV filtrov aj prírodné ochranné látky, ktoré by ste v konvenčných výrobkoch hľadali márne. Vedeli ste, že až 80 % predčasného starnutia je spôsobené nedostatočnou ochranou pred UV žiarením? Už spomínaná riasa Kombu okrem toho, že chráni pokožku pred UV žiarením, chráni aj pred starnutím a fotostarnutím.

Okrem toho existuje overené prírodné značky slnečnej kozmetiky, medzi ktoré sa radí ANNEMARIE BÖRLIND. Okrem bezpečných a spoľahlivých UV filtrov obsahuje aj dôležité prírodné látky zabezpečujúce hydratáciu, regeneráciu, antioxidáciu, upokojenie a ochranu pokožku pred starnutím ako sú napr. sorbitol, pantenol, vitamín E, extrakt z medovky, ktorý je jednou z najviac účinných prírodných zbraní proti radikálom. Ďalej extrakt z jačmeňa, ktorý obsahuje vysoký podiel selénu, mangánu a zinku, ktoré podporujú enzymatické odbúravanie voľných radikálov, rakytníkový olej, ktorý obsahuje vitamín E a betakarotén, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu pokožky.

TIP: Pri výbere slnečnej kozmetiky sa oplatí priplatiť za kvalitu prípravkov.

Obra_zok1_1
Opaľovací protistarnúci krém SPF 50 obsahuje anti-agingový komplex aktívnych rastlinných látok.

4. CORAL FRIENDLY slnečná kozmetika

Každý rok končí v oceáne tisíce ton substancií používaných v slnečných produktoch na ochranu pred slnkom. Môžu mať negatívne účinky na vysoko citlivé ekosystémy, ako sú koralové útesy a iné morské organizmy. Napríklad Medzinárodná iniciatíva pre koralové útesy (ICRI) uvádza, že oxybenzón (benzophenone-3) a oktinoxát (ethylhexyl methoxycinnamate, oba UV filtre, zvyšujú riziko „koralového bielenia“ a môžu viesť k smrti koralov. Ďalej môžu poškodiť koralové larvy a koralové DNA a mať negatívny vplyv na reprodukciu.

pred-a-po-koral
Dopad prieniku škodlivých UV filtrov na koralové útesy.

V produktoch slnečnej ochrany ANNEMARIE BÖRLIND nájdete aj unikátne prírodné ochranné a anti-aging látky, ktoré v konvenčných prípravkoch nenájdete.

5. Garancia čistoty produktov

K tomu, aby bola kozmetika klasifikovaná ako prírodná, musí spĺňať to, aby boli výrobky:

  • bez derivátov minerálneho oleja,
  • bez zlúčenín PEG,
  • bez silikónov,
  • bez parabénov,
  • bez mikroplastov a nanočastíc.

ANNEMARIE BÖRLIND ponúka vyváženú ochranu tak pred UVB ako aj UVA lúčmi, navyše obsahuje prírodné ošetrujúce a ochranné látky, ktoré v konvenčných prípravkoch nenájdete. Textúry sú bez obsahu parabénov, PEG, silikónov, syntetických konzervantov a preto predstavujú lepšiu a bezpečnejšiu voľbu v prípade ochrany pred slnkom. ANNEMARIE BÖRLIND okrem toho nepoužíva syntetické vône. Všetky použité arómy sú výhradne prírodného pôvodu získané z rastlín.

Súvisiace články