Predstavujeme štyri kvalitné séra, ktoré vás nesklamú

2-fázové shaky: skrášlite svoju pleť cielenou starostlivosťou
5. apríla 2023 7 minút čítania
Predstavujeme štyri kvalitné séra, ktoré vás nesklamú

Každá žena má svoj typ pleti. Či už ju trápi suchá, zmiešaná alebo mastná pleť, jej pleťová starostlivosť by mala odpovedať aktuálnemu stavu pleti. Ale povedzme si úprimne. Nie vždy nám stačí používať kozmetiku pre náš typ pleti, pretože ju vždy sprevádzajú aj iné prejavy, ktoré nám nedajú spať - unavená a mdlá pleť, nedostatočná hydratácia, či pleť, ktorá je očividne namáhaná.

Odpoveďou je špeciálna cielená starostlivosť, ktorá ,,vylepší” našu bežnú kozmetickú rutinu a pleť sa nám odvďačí zdravým, sviežim vzhľadom.

Namáhaná pleť s prejavmi starnutia

Okolo 35-tky začíname pocitovať, že pleť stráca svoju ,,hutnosť” a elasticitu, tvoria sa drobné línie a vrásky, navyše pleť stráca svoju regeneračnú a hydratačnú schopnosť, pretože už nedokáže udržať vlhkosť vo vnútri pokožky tak ako mladá pleť.

Do toho je pleť náchylnejšia na tvorbu pigmentových škvŕn a vy už na prvý pohľad vidíte, že potrebujete anti-aging starostlivosť. Ale správnymi kozmetickými produktami sa dá vaša anti-aging starostlivosť ešte posilniť.

Starostlivosť o namáhanú pleť s prejavmi starnutia

Vedci v börlindských laboratóriách objavili silu kmeňových buniek, ktoré majú významné regeneračné schopnosti. Lenže človeku počet kmeňových buniek vekom ubúda, kým rastliny majú konštantný počet kmeňových buniek po celý život. Preto spojili toto zistenie s poznatkom o vysoko účinných regeneračných schopnostiach ruží a extrahovali kmeňové bunky z ruže zo Schwarzwaldu - z Čierneho lesa v Nemecku, kde sídli aj ANNEMARIE BÖRLIND.

A tieto kmeňové bunky použili v 2-fázovom Revitalizére z ružových kvetov pre namáhanú pleť s potrebou regenerácie. Kmeňové bunky zabraňujú odbúravaniu kolagénu z pleti a zlepšujú regeneračnú schopnosť. Okrem toho zlepšujú štruktúru a pevnosť väziva, stimulujú vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke a spolu s jojobovým a makadamiovým olejom prispievajú k mladistvejšiemu vzhľadu pleti.

Dosiahnite ešte lepšie výsledky: BEAUTY SHOT Revitalizér, ANTI-AGING krémová maska, Enzýmový peeling

170721972_3866798836768985_1731283356529165868_n
Revitalizér z ružových kvetov s obsahom kmeňových buniek ruže zo Schwarzwaldu.

Nedostatočne hydratovaná pleť

Ako spoznáte, že vaša pleť potrebuje naliehavo vodu? Môže ísť o dva prípady s rôznymi prejavmi. Najčastejšie sa stretávame s dehydrovanou pleťou. Ale pozor, dehydrovaná pleť a suchá pleť nie je to isté.

So suchou pleťou sa rodí len veľmi malé percento žien. Prejavuje sa suchou pokožkou, ktorú trápia drobné šupinky, nepríjemné pnutie a začervenanie (hlavne vtedy, ak si tvár umyjete a nenanesiete krém).

Ale pri dehydrovanej pleti sú absolútne iné prejavy, preto ich majiteľky ani len netušia, že ich pleť zúfalo prosí o vodu. Dehydrovanú pleť trápi zvýšená tvorba nadmerného mazu, pričom okolie nosa a líc môže byť často začervenané a v horších prípadoch aj svrbieť. Často je varovným prstom to, že ešte aj v 30-tke používate pleťovú starostlivosť pre mastnú, prípadne problematickú pleť.

Následkom zvýšenej tvorby mazu sa na pleti môžu vyskytovať aj čierne body či vyrážky. Ak nie ste si istí diagnostikou pleti, napíšte nám do beauty poradne, kde vám pomôžeme s určením typu vašej pleti a poradíme aj vhodnú starostlivosť.

Starostlivosť o nedostatočne hydratovanú pleť


169551345_3866744910107711_3766627361056754448_n
2-fázový hyaluronový shake stimuluje vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke a efektívne a dlhodobo ju zásobuje vlhkosťou.

Ak vašu pleť trápi nedostatok hydratácie, odporúčame zaradiť do vašej pleťovej starostlivosti 2-fázový hyaluron shake.

2-fázový hyaluronový shake stimuluje vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke a efektívne a dlhodobo ju zásobuje vlhkosťou. Vytvára ochranný film, vyplňuje jemné línie a vrásky, viaže obrovské množstvo vody a chráni pred stratou vlhkosti.

