Prírodná kozmetika - Načítavanie...
ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

Certifikácia

Starostlivosť o vašu pokožku je pre nás vecou dôvery.

Vyhlásiť o sebe, že kozmetická značka je prírodná, v dnešnej dobe nestačí. Kritéria pre prírodnú kozmetiku sú už oveľa prísnejšie, rovnako ako to, čo sa od nej očakáva. Preukázateľná účinnosť, pleťová kompatibilita a obsah prírodných zložiek sú len začiatok.

Kvalitu, účinnosť a ekologický prístup k výrobe našich kozmetických značiek  ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS potvrdzujú aj certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Naše značky majú aj certifikát GREEN BRAND, ktorý zaručuje, že naše kozmetické výrobky sa vyrábajú šetrne k životnému prostrediu a prírodným zdrojom.

Čo tieto certifikáty znamenajú pre vaše každodenné používanie našich produktov?

EcoControl

Prírodná kozmetika - Eco ControlNemecký inšpekčný a certifikačný orgán EcoControl kontroluje a zabezpečuje kvalitu bio produktov v oblasti prírodnej a bio kozmetiky. Aby značka získala ochrannú známku EcoControl, musí spĺňať prísne kritéria — nielen vysoké nároky týkajúce sa obsahu surovín v produktoch, ale aj nároky na spôsob získavania surovín a tiež na ich spracovanie. Prírodná kozmetika označená ochrannou známkou EcoControl napríklad nesmie obsahovať ropné deriváty, syntetické parfumy a farbivá, chemické konzervanty, umelé enzýmy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.
Naša kozmetická značka ANNEMARIE Börlind je certifikovaná EcoControlom od roku 2008. Označenie EcoControl na našich produktoch zaručuje dodržiavanie najvyšších štandardov, ku ktorým sme sa ako výrobca zaviazali a ktoré neraz presahujú štandardy iných certifikačných značiek a to v týchto oblastiach:

1. PRODUKTY

Naše produkty certifikované EcoControl znamenajú, že si kupujete vysoko kvalitné, účinné a prírodné prípravky a zároveň podporujete ochranu životného prostredia a to vďaka:

 Prírodná kozmetika - FloralEkologickým prísadám

- kvalita našich produktov je založená na nemodifikovaných prírodných surovinách.

- väčšina našich rastlín, rastlinných extraktov a esenciálnych olejov je certifikovaná ako organické alebo pochádzajú z certifikovaných, voľne žijúcich rastlinných zdrojov.

- suroviny sú šetrným spôsobom ďalej spracovávané za účelom zachovania prírodných esencií a kvality surovín. Chemickým procesom sú podrobené len minimálne.

- odmietame používať škodlivé a sporné látky, ktoré nie sú 100% biodegradabilné ako PEG, hliník, parafíny, parabény, ropné deriváty, silikónové, minerálne oleje a polycyklické zlúčeniny, nanočastice, sulfáty, syntetické vône a farbivá.

- cieľom je ponúknuť najvyššiu kvalitu za prijateľnú cenu.

Čistej termálnej vode - používame prírodnú termálnu vodu z vlastného prameňa vyvierajúceho z hĺbky 166 metrov, ktorý sa nachádza v kúpeľnej oblasti Čierneho lesa. Táto voda nie je chemicky ošetrená, preto je bohatá na minerály ako draslík, magnézium, kalcium či zinok.

Účinnosti a bezpečnosti - pleťová kompatibilita a účinnosť našej kozmetiky je dermatologicky testovaná nezávislými inštitúciami za pomoci dobrovoľníkov (testovanie na ľudskej koži).

Vede a výskumu - naši vedci a etno-botanici neustále hľadajú po celom svete nové rastlinné látky a ingrediencie, ktoré by vylepšili účinnosť našich produktov.

Kompletnému zverejňovaniu zložiek
Hoci mnohé certifikačné organizácie nevyžadujú od kozmetických spoločností, aby zverejňovali konzervanty a iné cudzorodé látky vyskytujúce sa v rastlinných extraktoch, keď čítate prísady na našich prípravkoch, môžete si byť istí, že viete všetko — uvádzame dokonca i stopové prvky obsiahnuté v prípravku.

