Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?

7. mája 2020 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Nečistá pleť, šedý tón či predčasné starnutie pleti? Nechýbajú vám náhodou nejaké vitamíny? Dermatológovia, kozmetičky, influenceri, ale aj slávne osobnosti nedajú dopustiť na vitamín C a jeho zázračné účinky na našu pleť. Pripisujú mu zásluhy za zdravú a čistú pleť, ktorá žiari. Práve preto sa často pridáva do produktov starostlivosti o pleť. Prečo sa považuje vitamín C za zázračný recept na našu pleť a čo všetko dokáže?

Prečo naša pleť potrebuje vitamín C?

Našu pleť denne vystavujeme voľným radikálom, ktoré sa časom prejavia aj na zdraví a vzhľade našej pleti. Slnečné žiarenie, znečistené prostredie, ale hlavne nezdravý životný štýl, stres a málo spánku má nežiadúci vplyv na našu pleť, ktorá je bez života, mdlá a pôsobí unavene. Následkom nedostatku vitamínu C môžu vzniknúť aj pigmentové škvrny či nerovnomerné sfarbenie pokožky. Jednoducho povedané, naša pleť nevyhnutne potrebuje vitamín C ku kráse a správnemu fungovaniu procesov, ktoré sa v nej odohrávajú.


Čo sú to voľné radikály?


Sú to častice, ktorým chýba jeden elektrón. Preto sa voľné radikály snažia chýbajúce elektróny získať. Počas tohto procesu ,,ukradnú“ elektrón z najbližšej častice. Z nej sa však v tom okamžiku stáva tiež voľný radikál, ktorý sa opäť snaží získať svoj chýbajúci elektrón. Počas tejto reťazovej reakcie dochádza v organizme k poškodzovaniu bunkových štruktúr, membrán, proteínov a DNA a dochádza tak k zrýchlenému starnutiu buniek. Vitamín C dokáže pracovať na obnovení buniek aj v hlbších vrstvách pleti, čím prispieva k obnove štruktúry pleti a jej zdravému a sviežemu vzhľadu. 
Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?

Vitamín C je účinný antioxidant, ktorý dokáže ochrániť našu pleť pred následkami oxidačného stresu, zároveň účinný vitamín pre sviežu a mladú pleť! Pracuje totiž na bunkovej úrovni pleti, čím významne prispieva aj k niečomu, čomu hovoríme imunita pleti. Ak má naša pleť ,,slabú imunitu”, je oveľa náchylnejšia na poškodenie ochrannej bariéry, následkom čoho je naša pleť precitlivená a reaguje štípaním, svrbením a začervenaním. 

Aké sú účinky vitamínu C na našu pleť?

Antioxidanty vo vitamíne C majú priamy vplyv na imunitný systém a rýchlosť obnovy pokožky. Podporuje tvorbu nových buniek, čím sa zlepšuje kvalita a štruktúra našej pleti. Ocenia to najmä ženy, ktoré trápi nečistá pleť. Vitamín C totiž dokáže minimalizovať pigmentované fľaky po akné, bojovať proti zápalu a upokojiť pokožku pri začervenaní. 

Vitamín C je ideálnym prostriedkom aj v boji proti predčasnému starnutiu pleti. Podporuje totiž produkciu kolagénu v pleti, vďaka čomu je naša pleť vyhladená a pôsobí mladšie. Efekt mladej pleti spočíva v tom, že kolagén ,,napučí”, čím pleť nadobudne plný a bacuľatý vzhľad. Vitamín C je účinným pomocníkom pre mladý a svieži vzhľad pleti v každom veku, pre každú ženu. 

Benefity vitamínu C:

  • chráni pred predčasným starnutím
  • napomáha k tvorbe kolagénu, čím si udržíme mladý a plný vzhľad pleti 
  • pomáha k regenerácii pleti
  • vyrovnáva tón pleti
  • rozjasní a rozžiari pleť 
  • zabezpečí pevnejšiu pleť 

Ako vyzerá pleť, ktorá má dostatok vitamínu C? Takúto pleť spoznáte už na prvý pohľad. Žiari, má prirodzený lesk, rovnomerný tón a čistý vzhľad aj bez mejkapu. Už je vám jasné, ako sa dopracovať ku krásnej pleti? Dodajte jej vitamíny a energiu!

Prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND s obsahom vitamínu C

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?


Energizer z pomarančových kvetov

Energizer je elixír vitamínov a energie pre našu pleť! Stimuluje tvorbu kolagénu a dodáva pleti žiarivý vzhľad. Ak je vaša pleť mdlá, unavená a bez života, verte nám, že tento energizer jej vdýchne nový život. Energizer vďaka obsahu vitamínu C získaného zo sicílskeho pomaranča dodáva pleti potrebnú energiu a vyrovnáva tón pleti. 

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?


Vitamínová DUO maska

O rýchlych účinkoch pleťových masiek ste už určite počuli. Táto DUO maska s vitamínom C je priamo určená ženám, ktorých pleť je mdlá, unavená a bez života. Je plná vitamínov a energie vďaka obsahu výťažku zo superovocia goji, acai a rakytníka, ktorý je aj významným zdrojom vitamínu C nielen pre našu pleť, ale aj telo. 

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?


BEAUTY SHOT Vitamin energizer

Cítite, že potrebuje koncentrovanú dávku energie a vitamínu C pre vašu pleť? Dôležité céčko sa nachádza aj v BEAUTYSHOT Vitamin energizere, ktorý poskytuje pleti skutočne intenzívnu starostlivosť. Jeho úlohou je revitalizovať pleť, osviežiť ju a dodať jej žiarivý vzhľad. Vitamín C v tomto koncentráte pochádza zo superovocia goji, acai a rakytníka. 

Prečo sa vitamín C považuje za recept na krásnu pleť?


Intenzívne ošetrujúce kapsule

Tieto kapsule obsahujú ceramidy takmer totožné tým, ktoré sú v pokožke. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je vitamínom mladosti. Kapsule udržiavajú hydratáciu v pokožke a spolu s borákovým olejom a vitamínov C stimulujú prirodzenú regeneráciu pleti. Vitamín C v intenzívnych ošetrujúcich kapsulách rozjasní pleť, vyrovná jej tón a stimuluje produkciu kolagénu, čím sa pleť nádherne vyhladí.