Načítavanie...

ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

Filozofia

 

Priekopnícky vedecký duch, stelesňovanie hodnôt a zodpovedné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi charakterizujú značku ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty.

PRIEKOPNÍCKY VEDECKÝ DUCH

 

» Veríme, že vedecký pokrok posilní náš priekopnícky výskum v oblasti prírodnej kozmetiky a biológie kože a pomôže vyvinúť najmodernejšie aktívne komplexy.«

INOVATÍVNY VÝSKUM – HIGH TECH Z PRÍRODY

 

Na základe synergie inovatívneho výskumu a veľkej úcty k prírode vyvíja ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty prírodnú kozmetiku, ktorej účinnosť a pleťovú kompatibilitu klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy.

Príkladom nášho priekopníckeho vedeckého ducha je náš medzinárodný výskumný projekt v spolupráci s talianskym výskumným ústavom Akott. Spoločne sme študovali produkciu a účinnosť kmeňových buniek ruže z Čierneho lesa a objavili ich skrytý potenciál. Výsledkom sú dva vysoko účinné výťažky najvyššej kvality, ktoré sa budú najprv používať exkluzívne v prípravkoch ANNEMARIE BÖRLIND.

Našu rolu lídra v inovatívnej a účinnej prírodnej kozmetike sme dokázali už v sedemdesiatych rokoch, keď sme ako priekopníci v systémoch komplexnej starostlivosti o pleť priniesli na trh sortiment starostlivosti proti starnutiu – LL Regeneration – ešte predtým, ako sa táto kategória stala známou. Vyvinuli sme aj prvý prírodný kozmetický prípravok s obsahom ceramidov podobných tým v pokožke. Našu inovačnú silu dokazuje aj to, že používame čerstvé botanické papyrusové bunky na posilnenie kožnej bariéry, ako aj hydratačnú botanickú kyselinu hyalurónovú.

 • Od roku 1959 sme priekopníci v systémoch komplexnej starostlivosti a lídri vo vývoji inovatívnych aktívnych komplexov na trhu prírodných kozmetických prípravkov.
 • Na našom oddelení výskumu a vývoja sme v úzkej spolupráci s dodávateľmi vyvinuli veľa svetových prvenstiev.
 • Účinnosť a pleťovú kompatibilitu každého nášho prípravku klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy.
 • Získali sme viac ako 60 vyznamenaní a ocenení za naše inovatívne produkty a podnikový manažment.
 • Viac ako 40 hodnotení „vynikajúci” v testoch nemeckých inštitúcií Stiftung Warentest a ÖKO-TEST potvrdzuje kvalitu a prírodné ingrediencie našich prípravkov.

STELESŇOVANÉ HODNOTY

 

»Našu spoločenskú zodpovednosť berieme vážne a vždy sme vedení k zdokonaľovaniu toho, čo robíme, s citom, či už vo vzťahu k našim prípravkom, k zaobchádzaniu s našimi zákazníkmi a dodávateľmi alebo k spolupráci medzi sebou.«


GLOBÁLNY ZÁVÄZOK – TO, ČO ROBÍME, ROBÍME S CITOM

 

Ako priekopník prírodnej kozmetiky presadzuje ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty spoločenskú a ekologickú zodpovednosť. Až do dnešného dňa to možno vidieť nielen na našom úctivom zaobchádzaní so zákazníkmi a zamestnancami, ale aj na starostlivom výbere dodávateľov: musia zaručiť ekologické a etické procesy, dôstojné pracovné podmienky, spravodlivú mzdu a odmietanie detskej práce.

Taktiež pripisujeme veľký význam podpore projektov celosvetovo, čo osobitným spôsobom vyjadruje našu filozofiu. Tieto projekty sa rôznia od projektu organického bambuckého masla v Mali, ktorý vytvára slušné živobytie pre miestne rodiny, cez školský internát v Bangladéši, po podporu projektu „Ruže, nie ópium“ v Iráne.

Ďalšou dôležitou súčasťou nášho raison d’être je jasný záväzok voči sídlu spoločnosti v Čiernom lese. Je to miesto, kde má naša spoločnosť svoje počiatky a kde sa od samého začiatku uskutočňovala výroba. Výroba našich prípravkov v Čiernom lese je súčasťou nášho vnímania kvality a tiež zabezpečuje pracovné miesta.