Obsahuje botanickú (rastlinnú) kyselinu hyalurónovú, ktorá má intenzívne hydratačné účinky a aloe vera, ktoré je výživným kokteilom vitamínov, minerálov a aminokyselín.

Tento kozmetický prípravok má príjemnú vôňu, do ktorej sa ihneď zamilujete a ľahkú konzistenciu, (voda/jemný olej), ktorá sa rýchlo vstrebáva. Zanecháva pleť vypnutú a „napitú” vlhkosťou a vitalitou.

Dosiahnite ešte lepšie výsledky: BEAUTY SHOT Hydrobooster, Hydro gélová maska

Unavená a mdlá pleť bez energie

Unavená a mdlá pleť sa nespája so žiadnym konkrétnym typom pleti, preto môže trápiť každú z nás. Je výsledkom nedostatočnej výživy pleti, vplyvu voľných radikálov, stresu a nedostatku spánku. Ale poďme na to po poriadku.

Každá z nás je vystavovaná UV žiareniu. Ak podceníme ochranu pleti, pleť nám to ,,spočíta” a na našej pleti sa objavia pigmentové škvrny, ale aj línie a vrásky, pretože UV žiarenie praje voľným radikálom a tie sú zodpovedné za úbytok kolagénu v pleti. Nielenže začneme starnúť predčasne, ale prekvapí nás aj nejednotný tón pleti a pleť bez jasu a energie.

Najčastejšie však pôsobíme unavene vtedy, keď sme pod dlhodobým stresom a ešte do toho máme nedostatok spánku. A vtedy sa na pleti prejaví aj to, ako sa aktuálne cítime.

Starostlivosť o unavenú pleť bez energie

Odpoveďou na unavenú pleť bez energie je vitamínová starostlivosť, ideálne s vitamínmi C a E, ktoré sú účinnými prírodnými antioxidantmi.

V tomto prípade vám odporúčame zaradiť do svojej pleťovej starostlivosti Energizér z pomarančových kvetov, ktorý nahradí vaše sérum a v teplých mesiacoch ho môžete používať aj bez krému.

Je životabudičom pre unavenú a mdlú pleť bez energie, pretože obsahuje vitamíny zo sicílskeho červeného pomaranča.

Nielenže dodá vašej pleti novú vitalitu a sviežosť, ale navyše stimuluje aj tvorbu kolagénu. Navyše je obohatený o BIO jojobový a makadamiový olej, ktoré dodávajú pleti pružnosť a elasticitu.

Dosiahnite ešte lepšie výsledky: Intenzívne ošetrujúce kapsule

ANNEMARIE_B_RLIND_-_Orange_Blossom_Energizer_Original_8020
Energizer z pomarančových kvetov dodá vašej pleti vitamíny a svieži, žiarivý vzhľad.

Pleť s potrebou upokojenia

Upokojujúca starostlivosť nie je len pre citlivú pleť. Každá z nás má občas obdobie, kedy pleť potrebuje rozmaznávať, upokojiť a získať svoju rovnováhu. A tu skutočne nezáleží na type pleti. Ako zistíte, že vaša pleť potrebuje upokojenie?

Ak vás čoraz viac po odlíčení trápi pnutie pleti, prípadne sa vyskytujú začervenané miesta s drobnými vyrážkami a pleť sa mení napriek kvalitnej starostlivosti, je načase jej dopriať sérum na preť pre upokojenie.

Starostlivosť o pleť, ktorá potrebuje upokojenie

170013219_3866765836772285_1299590674681910997_n
2-fázový aloe vera shake je kokteilom vitamínov, minerálov a aminokyselín vďaka obsahu organického aloe vera z nášho sociálno-ekologického projektu v Guatemale.

Nie je vždy potrebné vymeniť celú svoju kozmetickú rutinu, ale často stačí zaradiť len upokojujúce sérum, prípadne masku a koncentrát. V tomto prípade odporúčame nahradiť svoje bežné sérum práve 2-fázovým aloe vera shakeom, ktorý môžete používať do doby, kým sa vaša pleť vráti do normálu, prípadne ho používať podľa potreby. Hlavne počas letných mesiacov ho oceníte po dni strávenom na slniečku alebo po návšteve bazéna, ktorý môže spôsobiť začervenanie a podráždenie pleti.

2-fázový aloe vera shake je účinným kokteilom vitamínov, minerálov a aminokyselín vďaka obsahu organického aloe vera z nášho sociálno-ekologického projektu v Guatemale. Obsahuje filmotvorné polysacharidy, ktoré ochránia pleť pred stratou vlhkosti spolu s botanickou kyselinou hyalurónovou. Extrakt z balónovca a rybízový olej upokoja namáhanú a podráždenú pleť, pretože zmierňujú podráždenie, pnutie a začervenanie.

Dosiahnite ešte lepšie výsledky: BEAUTY SHOT SOS, Senzitívna krémová maska

Súvisiace články