Aká pleťová maska je vhodná pre váš typ pleti?

Aká pleťová maska je vhodná pre váš typ pleti?
9. júna 2023 8 minút čítania
Aká pleťová maska je vhodná pre váš typ pleti?

Krémová maska, gélová maska alebo textílna maska? Čoraz viac žien používa pleťové masky, ktoré maximalizujú bežnú starostlivosť o pleť. V dnešnom blogu vám prezradíme, ktorá maska sa hodí k vášmu typu pleti, ako ju môžete najlepšie použiť a prečo sú skutočnými zázrakmi na zlepšenie pleti.

Aké sú výhody pleťových masiek

Pleťové masky ponúkajú našej pokožke obzvlášť intenzívnu a efektívnu starostlivosť. Tajomstvom krásy pleťových masiek je okrem iného teplo generované na pokožke pri ich použití. Teplo umožňuje prúdenie väčšieho množstva krvi cez vláskové kapiláry hornej vrstvy pleti. Vďaka tomu sa do tkaniva dostáva viac živín a kyslíku, pričom sa urýchľuje odbúravanie toxických látok. Zároveň sa pôsobením tepla otvárajú póry, ktoré umožňujú účinným látkam lepšie preniknúť do pokožky. Teplo však na pokožke cítiť nie je. Vďaka vysoko koncentrovanej zmesi aktívnych zložiek pôsobia pleťové masky ako posilňovače pleti.

Ako často používať pleťovú masku

Na dosiahnutie viditeľného efektu stačí, ak si masku nanášate 1 až 2-krát týždenne. Doba aplikácie väčšiny pleťových masiek je medzi 10 a 15 minút.

Ako aplikovať pleťovú masku

Pleťové masky môžu našej pokožke podať pomocnú ruku. Je však dôležité, aby ste pri ich používaní venovali pozornosť niekoľkým veciam, aby vaša pleťová maska mohla optimálne fungovať a rozžiarila vašu pleť.

Preto vám prezradíme päť zasvätených tipov, pomocou ktorých môžete pleťovú masku pravidelne integrovať do svojej starostlivosti napriek stresujúcemu každodennému životu a vaša pokožka tak dokáže najlepšie absorbovať aktívne zložky.

Dizajn_bez_n_zvu-331

1. Urobte zo svojej masky rituál krásy: doprajte si polhodinu len pre seba, napríklad v sobotu ráno hneď po raňajkách.

2. Pred nanesením pleťovej masky si očistite tvár. Vaša pokožka tak dokáže lepšie absorbovať zložky.

3. Pred použitím si urobte parný kúpeľ, aby ste pokožku optimálne pripravili na pleťovú masku. Postačí misa s horúcou vodou, ale do vody môžete pridať aj čaj, napríklad harmanček, alebo éterické oleje. Teplá vodná para rozširuje vaše póry, aby bolo možné optimálne vstrebávať ošetrujúce látky vo vašej maske. Zatvorte oči nad miskou a trochu si oddýchnite počas parného kúpeľa. Odporúčame predtým použiť peeling.

4. Naneste pleťovú masku štetcom, špachtľou alebo prstom na optimálne rozloženie. Zvýšte účinnosť svojej pleťovej masky tak, že namočíte uterák do teplej vody, vyžmýkate ho a po aplikovaní masky si ho priložíte na tvár. Upozornenie: niektoré masky môžu kvôli zvýšenému účinku dráždiť vašu pokožku.

AKÉ TYPY PLEŤOVÝCH MASIEK EXISTUJÚ?

Výber kozmetických masiek je obrovský. Nájsť najlepšiu pleťovú masku pre jednotlivé typy pleti sa na prvý pohľad nezdá také ľahké. Líšia sa jednak aplikáciou, jednak zložkami a účinkami.

ČISTIACE MASKY

Ako názov napovedá, tento typ pleťovej masky je určený na čistenie pleti a tým jej prípravu na ďalšie kroky starostlivosti. Rozlišuje sa medzi zlupovacími maskami a peelingami.

Zlupovacie masky majú gélovitú textúru, ktorá sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tváre a po krátkej dobe vytvorí tenký film. Po ,,strhnutí” by ste si mali vziať so sebou šupinky z kože a pórov. Zlupovacie masky však neprenikajú do pórov, aby uvoľnili čierne bodky a upchaté póry. Môžete si tiež podráždiť pokožku tváre. Namiesto jemnej a čistej pokožky môže zostať začervenanie.

Peelingové masky sa naopak nanášajú na vlhkú pokožku zbavenú mejkapu a jemne sa vmasírujú. Vďaka jemnému zloženiu jemne odstránia uvoľnené kožné bunky a póry sa vyčistia. Týmto spôsobom sa dá pleť zjemniť a pokožka je ideálne pripravená na ďalšie kroky starostlivosti, ako sú séra alebo krémy.

KRÉMOVÉ MASKY

Krémové masky sú vhodné pre obzvlášť intenzívnu starostlivosť. Pôsobia nielen zvlhčujúco, ale aj vyhladzujúco a posilňujú prirodzené funkcie pokožky. Tento typ masky nanášajte na vyčistenú tvár, krk a dekolt čistými rukami alebo štetcom. Po čase aplikácie sa krémová maska ??nezmýva, ale zvyšky môžete jemne potľapkať prstami, aby získala vaša pokožka ešte starostlivosť navyše. Väčšina krémových masiek sa dá použiť aj ako maska ??na noc, aby ingrediencie mohli pôsobiť dlhšiu dobu. Používajte ju ako posledný krok vo večernej starostlivosti alebo ako náhradu za nočný krém.

