Čo znamenajú symboly na obaloch produktov ANNEMARIE BÖRLIND?

Čo znamenajú symboly na obaloch produktov ANNEMARIE BÖRLIND?
26. februára 2020 4 minút čítania
Čo znamenajú symboly na obaloch produktov ANNEMARIE BÖRLIND?

Určite ste si na našich produktoch všimli rôzne označenia. Lipový list, EcoControl, Vegan či CSE. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo vlastne znamenajú? Dajú sa z nich vyčítať dôležité informácie, ktoré by ste o produktoch ANNEMARIE BÖRLIND mali vedieť. Ako modelový produkt sme si vybrali gél z orosených kvetov, ktorý je súčasťou najpredávanejšej rady LL REGENERATION.

Otvorená nádoba na krém


Na tento symbol sa nás veľmi často pýtate. Písmeno M znamená slovo mesiac a konkrétne číslo je počet mesiacov. Tento znak je veľmi dôležitý. Hovorí o tom, ako dlho vydrží produkt po jeho otvorení. To neznamená, že ho môžete použiť len do 36 mesiacov od kúpy, ale bezpečne ho môžete používať 36 mesiacov od otvorenia. Dôležité je aj správne skladovanie a pevné uzavretie produktu ihneď po použití.Čo znamenajú symboly na obaloch produktov ANNEMARIE BÖRLIND?


Treba dbať na správne uzatvorenie krému. Ale čistotu a trvanlivosť produktu môžete predĺžiť aj tým, že na naberanie krému nepoužijete ruky, ale špachtľu. Hoci sa nám ruky môžu zdať čisté, nachádzajú sa na nich rôzne baktérie, ktoré by mohli spraviť s vaším krémom šarapatu.

Ruka v otvorenej knihe


S týmto znakom ste sa už určite stretli. Nachádza sa na produktoch, ku ktorým potrebujete väčšie množstvo informácií. Často tento symbol nájdete hlavne na malých produktoch, kde sa na obal nezmestia všetky potrebné pokyny či zloženie. Napríklad očný krém, však? Tento symbol pre vás znamená to, že vo vnútri v krabičke nájdete príbalový letáčik s potrebnými informáciami.

Symbol VEGAN


Ak patríte k ženám, ktoré nechcú používať kozmetiku s výťažkom z mŕtvych zvierat, všímajte si tento symbol. Je zárukou, že tento produkt je 100% vegánsky, čiže bez živočíšnych zložiek a nebol testovaný na zvieratách. Väčšina krémov značky ANNEMARIE BÖRLIND je vegánskych. Avšak do zloženia niektorých produktov bolo nevyhnutné pridať mliečnu bielkovinu či včelí vosk, pretože sa nenašli rovnako efektívne rastlinné ingrediencie. Ale teší nás, že každý jeden náš produkt je vegetariánsky.

Zelený kruh


Vždy vás zaujímalo, čo znamenajú dve šípky tvoriace kruh? Nevedeli ste si to vysvetliť? Viete, čo sa vám snažia povedať? Že výrobcovia tohto produktu zaplatili dopredu príspevok za triedenie a recykláciu obalu tohto produktu. Je už len na vás, aby ste sa obalu vhodne zbavili a dali ho do správnej zbernej nádoby.

Pečať CSE


Písmená CSE znamenajú „Certified Sustainable Economics“, tj. „Certifikovaná trvalo udržateľná ekonomika“. Spoločnosť Börlind získala od roku 2012 pečať spoločnosti CSE , ktorá potvrdzuje trvalo udržateľné riadenie spoločnosti. Pečať udeľuje Spoločnosť pre aplikovanú obchodnú etiku. Certifikačným orgánom je EcoControl a preto sa tento symbol nachádza na obale hneď vedľa neho.

Na CSE je zvláštne to, že certifikuje nielen výrobky, ale aj sociálno-ekologický prístup spoločnosti. Najmenej 75% výrobkov v sortimente sa musí vyrábať podľa normy, ktorá je v tomto odvetví bežná, ako napríklad NaTrue alebo Cosmos. Zvyšných 25% výrobkov tiež podlieha ekologickým kritériám. Patrí sem napríklad zákaz geneticky modifikovaných zložiek. Povolené sú prísady z ekologického poľnohospodárstva alebo z divokej prírody.

Na strane spoločnosti sa napríklad kontroluje nakladanie s odpadovými vodami, pracovné podmienky zamestnancov alebo udržateľnosť dodávateľov. Ročné hodnotenie musí dodržiavať nielen udržateľný štandard, ale musí sa neustále rozvíjať aj s novými cieľmi.

FSC


Toto označenie sa zvyčajne nachádza na kartónových a papierových obaloch. FSC je skratka pre neziskovú organizáciu „Forest Stewardship Council“ . Zaväzuje sa k trvalo udržateľnému lesnému hospodárstvu a certifikuje drevo a ďalšie lesné produkty podľa desiatich medzinárodne platných zásad.

I´m green


Na výrobkoch novej série BODY CARE nájdete ďalšie symboly . Text „I am green“ znamená, že rúrky v dávkovačoch a nádoby na krémy určené na telovú starostlivosť sa vyrábajú vo veľkej miere z obnoviteľných surovín, napr. obaly z cukrovej trstiny, namiesto plastov. Na tento účel sa napríklad používa etanol, ktorý je vedľajším produktom pri spracovaní cukrovej trstiny.

Lipový list


Nakoniec je na rade lipový list. Tým sa náš zoznam uzatvára, pretože lipový list na produktoch ANNEMARIE BÖRLIND úzko súvisí s históriou rodinnej spoločnosti. Lipový list bol ochrannou známkou už prvých produktov zakladateľky spoločnosti Annemarie Lindner - symbolizuje lipový strom, z nemeckého slova „Linden“, ktorý je obsiahnutý aj v mene zakladateľky značky. Symbolizuje prírodu, na ktorú sa zameriavajú všetky produkty.

Súvisiace články