Aj naše telo si zaslúži pozornosť a kvalitnú telovú starostlivosť

Telová starostlivosť
18. apríla 2023 4 minút čítania
Aj naše telo si zaslúži pozornosť a kvalitnú telovú starostlivosť

Pokožka nášho tela si tiež zaslúži minimálne rovnakú pozornosť ako naša pleť. A nehovoríme len o riešení viditeľných problémov ako sú strie či celulitída, ale o každodennej telovej starostlivosti. Vieme, čo jej v tomto období určite urobí dobre. A vám tiež, keď budú ostatní chváliť jej hebkosť, zamatovosť a mladistvý vzhľad.

Pokožku tela by sme mali ošetrovať a rozmaznávať rovnako často ako pokožku na tvári. To, že ju dokážeme (minimálne v zimnom období) ľahko zakryť šatami neznamená, že si nezaslúži primeranú starostlivosť. No ruku na srdce, koľko času venujeme rozličným pleťovým peelingom či maskám, hýčkame si pleť rôznymi sérami a krémikmi, pričom telo naproti tomu „odbijeme” maximálne tak telovým mliekom po sprchovaní, prípadne raz za čas peelingom? No stačí to?

Na pokožku nášho tela rovnako ako na pleť útočí smog, stres, striedanie teplôt a rôzne iné faktory. A ona starne rovnako ako na tvári. Celulitída, strie či pigmentové škvrny nie sú jediné viditeľné problémy, ktoré ju môžu trápiť. Často býva vysušená, zvädnutá, vráskavá či drsná na dotyk a už dávno stratila svoju hebkosť a šťavnatosť.

Problém často tkvie v nedostatočnej hydratácii. Väčšina ľudí používa na telo sprchový gél či šampón a potom telové mlieko, no to nie je jediný druh telovej starostlivosti určenej na každý deň. Existuje totiž napríklad aj telové maslo, telový krém či telový olej, každý z týchto typov produktu má svoju špecifickú funkciu, konzistenciu a používa sa na iné účely.

Najviditeľnejší rozdiel medzi telovým maslom, mliekom, krémom, balzamom a olejom spočíva v konzistencii. Napríklad telové maslo či telový krém sú oproti telovému mlieku hustejšie. Telové mlieko sa zasa rýchlejšie nanáša a ešte rýchlejšie vstrebáva. Na suchšie miesta pokožky sa odporúča nanášať hutnejšie telové maslo alebo telový krém, na menej suché zasa telové mlieko. Telové mlieko je vhodnejšie v letnom období, telové maslo je zasa ideálne na zimu, keď je pokožka celkovo presušená, vyčerpaná chladom a vetrom a potrebuje veľkú dávku „nehy”.

Ďalší rozdiel tkvie v obsahu. Telové maslá zvyčajne obsahujú výnimočné zložky ako je bambucké maslo, med, kokos či aloe vera. Dokážu okamžite hydratovať pokožku a vytvoriť na nej ochrannú bariéru proti strate vlhkosti v náročnom prostredí, napríklad v zime proti mrazu. Rovnako sú skvelé ako prvá pomoc na presušenú pokožku, napríklad v lete po opaľovaní.

Dizajn_bez_n_zvu-289
Telová starostlivosť by mala byť pravidelnou súčasťou našej skincare rutiny.

Našim favoritom tejto zimy v starostlivosti o pokožku tela je BODY WINTER Výživné Wellness Telové Maslo z limitovanej edície. Koniec koncov, toto intenzívne telové maslo s luxusnou zmesou vyživujúcich prírodných zložiek a schopnosťou hlboko preniknúť do pokožky, to má aj v názve. Obsahuje BIO oleje z himalájskych čerešní a z bambuckého masla, ktoré pomáhajú vyživovať, intenzívne hydratovať a zjemňovať suchú pokožku.

Dizajn_bez_n_zvu-288
Produkty obsahujú liečivú termálnu vodu a voňavé éterické oleje pozdvihnú myseľ a uvoľnia telo.

Pre veľmi suchú pokožku (nielen v zime) je ako stvorený telový krém BODY CARE s obsahom figového extraktu, vzácneho organického oleja z kamilky, bambuckého masla či arganového oleja. Dokáže pokožku dlhodobo hydratovať, posilňuje jej kožnú bariéru a chráni ju tak pred vysušovaním a stratou vlhkosti.

Luxusnou telovou „vychytávkou” pre všetky ženy, ktoré si potrpia na svoj vzhľad a mladistvé vyžarovanie je exkluzívny telový olej.

Nie, vzácne oleje rozhodne nepatria len na pokožku tváre, ale zaslúži si ich aj pokožka nášho tela. Tá tiež nemusí starnúť, ale môže zrieť do krásy. S eleganciou, noblesou a kašmírovou jemnosťou. Postará sa o to unikátny telový olej Naturoyale NARA z kráľovskej rady našich produktov NATUROYALE.

Obsahuje špeciálne namiešanú zmes olejov — NARA z Namíbie, organického Inka omega oleja a organického jojobového oleja. Tie dodávajú zrelej pokožke všetko, čo potrebuje pre svoje mladistvé vyžarovanie — udržuje v nej optimálny obsah vlhkosti, vyhladzuje vrásky a posilňuje prirodzenú bariéru kože. Extrakt z bieleho vlčieho bôbu navyše podporuje tvorbu kolagénu a spojivového tkaniva.

S našou každodennou telovou starostlivosťou založenou na tom najlepšom, čo príroda ponúka, sa vaša pokožka nemusí báť klesajúcej ručičky na teplomere, pribúdajúceho veku ani inej záťaže.

Súvisiace články