Prírodná kozmetika - Načítavanie...
ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ Annemarie Börlind - AQUANATURE System Hydro

Prírodná kozmetika -ANNEMARIE BÖRLIND - Aquanature

AQUANATURE System Hydro - hydratačná starostlivosť pre nedostatočne hydratovanú pleť s prvými vráskami 30 +/-

Pleťová línia AQUANATURE System Hydro od certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND je určená na každodennú systematickú starostlivosť o nedostatočne hydratovanú pleť, na ktorej sa začínajú prejavovať prvé vrásky v dôsledku dehydratácie. Je vhodná aj ako starostlivosť o zmiešanú pleť, na ktorej sa objavujú prvé vrásky.

Voda je najdôležitejším dopravným prostriedkom pre transport živín, minerálov a stopových prvkov v našom tele, zásobuje nimi naše najdôležitejšie orgány a podporuje bazálne funkcie a látkovú premenu organizmu. Voda je zodpovedná aj za zdravú, krásnu, sviežu a pružnú pokožku. Vyvážená hladina hydratácie v pokožke zabezpečuje optimálne fungovanie ochrannej kožnej bariéry voči negatívnym vnútorným a vonkajším vplyvom.

Ak obsah vody v pokožke klesne pod 10 %, tá sa vysuší a popraská. Stráca svoj prirodzený obranný mechanizmus a má sklony reagovať precitlivene. Pri nedostatku vody v pokožke, teda dehydratácii, sa objavujú aj vrásky z vysušenia pleti. Ich výskyt je častejší a intenzívnejší pri striedaní ročných období alebo tiež v dôsledku negatívnych vplyvov, akými sú ochorenia, lieky, alergie alebo škodlivé vplyvy okolia.
Po prekročení 30. roku života je ešte dôležitejšie pokožku intenzívne hydratovať - nielen zvnútra primeraným príjmom tekutín, ale aj zvonka v podobe správne zvolenej pleťovej hydratačnej starostlivosti, pretože sa znižuje prirodzená schopnosť pokožky viazať vlhkosť. Len dobre hydratovaná pleť si dokáže dlhšie zachovať svoju vláčnosť a nemá sklony k tvorbe prvých vrások.

Kozmetické prípravky s výnimočnými účinkami z produktovej línie AQUANATURE System Hydro sú odpoveďou na potrebu intenzívnej hydratácie pleti a ochranu pred prvými vráskami.

  • Viažu v pokožke obrovské množstvo vlhkosti a hydratujú ju zvnútra
  • Vypĺňajú jemné línie a vyhladzujú vrásky
  • Posilňujú kožnú bariéru
  • Chránia pleť pred stratou vlhkosti
  • Zjemňujú póry
  • Poskytujú pokožke obrovskú zásobáreň vlhkosti a zabezpečujú jej hladší, žiarivejší a mladistvejší vzhľad.

Aktívne látky:  

BOTANICKÁ KYSELINA HYALURÓNOVÁ  (Z RÔSOLOVKY)
Extrakt z čínskej huby rôsolovky Tremella Fuciformis si vyslúžil prezývku botanická kyselina hyalurónová. Má totiž podobnú molekulárnu štruktúru ako „klasická” kyselina hyalurónová a je tak jej botanickou alternatívou. Na pleť má tento extrakt tri účinky. Vytvára na pokožke ochranný film, ktorý vypĺňa jemné línie a vyhladzuje vrásky, prostredníctvom svojej unikátnej vlastnosti viazať na seba veľké množstvo vody zabezpečuje intenzívnu hydratáciu pleti zvnútra, chráni pokožku pred voľnými radikálmi a zabraňuje tak jej predčasnému starnutiu.

BIO ALOE VERA
Výnimočnú rastlinu využívali už starovekí Egypťania. Šťava z listov aloe vera obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamínov a minerálov. Jej filmotvorné polysacharidy slúžia na ochranu pokožky pred stratou vlhkosti a pred vonkajšími faktormi ako je slnko, vietor, chlad a pod. Aloe vera má aj intenzívne upokojujúce účinky.

VŔBOVKA
Patrí do čeľade vŕboviek a vyskytuje sa výlučne v Alpách. Extrakt z vŕbovky reguluje tvorbu kožného mazu, uvoľňuje póry a pôsobí protizápalovo na pokožku.

KMEŇOVÉ BUNKY Z PAPYRUSU
Pravému papyrusu sa darí na brehoch riek a v močiaroch. Druh, ktorý využívame v našej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND, je rozšírený v južnej Európe, juhozápadnej Ázii a v Afrike. Už v roku 2500 pred Kristom starovekí Egypťania využívali papyrus ako „papier na písanie”. Papyrus však má mnoho benefitov aj pre ľudskú pokožku. Fytobunky papyrusu povzbudzujú delenie kožných buniek, intenzívne zmierňujú stratu vlhkosti vo vrchných vrstvách kože a stimulujú produkciu mastných kyselín, cholesterolu a ceramidov, a tak posilňujú hydrolipidový plášť pokožky. Dôsledkom sú menšie straty vlhkosti a lepšia ochrana pleti pred vonkajšími vplyvmi.

BIO KOFEÍN
Kofeín získaný z kávových zŕn vypestovaných v organických pestovateľstvách stimuluje mikrocirkuláciu v pleti, podporuje odvádzanie vody, zmierňuje opuchy a vypína pokožku. Má pozitívny vedľajší účinok - v dôsledku zlepšeného prekrvenia kože môžu efektívnejšie pôsobiť aj iné účinné látky. Vďaka svojmu prirodzenému výskytu sa výborne hodí na mnohostranné využitie v prírodnej kozmetike.

 

Zoradiť podľa:
Zoradiť podľa: