Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?
20. apríla 2023 5 minút čítania
Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?

Nečistá pleť, šedý tón či predčasné starnutie pleti? Nechýbajú vám náhodou nejaké vitamíny? Dermatológovia, kozmetičky, influenceri, ale aj slávne osobnosti nedajú dopustiť na vitamín C a jeho zázračné účinky na našu pleť. Pripisujú mu zásluhy za zdravú a čistú pleť, ktorá žiari. Práve preto sa často pridáva do produktov starostlivosti o pleť. Prečo sa považuje vitamín C za zázračný recept na našu pleť a čo všetko dokáže?

Prečo naša pleť potrebuje vitamín C?

Našu pleť denne vystavujeme voľným radikálom, ktoré sa časom prejavia aj na zdraví a vzhľade našej pleti. Slnečné žiarenie, znečistené prostredie, ale hlavne nezdravý životný štýl, stres a málo spánku má nežiadúci vplyv na našu pleť, ktorá je bez života, mdlá a pôsobí unavene. Následkom nedostatku vitamínu C môžu vzniknúť aj pigmentové škvrny či nerovnomerné sfarbenie pokožky. Jednoducho povedané, naša pleť nevyhnutne potrebuje vitamín C ku kráse a správnemu fungovaniu procesov, ktoré sa v nej odohrávajú.

Čo sú to voľné radikály?

Sú to častice, ktorým chýba jeden elektrón. Preto sa voľné radikály snažia chýbajúce elektróny získať. Počas tohto procesu ,,ukradnú" elektrón z najbližšej častice. Z nej sa však v tom okamžiku stáva tiež voľný radikál, ktorý sa opäť snaží získať svoj chýbajúci elektrón. Počas tejto reťazovej reakcie dochádza v organizme k poškodzovaniu bunkových štruktúr, membrán, proteínov a DNA a dochádza tak k zrýchlenému starnutiu buniek. Vitamín C dokáže pracovať na obnovení buniek aj v hlbších vrstvách pleti, čím prispieva k obnove štruktúry pleti a jej zdravému a sviežemu vzhľadu.

Vitamín C je účinný antioxidant, ktorý dokáže ochrániť našu pleť pred následkami oxidačného stresu, zároveň účinný vitamín pre sviežu a mladú pleť! Pracuje totiž na bunkovej úrovni pleti, čím významne prispieva aj k niečomu, čomu hovoríme imunita pleti. Ak má naša pleť ,,slabú imunitu”, je oveľa náchylnejšia na poškodenie ochrannej bariéry, následkom čoho je naša pleť precitlivená a reaguje štípaním, svrbením a začervenaním.

Aké sú účinky vitamínu C na našu pleť?

Antioxidanty vo vitamíne C majú priamy vplyv na imunitný systém a rýchlosť obnovy pokožky. Podporuje tvorbu nových buniek, čím sa zlepšuje kvalita a štruktúra našej pleti. Ocenia to najmä ženy, ktoré trápi nečistá pleť. Vitamín C totiž dokáže minimalizovať pigmentované fľaky po akné, bojovať proti zápalu a upokojiť pokožku pri začervenaní.

Vitamín C je ideálnym prostriedkom aj v boji proti predčasnému starnutiu pleti. Podporuje totiž produkciu kolagénu v pleti, vďaka čomu je naša pleť vyhladená a pôsobí mladšie. Efekt mladej pleti spočíva v tom, že kolagén ,,napučí”, čím pleť nadobudne plný a bacuľatý vzhľad. Vitamín C je účinným pomocníkom pre mladý a svieži vzhľad pleti v každom veku, pre každú ženu.

Benefity vitamínu C:

  • chráni pred predčasným starnutím
  • napomáha k tvorbe kolagénu, čím si udržíme mladý a plný vzhľad pleti
  • pomáha k regenerácii pleti
  • vyrovnáva tón pleti
  • rozjasní a rozžiari pleť
  • zabezpečí pevnejšiu pleť

Ako vyzerá pleť, ktorá má dostatok vitamínu C? Takúto pleť spoznáte už na prvý pohľad. Žiari, má prirodzený lesk, rovnomerný tón a čistý vzhľad aj bez mejkapu. Už je vám jasné, ako sa dopracovať ku krásnej pleti? Dodajte jej vitamíny a energiu!

Prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND s obsahom vitamínu C

energizer

Energizer z pomarančových kvetov

Energizer je elixír vitamínov a energie pre našu pleť! Stimuluje tvorbu kolagénu a dodáva pleti žiarivý vzhľad. Ak je vaša pleť mdlá, unavená a bez života, verte nám, že tento energizer jej vdýchne nový život. Energizer vďaka obsahu vitamínu C získaného zo sicílskeho pomaranča dodáva pleti potrebnú energiu a vyrovnáva tón pleti.

Vitamínová DUO maska

O rýchlych účinkoch pleťových masiek ste už určite počuli. Táto DUO maska s vitamínom C je priamo určená ženám, ktorých pleť je mdlá, unavená a bez života. Je plná vitamínov a energie vďaka obsahu výťažku zo superovocia goji, acai a rakytníka, ktorý je aj významným zdrojom vitamínu C nielen pre našu pleť, ale aj telo.

duo_maska
kapsule

Intenzívne ošetrujúce kapsule

Tieto kapsuly obsahujú ceramidy takmer totožné s tými, ktoré sú v pokožke. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je vitamínom mladosti. Kapsuly udržiavajú hydratáciu v pokožke a spolu s olejom z boráku lekárskeho a vitamínmi C, stimulujú prirodzenú regeneráciu pleti. Vitamín C v intenzívnych ošetrujúcich kapsuliach rozjasní pleť, vyrovná jej tón a stimuluje produkciu kolagénu, čím sa pleť nádherne vyhladí.

Súvisiace články