LÁTKOVÉ MASKY

Látkové masky, tiež známe ako textilné masky, sú zvyčajne vyrobené z papiera alebo bavlny. Väčšinou majú tvar tváre a majú výklenky pre oči, nos a ústa, aby ich bolo možné umiestniť priamo na pokožku tváre. Maska na tvár je nasiaknutá účinnými zložkami.

GÉLOVÉ MASKY

Gélové masky sú ideálne na namáhanú, bledú pokožku. Sú optimálnym doplnkom sviežosti pre pokožku a vďaka zložkám podporujúcim vlhkosť revitalizujú unavenú pokožku tváre. Jednoducho naneste na očistenú pokožku, nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a opláchnite vlažnou vodou - et voilá, vaša pokožka je pripravená a svieža.

KTORÁ PLEŤOVÁ MASKA JE NAJLEPŠIA PRE KTORÝ TYP PLETI?

CITLIVÁ POKOŽKA

Na citlivú pokožku odporúčame použiť krémovú masku s upokojujúcimi prísadami, ako je koreň sladkého drievka, čierne ríbezle alebo balónová réva. Pokožku by mohli zlupovacie masky z kategórie čistiacich masiek podráždiť. Okrem toho krémové masky môžu zvyčajne zostať na pokožke cez noc, aby pokožka benefitovala v maximálnej možnej miere z aktívnych prísad po celú noc.

Naše odporúčanie

Senzitívna krémová maska je SOS pomoc pre začervenanú a podráždenú pleť. Za účelom dlhodobého posilnenia pokožky stabilizuje jej oslabenú ochrannú vrstvu. A najlepšie na tom všetkom: maska sa nemusí umývať, ale môže sa po dobe pôsobenia vmasírovať do pokožky ako krém.

2

SUCHÁ KOŽA

Suchej pokožke chýba olej, a preto je krémová maska ??správnou voľbou aj tu. Zložky ako bambucké maslo alebo jojobový olej robia pokožku opäť pružnou. Okrem toho môžete raz týždenne použiť pílingovú masku na odstránenie odumretej pokožky a dodanie žiari svojej pleti.

Naše odporúčanie

Na suchú pokožku je najlepšia naša anti-aging krémová maska . Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a potom ju prstami jemne vklepkajte do pokožky. Obsiahnutý pistáciový olej a sečuánske korenie stimulujú regeneráciu buniek, napínajú pokožku a aktivujú proces detoxikácie

DEHYDRATOVANÁ POKOŽKA

Na dehydratovanú pleť sú vhodné gélové a krémové masky. Zloženie, ktoré dodáva intenzívnu vlhkosť a nemalo by chýbať vo vašej pleťovej maske, je napríklad kyselina hyalurónová, aloe vera alebo riasy.

Naše odporúčanie

Hydro gélová maska dodáva pleti extra hydratáciu a udržiava vlhkosť pleti v rovnováhe. Okrem toho zanecháva pocit sviežosti.

Tip: Hydro gélovú masku uchovávajte v chladničke. Po nanesení môžete svojej pokožke poskytnúť osviežujúce ochladenie.

NEČISTÁ POKOŽKA

4

Na pleť s nečistotami sú najlepšie čistiace masky. Zlupovacie masky zvyčajne neprispievajú k žiadnej viditeľnej zmene, a preto vám odporúčam používať peelingové masky. Tie zjemňujú pleť, uvoľňujú póry od nečistôt a zabraňujú tak pupienkom a čiernym bodkám.

Naše odporúčanie

Bojujete s veľkými pórmi, nečistotami a leskom? Potom je ČIERNA MASKA 2v1 správna, pretože kombinuje masku a peeling v jednom. Obsiahnutý fytoplanktón a orgován zbavujú pokožku prebytočného mazu a mastného lesku. Jemné čiastočky šetrne odstraňujú uvoľnené bunky pokožky. Najskôr si očistite tvár, nechajte masku pôsobiť 10 až 15 minút a odstráňte ju jemnými krúživými pohybmi pod vlažnou vodou. Výsledkom je matná pokožka so zjemnenými pórmi.

ZMIEŠANÁ POKOŽKA

Zmiešaná pokožka bojuje s nečistými aj suchými oblasťami pokožky. Preto je pre tento typ pleti najvhodnejšia metóda multimaskingu. Na nečisté miesta naneste pílingovú masku a suché miesta rozmaznávajte krémovou alebo gélovou maskou. Textilné masky sú k dispozícii pre širokú škálu typov pleti, a preto by ste sa mali rozhodnúť v závislosti od kombinácie aktívnych zložiek a tvrdenia.

Naše odporúčanie

Ak máte zmiešanú pleť, odporúčam naniesť kombináciu nasledujúcich dvoch masiek:

  • Hydro gélová maska pre oblasti pre suché časti pleti ako sú líca
  • Čierna maska 2v1 pre nečisté, lesklé oblasti, ako je napríklad T-zóna (čelo, nos, brada)

PRE VŠETKY TYPY POKOŽKY

Naša pokožka zvyčajne vyzerá unavená a bledá, najmä v zime.

Čo môžeme urobiť teraz? Používať vitamínovú DUO masku. Bobule goji, acai a rakytníka stimulujú obnovu buniek a zabezpečujú sviežu pleť. Vitamín E zároveň chráni pred oxidačným stresom.

Teraz ste pripravená na príjemný večer na pohovke alebo na domáce kúpele vo vani so správnou pleťovou maskou. Ktorá pleťová maska od ANNEMARIE BÖRLIND by u vás nemala chýbať?

Dizajn_bez_n_zvu-266
Súvisiace články