Harmonizujúca starostlivosť o pleť s výťažkom z ruží

Harmonizujúca starostlivosť o pleť s výťažkom z ruží

Starostlivosť o pleť
03. May. 2021

Svieža, žiarivá pleť so zdravou ružovou farbou. Tak by mala vyzerať naša tvár, keď je pokožka v absolútnej forme a je jej dopriate všetko, čo potrebuje. Ale veľa z nás trápi dehydrovaná pleť, ktorá je výsledkom niekoľkých rokov nesprávnej starostlivosti. Následne bojujeme so suchými miestami na tvári, ktoré sprevádzajú šupinky a nepríjemné pnutie.

Práve pre vás značka prémiovej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND vyvinula špeciálnu líniu ROSE DEW s výťažkami z ruže a s obsahom ružovej vody, ktorá poskytuje pleti harmonizujúcu a upokojujúcu starostlivosť.

Sila ruží a ružovej vody 

Silu ruží poznali už v starom Egypte. Egyptská kráľovná Kleopatra poznala ich účinky a preto ich pravidelne používala vo svojej pleťovej starostlivosti. Ale účinky ruží na pleť sú natoľko významné, že sú obľúbenou prírodnou ingredienciou kozmetických firiem dodnes. 

A nie je sa čomu čudovať. Ruže obsahujú viac ako 300 aktívnych účinných látok, z ktorých naša pleť môže profitovať. Značka ANNEMARIE BÖRLIND využíva napríklad kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa v Nemecku. Tento extrakt má také výnimočné regenerujúce účinky, že sa značka ANNEMARIE BÖRLIND rozhodla využiť silu extraktu z ruží aj v línii ROSE DEW. A to nie je všetko. Táto línia je posilnená aj o ružový olej a obľúbenú ružovú vodu! Prečo sú také jedinečné? 

Prírodné a účinné zložky v línii ROSE DEW

ruzova-voda

Ružová voda

Damašská ružová voda sa získava z ruží z organického pestovania. Má zvlhčujúci, mierne antimikrobiálny účinok a jemnú prírodnú vôňu. Ide o veľmi silnú prírodnú ingredienciu s obsahom viac ako tristo cenných látok, ktoré napomáhajú pleti zadržiavať vlhkosť, chránia ju pred škodlivými vplyvmi a posilňujú jej ochrannú bariéru. Regenerujú totiž bunky a spomaľuje starnutie pleti. Vyrovnáva pH pokožky a zbavuje pleť jemných liniek a vrások.

Ružový olej

Ružový olej pochádza zo semien himalájskej ružovej čerešne zo sociálno-ekologického projektu v Nepále, ktorý výhradne podporujeme. Poskytuje regeneračnú starostlivosť o pokožku a vyhladenie. Olej obsahuje rôzne typy nenasýtených mastných kyselín, ako je kyselina linolová a linolenová , a niektoré v tuku rozpustné vitamíny ( A , D , E a K ). Olej má tiež upokojujúce vlastnosti. Posilňuje prirodzenú bariéru pleti, znižuje stratu vlhkosti a chráni proti predčasnému starnutiu pleti.

organicka-ruza

Extrakt z organickej alpskej ruže

Extrakt sa získava z certifikovanej divokej odrody alpských ruží, ktoré rastú vo švajčiarských Alpách. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi a tým aj pred predčasným starnutím pokožky spôsobeným prostredím, predovšetkým UV žiarením a znečisteným ovzduším. Je známou prírodnou, dokonca liečebnou ingredienciou už od čias antického Ríma.

avokadovy-olej

Organický avokádový olej

Avokádo je v kozmetike veľmi cennou ingredienciou pre jeho vysoký obsah rozličných živín – vitamínov A,D, E a K, karotenoidov, biotínu, kyseliny listovej, vápnika, vlákniny, či zdravých nenasýtených tukov. Avokádo nielenže znižuje hladinu cholesterolu, ale má aj upokojujúci a protizápalový účinok na pokožku. Je teda vynikajúcou zložkou pre citlivú pleť. Okrem toho posilňuje ochrannú bariéru pokožky a dokáže mimoriadne účinne spevňovať pleť. Získavame ho zo sociálno-ekologického projektu v Keni.

jojobovy-olej

Organický jojobový olej

Jojobový olej je skutočným zlatom z púšte v pravom zmysle slova. V skutočnosti však nejde o olej, ale o rastlinný vosk, ktorý sa získava zo semien plodov jojobového kríka. Pokožkou je vnímaný ako kožný maz, preto pokožka nie je nútená produkovať nadmerný maz kvôli udržaniu hydratácie vo vnútri. Týmto spôsobom ju olej spoľahlivo chráni pred stratou vlhkosti. Okrem toho nezanecháva na pokožke mastný film, vstrebáva sa veľmi rýchlo, má neutrálny zápach a je mimoriadne teplu odolný. Jojobový olej je tiež bohatý na vitamín E a provitamín A.

Harmonizujúca starostlivosť s líniou ROSE DEW

Ako sme zistili, línia ROSE DEW je plná cenných prírodných ingrediencií, ktoré harmonizujú našu pleť a pri pravidelnom používaní získa zdravý, ružový tón. Poďme si o tejto línii povedať viac. 

Jemné čistiace mlieko ROSE DEW

Jemné čistiace mlieko dokonale vyhovuje potrebám dehydrovanej pleti. Veľa žien sa vyhýba rannému čisteniu pleti kvôli pnutiu a začervenaniu, ale čistenie ROSE DEW obsahuje upokojujúce a hydratačné zložky, ako je organická alpská ruža a extrakt z avokáda bohatý na vitamíny, ktorý má zvlhčujúci účinok.

Ochranné pleťové tonikum ROSE DEW

Pleťové tonikum slúži ako druhý krok starostlivosti pre nedostatočne hydratovanú pleť, ktorá potrebuje vlhkosť a ochranu. Obsahuje extrakt z alpských ruží, ktoré účinkujú proti predčasnému starnutiu pleti. Patentovaný komplex Multimoist CLRTM a organická ružová voda dodávajú pokožke potrebnú vlhkosť a spolu s extraktom z červenej repy zanecháva pleť žiarivo ružovú.

Harmonizujúci denný krém ROSE DEW

Denný krém ROSE DEW je určený ako tretí krok starostlivosti. Denný krém poskytuje pleti intezívnu hydratáciu, napomáha jej k zadržiavaniu vlhkosti a poskytuje jej ochranu pred voľnými radikálmi vďaka extraktu z alpskej ruže. Denný krém obsahuje aj organický jojobový olej, ktorý pleť vyhladí.

Výživný nočný krém ROSE DEW

Nočný krém ROSE DEW s harmonickou vôňou ruží poskytuje pleti intenzívnu hydratáciu počas spánku, zadržiava v nej vlhkosť a pracuje na regenerácii pleti. Obsahuje organický extrakt z alpskej ruže, ktorý bojuje proti predčasnému starnutiu a zvyšuje jej odolnosť. Organický avokádový olej vyživuje a pomáha posilňovať prirodzenú bariéru pokožky. Vaša pleť bude ráno žiarivo ružová vďaka extraktu z červenej repy.

Energizujúci očný krém ROSE DEW

Nezabúdajme ani na očné okolie! Očný krém ROSE DEW má špeciálnu formulku, ktorá poskytuje intenzívnu starostlivosť o dehydrované očné okolie bez energie. Chráni ho pred predčasným starnutím vďaka extraktu z alpskej ruže a ružový dhatelo olej z himalájskej čerešne vyhladzuje očné okolie a zanecháva ho žiarivo svieže.