V rodinnej spoločnosti tretej generácie sú hodnoty našej rodiny základom, na ktorom sú založené hodnoty našej spoločnosti a ktoré charakterizujú náš firemný raison d’être.

 • Všetky prípravky vyrábame v Čiernom lese. Takto zaručujeme vysokú kvalitu a tiež vytvárame prácu v regióne.
 • Zaviazali sme sa k viacerým projektom fair-trade po celom svete, ako napr. „organické bambucké maslo z Mali”, „ružová voda a olej z Iránu”, „aloe vera z Mexika”, „maslo cupuacu z Brazílie” a „rastlinný olej z Kene”.
 • Dlhodobé zákaznícke vzťahy v duchu partnerstva majú pre nás veľký význam.
 • Vlastnícka rodina ručí za kvalitu prípravkov a za zodpovedné podnikové postupy svojím menom. Ako rodinná spoločnosť „žijeme” hodnotami rodiny aj v každodennej podnikateľskej praxi.

ZODPOVEDNÉ ZAOBCHÁDZANIE S PRÍRODNÝMI ZDROJMI

 

»Veríme v pozitívne účinky Čierneho lesa na všeobecné povedomie a s týmto životným prístupom sme sa zaviazali k zodpovednému zaobchádzaniu s prírodnými zdrojmi a k ochrane prírody celosvetovo s cieľom presadzovať udržateľný spôsob života.«


UDRŽATEĽNOSŤ – Z ÚCTY K ĽUĎOM A PRÍRODE

 

Hneď od začiatku sme v našich kozmetických prípravkoch odmietli použiť výťažky z mŕtvych živočíchov. Taktiež sme proti akýmkoľvek formám zneužívania prírodných zdrojov: aby sme ochránili prírodné zdroje, ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty čiastočne používa prírodne identické* látky – znamená to, že chránime ohrozené druhy rastlín a nevystavujeme ich ďalšiemu ohrozovaniu komerčným využitím. Vždy, keď je to možné, používame rastliny z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody. Taktiež prísne odmietame používať v našich prípravkoch geneticky modifikované suroviny.
 
Prípravky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty sú vegetariánske a ponúkame aj vegánske. Vo výnimočných prípadoch používame prírodné látky ako včelí vosk, pretože majú špeciálne vlastnosti a nedajú sa získať iným spôsobom. Naše vegánske prípravky sú označené etiketou na balení. Prípravky sú samozrejme bez parabénov a derivátov minerálnych olejov (silikóny, MOAH, parafíny).

V sídle našej spoločnosti v Čiernom lese o udržateľnosti nielen hovoríme, ale striktne ju aj aplikujeme – či už ide o prostriedky vynikajúcej energetickej účinnosti, používanie zelenej elektriny alebo o našu „zelenú flotilu“, ktorá vďaka najmodernejším technológiám dosahuje zníženie emisií a spotreby paliva.

Náš raison d’être sa tiež odráža v početných vyznamenaniach za inovatívny vývoj a udržateľné postupy. Sme hrdí na to, že od roku 2012 sme držitelia vyznamenania udržateľnosti CSE (Certified Sustainable Economics, slov. Certifikovaná udržateľná ekonomika), ktoré podporuje zodpovedný, ekologický, spoločensky integrovaný a na kvalitu orientovaný podnikový manažment. Preukazuje to aj skutočnosť, že viac ako 80 % našich zamestnancov tvoria ženy.

* Prírodne identický: rastliny, ktoré nezískavame z prírody, aby sme zamedzili zneužívaniu zdrojov – sú reprodukované podľa ich prirodzeného zloženia, a preto nie sú syntetické.

NAŠA PRAMENITÁ VODA – VZÁCNA A ČISTÁ

 

„Naša pramenitá voda z Čierneho lesa je jedna z najšpeciálnejších surovín obsiahnutých v našich prípravkoch.“
Daniela Lindner, členka vedenia
 

Uprostred Čierneho lesa, medzi ružami, nechtíkom, fakľovkou, damašskou ružou, kvetmi levandule a mnohými inými rastlinami, sa nachádza studňa Waltera Lindnera: z hĺbky viac ako 160 metrov vyviera čistá, veľmi jemná pramenitá voda. Na rozdiel od vody z vodovodu je táto voda bez škodlivých látok. Chlór a iné chemikálie ako zvyšky pesticídov a herbicídov spolu s umelými hormónmi nemožno úplne odstrániť konvenčným čistením odpadových vôd. To je dôvod, prečo naša voda pochádza z podzemia, z pôvodnej zásobárne. Táto prirodzene čistá pramenitá voda je ideálnym základom pre naše prípravky na starostlivosť o pleť.

