Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

Ako sa starať o problematickú pleť a zbaviť sa vyrážok?

Ako sa starať o problematickú pleť a zbaviť sa vyrážok?
3. marca 2020 5 minút čítania
Ako sa starať o problematickú pleť a zbaviť sa vyrážok?

Trápi vás problematická, mastná pleť a vyrážky? Skúšali ste už všetko a nič nezaberá? Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem zdravotnej stránky môže byť príčinou vyrážok aj naša starostlivosť o pleť. Nevhodne zvolená kozmetika, chémia či suchá pleť, to všetko môže byť príčinou vyrážok na tvári, ktoré nás trápia. Poďme sa na starostlivosť o problematickú pleť s vyrážkami pozrieť bližšie a odhaliť najčastejšie príčiny vzniku akné.

Prečo sa ani v dospelosti nedokážeme zbaviť akné?

Ak vás trápia vyrážky už niekoľko rokov, mali by ste v prvom rade navštíviť lekára a otestovať sa na prípadné potravinové alergie. Keď máte istotu, že vyrážky nemajú zdravotný pôvod, môžete pátrať po príčine.

Najčastejšou príčinou vyrážok je nevhodná kozmetika pre vašu pleť. Ak sa chcete vyrážok a mastnej pleti skutočne zbaviť, v prvom rade odstráňte zo svojej kozmetickej starostlivosti produkty, ktoré obsahujú chemické zloženie. Predstavte si, že vaša pleť a jej imunitný systém sa musí denne vysporiadať so zápalmi či vyrážkami a pracuje tak na plné obrátky, aby cez lymfatický systém odplavila toxíny, zápaly a všetko, čo do pleti nepatrí.

Predstavte si, že ju navyše denne zaťažujete chemickými látkami obsiahnutými v kozmetike, s ktorými má problém aj normálna pleť. Pleť je tak zatažená ešte viac, zlepšenie sa nedostavuje. Naopak, často sa pridruží citlivosť pleti alebo aj dehydratácia. Prečo je dôležité v prípade mastnej pleti a tvorbe vyrážok siahnuť po kvalitných prírodných produktoch?

Systematická starostlivosť o problematickú pleť s vyrážkami

Čistenie je kľúčom k zdravej pleti bez vyrážok. Avšak klasické konvenčné značky majú zloženie, ktoré môže čistiť pleť agresívne. To má pre našu pleť negatívny dopad hneď z dvoch hľadísk. Pleť sa presušuje, čo môže byť samo o sebe príčinou akné. Druhým negatívnym následkom presušenia je, že pleť sa snaží samohydratovať a to spôsobuje nadbytočnú tvorbu kožného mazu. Čiže sme znova na začiatku, však?

Riešením je používanie prírodnej kozmetiky, ktorá sa nechová k našej pleti agresívne, ale dokáže jej pomôcť zbaviť sa akné a dostať tvorbu mazu pod kontrolu! Naša pleť potrebuje systematickú starostlivosť, aby sa dokázala zbaviť zápalu.


Začnime čistením. Jeho úlohou je vyčistiť pleť do hĺbky, uvoľniť upchaté póry a napomôcť vylučovaniu prebytočného mazu. Ideálny je čistiaci gél s obsahom jemných tenzitov a rebríčkom obyčajným, ktorý má antibakteriálne účinky. Práve baktérie na povrchu pleti sú príčinou akné u 85% ľudí do 30 rokov.


Po čistení pleti je potrebné obnoviť pH pleti, ktoré je zodpovedné za jej rovnováhu. Používajú sa na to pleťové toniká. Ich prírodné alternatívy majú upokojujúci a antibakteriálny účinok. Pleťové tonikum z línie PURIFYING CARE od ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá sa považuje za zázrak v starostlivosti o problematickú pleť a akné.


Úlohou denného krému na problematickú pleť je regulovať činnosť mazových žliaz, čím kontroluje tvorbu mazu a zmatňuje. Dobrý krém proti akné má antibakteriálne účinky, ktoré po celý deň bojujú s baktériami na povrchu pleti, čo pomáha predchádzať zápalom. Krém z línie PURIFYING CARE obsahuje alantoín, ktorý upokojí pleť a má regeneračné účinky. Pre vás to znamená to, že pleť sa lepšie hojí. Predchádza totiž vzniku fľakov a jazvičiek po akné.

Aký make up je vhodný pre moju problematickú pleť?

Problematická pleť bojuje so zvýšenou činnosťou mazových žliaz, kvôli čomu sa nadmerne leskne. Ako ju dostať pod kontrolu? Kompaktný make up od ANNEMARIE BÖRLIND dokáže zakryť nepríjemné vyrážky, začervenanie spôsobené zápalom a zároveň zmatniť pleť po dobu niekoľkých hodín. Vďaka jeho baleniu ho môžete nosiť stále so sebou! Kedykoľvek v priebehu dňa skontrolujete svoj vzhľad a môžete doladiť prípadné nedostatky.

TIP NAVYŠE: Účinná pleťová maska

Pleťové masky sa považujú za zázrak v kozmetike!

Pravidelné používanie pleťových masek môže zlepšiť elasticitu pokožky, zredukovať výskyt vyrážok a zmierňovať známky starnutia.

Je dôležité však dbať na to, aby zloženie masky bolo prispôsobené vašej pleti a aby ste ju nepoužívali príliš často, aby nedošlo k podráždeniu.

Prírodné pleťové masky majú takmer okamžité účinky. Čierna maska 2v1 dokáže vyčistiť póry do hĺbky a zmenšiť ich. Orgován znižuje nadmernú tvorbu kožného mazu a jemné ryžové zrnká odstraňujú z povrchu pokožky odumreté kožné bunky, ktoré upchávajú póry a spôsobujú vznik vyrážok.

Táto maska obsahuje jemné častice, ktoré pôsobia aj ako peeling.

masky
Prírodné pleťové masky majú jedinečné zloženie, vďaka ktorému čistia, vyživujú a regenerujú pleť.
IMG_9464_edited-original-_1

TIP Henriety Martinkovej, expertky na prírodnú kozmetiku a beauty špecialistky pre ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ

,,V prípade suchej aknóznej pleti alebo výskytu vyrážok na tvári v dospelosti je nevyhnutné pleť dokonale hydratovať, pretože práve nedostatok vlhkosti môže tvorbu vyrážok spúšťať. Preto do programu PURIFIYNG CARE by som navrhla doplniť SOS SENSITIVE KONCENTRÁT, SENSITIVE MASKU a na noc ZZ SENSITIVE NOČNÝ KRÉM, ktorý pleť upokojuje, zbavuje zápalov, zároveň hydratuje a lieči."

Súvisiace články