Certifikát CSE potvrdzuje naše udržateľné podnikateľské postupy v sídle našej spoločnosti.   

 • V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.
 • V našich prípravkoch používame vlastnú pramenitú vodu.
 • S prírodnými zdrojmi zaobchádzame starostlivo (vďaka čiastočnému používaniu prírodne identických zložiek) a prírodu nezneužívame.
 • V našich prípravkoch používame rastlinné výťažky z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.
 • Nepoužívame žiadne deriváty minerálnych olejov (žiadne silikóny, MOAH ani parafíny).Taktiež nepoužívame žiadne geneticky modifikované suroviny.
array ( 'PATH' => '/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin', 'LD_PRELOAD' => '/lib/seclib.so', 'TMP' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'TMPDIR' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'TEMP' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'FCGI_ROLE' => 'RESPONDER', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTPS' => 'on', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_HOST' => 'www.annemarieborlind.sk', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_X_REAL_IP' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_X_FORWARDED_FOR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_X_FORWARDED_PROTO' => 'https', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_CONNECTION' => 'close', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_ACCEPT_ENCODING' => 'x-gzip, gzip, deflate', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_USER_AGENT' => 'CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)', 'REDIRECT_REDIRECT_HTTP_ACCEPT' => 'text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8', 'REDIRECT_REDIRECT_PATH' => '/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_SIGNATURE' => '
Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.annemarieborlind.sk Port 443
', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_SOFTWARE' => 'Apache/2.4.10 (Debian)', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_NAME' => 'www.annemarieborlind.sk', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_ADDR' => '127.0.0.1', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_PORT' => '443', 'REDIRECT_REDIRECT_REMOTE_ADDR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_REDIRECT_DOCUMENT_ROOT' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/', 'REDIRECT_REDIRECT_REQUEST_SCHEME' => 'https', 'REDIRECT_REDIRECT_CONTEXT_PREFIX' => '', 'REDIRECT_REDIRECT_CONTEXT_DOCUMENT_ROOT' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/', 'REDIRECT_REDIRECT_SERVER_ADMIN' => '[no address given]', 'REDIRECT_REDIRECT_SCRIPT_FILENAME' => '', 'REDIRECT_REDIRECT_REMOTE_PORT' => '47031', 'REDIRECT_REDIRECT_GEOIP_ADDR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_REDIRECT_GEOIP_CONTINENT_CODE' => 'NA', 'REDIRECT_REDIRECT_GEOIP_COUNTRY_CODE' => 'US', 'REDIRECT_REDIRECT_GEOIP_COUNTRY_NAME' => 'United States', 'REDIRECT_REDIRECT_AllowCountry' => '1', 'REDIRECT_REDIRECT_TMPDIR' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_REDIRECT_TMP_DIR' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_REDIRECT_TMP' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_REDIRECT_STATUS' => '200', 'REDIRECT_HTTPS' => 'on', 'REDIRECT_HTTP_HOST' => 'www.annemarieborlind.sk', 'REDIRECT_HTTP_X_REAL_IP' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_HTTP_X_FORWARDED_FOR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_HTTP_X_FORWARDED_PROTO' => 'https', 'REDIRECT_HTTP_CONNECTION' => 'close', 'REDIRECT_HTTP_ACCEPT_ENCODING' => 'x-gzip, gzip, deflate', 'REDIRECT_HTTP_USER_AGENT' => 'CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)', 'REDIRECT_HTTP_ACCEPT' => 'text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8', 'REDIRECT_PATH' => '/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin', 'REDIRECT_SERVER_SIGNATURE' => '
Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.annemarieborlind.sk Port 443
', 'REDIRECT_SERVER_SOFTWARE' => 'Apache/2.4.10 (Debian)', 'REDIRECT_SERVER_NAME' => 'www.annemarieborlind.sk', 'REDIRECT_SERVER_ADDR' => '127.0.0.1', 'REDIRECT_SERVER_PORT' => '443', 'REDIRECT_REMOTE_ADDR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_DOCUMENT_ROOT' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/', 'REDIRECT_REQUEST_SCHEME' => 'https', 'REDIRECT_CONTEXT_PREFIX' => '', 'REDIRECT_CONTEXT_DOCUMENT_ROOT' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/', 'REDIRECT_SERVER_ADMIN' => '[no address given]', 'REDIRECT_SCRIPT_FILENAME' => '', 'REDIRECT_REMOTE_PORT' => '47031', 'REDIRECT_REDIRECT_QUERY_STRING' => 'mod=stranka&act=prirodna-kozmetika&others=186', 'REDIRECT_REDIRECT_URL' => '/stranka/prirodna-kozmetika/186', 'REDIRECT_GEOIP_ADDR' => '54.80.185.137', 'REDIRECT_GEOIP_CONTINENT_CODE' => 'NA', 'REDIRECT_GEOIP_COUNTRY_CODE' => 'US', 'REDIRECT_GEOIP_COUNTRY_NAME' => 'United States', 'REDIRECT_AllowCountry' => '1', 'REDIRECT_TMPDIR' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_TMP_DIR' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_TMP' => '/home/html/annemarieborlind.sk/tmp', 'REDIRECT_HANDLER' => 'php54-annemarieborlind.sk.fcgi', 'REDIRECT_STATUS' => '200', 'HTTPS' => 'on', 'HTTP_HOST' => 'www.annemarieborlind.sk', 'HTTP_X_REAL_IP' => '54.80.185.137', 'HTTP_X_FORWARDED_FOR' => '54.80.185.137', 'HTTP_X_FORWARDED_PROTO' => 'https', 'HTTP_CONNECTION' => 'close', 'HTTP_ACCEPT_ENCODING' => 'x-gzip, gzip, deflate', 'HTTP_USER_AGENT' => 'CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)', 'HTTP_ACCEPT' => 'text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8', 'SERVER_SIGNATURE' => '
Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.annemarieborlind.sk Port 443
', 'SERVER_SOFTWARE' => 'Apache/2.4.10 (Debian)', 'SERVER_NAME' => 'www.annemarieborlind.sk', 'SERVER_ADDR' => '127.0.0.1', 'SERVER_PORT' => '443', 'REMOTE_ADDR' => '54.80.185.137', 'DOCUMENT_ROOT' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html', 'REQUEST_SCHEME' => 'https', 'CONTEXT_PREFIX' => '/php-fpm.ext.fcgi', 'CONTEXT_DOCUMENT_ROOT' => '/php54-annemarieborlind.sk.fcgi', 'SERVER_ADMIN' => '[no address given]', 'SCRIPT_FILENAME' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/index.php', 'REMOTE_PORT' => '47031', 'REDIRECT_QUERY_STRING' => 'mod=stranka&act=prirodna-kozmetika&others=186', 'REDIRECT_URL' => '/index.php', 'GEOIP_ADDR' => '54.80.185.137', 'GEOIP_CONTINENT_CODE' => 'NA', 'GEOIP_COUNTRY_CODE' => 'US', 'GEOIP_COUNTRY_NAME' => 'United States', 'AllowCountry' => '1', 'GATEWAY_INTERFACE' => 'CGI/1.1', 'SERVER_PROTOCOL' => 'HTTP/1.0', 'REQUEST_METHOD' => 'GET', 'QUERY_STRING' => 'mod=stranka&act=prirodna-kozmetika&others=186', 'REQUEST_URI' => '/stranka/prirodna-kozmetika/186', 'SCRIPT_NAME' => '/index.php', 'ORIG_SCRIPT_FILENAME' => '/php54-annemarieborlind.sk.fcgi', 'ORIG_PATH_INFO' => '/index.php', 'ORIG_PATH_TRANSLATED' => '/home/html/annemarieborlind.sk/public_html/index.php', 'ORIG_SCRIPT_NAME' => '/php-fpm.ext.fcgi', 'PHP_SELF' => '/index.php', 'REQUEST_TIME_FLOAT' => 1524152309.743571, 'REQUEST_TIME' => 1524152309, )