2. ŽIVOTNÉ PROSTREDIE A ZDROJE

Certifikáciu EcoControl máme i v tejto oblasti vďaka:

ODMIETNUTIE TESTOVANIA NA ZVIERATÁCH - nepoužívame živočíšne výťažky alebo výrobky testované na zvieratách.Prírodná kozmetika - Životné prostredie

KONZERVANTY Z PRÍRODY - používame prírodne identické látky pre minimalizáciu dopadov nášho výrobného procesu na životné prostredie a taktiež konzervanty výlučne získané z prírody kvôli pleťovej kompatibilite a znášanlivosti ľudskej kože.

EKO CÍTENIE - používaním výlučne rastlinných ingrediencií, podporujeme organické poľnohospodárstvo celého sveta a pomáhame udržiavať zdravú planétu.

Energia, ktorú používame na výrobu teplej úžitkovej vody je vyhrievaná zbytkovou tepelnou energiou získanou z našich výrobných procesov a rekuperáciou chladiarenských procesov, čím prispievamie k ochrane životného prostredia. Neustále pracujeme na optimalizácii našich ekologických štandardov.

Prírodná kozmetika - GoGreenGOGREEN DIPLOM

Naše výrobky a ich obaly sú šetrné k životnému prostrediu. Sú recyklovateľné alebo ľahko biologicky rozložiteľné. Navyše prispievame k ochrane ovzdušia prostredníctvom projektu „GO GREEN SERVICE” v spolupráci s nemeckými poštovými službami DHL. Cieľom tohto projektu je minimalizovať emisie, ktoré sa uvoľňujú do ovzdušia pri preprave. Používaním našej kozmetiky si tak môžete byť istí, že nepridávate tejto planéte ďalší odpad, ktorý sa v prírode nerozloží, ale naopak — podporujete ekologickejší prístup, alternatívne možnost a ochranu životného prostredia.


 

3. ĽUDIA A SPOLOČNOSŤ

 Certifikáciu EcoControl máme v tejto oblasti za: 

EKO A FAIR TRADE PROJEKTY
Prírodná kozmetika - Mali
- pri obchode kladieme veľký dôraz na to, aby prírodné zložky pochádzali zo sociálno-ekologických a fair-trade projektov vo vynikajúcej kvalite a primeranej cene.

- používame iba dodávateľov, ktorí svojim zamestnancom poskytujú spravodlivé mzdy a slušné pracovné podmienky, a ktorí nevyužívajú detskú prácu.

- o našich vysokých sociálnych štandardoch svedčia certifikáty od nezávislých ako aj vládnych organizácií.

- podporujeme uznávané sociálne a charitatívne projekty na celom svete.

- vzájomná úcta, zdvorilosť, otvorenosť a spoločný cieľ sú dôležitými aspektmi našej firemnej kultúry.

4. PRÁCA A ZAMESTNANCI

 Certifikáciu EcoControl máme v tejto oblasti za: 

Prírodná kozmetika - Zamestnanci- Snažíme sa využívať finančné prostriedky čo najlepšie, poctivo a zodpovedne.

- Ľudia, ktorí pre nás pracujú, sú spravodlivo ohodnotení a za primeranú mzdu.

- Naši zamestnanci využívajú pravidelné školenia a esteticky pracovné prostredie prispieva k tvorivosti, motivácii a inovatívnemu mysleniu.

CERTIFIKÁCIA EcoControl POTVRDZUJE, ŽE VŠETKY VYŠŠIE UVEDENÉ KRITÉRIÁ SÚ SPLNENÉ.

Prírodná kozmetika - CSE CertifikátCSE
Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula takzvaný CSE štandard
(skratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v preklade Certifikovaná udržateľná ekonomika) pre ekologicky orientované spoločnosti. Naša spoločnosť Börlind GmbH patrí medzi šesť pilotných spoločností, ktoré plnia rozšírené (trvalo udržateľné štandardy) EcoControlu, čiže CSE, pretože synonymom našej výroby je trvalo udržateľný rozvoj, podpora ekonomík a práce v treťom svete a ekológia.

Certifikát CSE potvrdzuje naše udržateľné podnikateľské postupy v sídle našej spoločnosti v Čiernom lese:


• V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.
• V našich prípravkoch používame vlastnú pramenitú vodu.
• S prírodnými zdrojmi zaobchádzame starostlivo (vďaka čiastočnému používaniu prírodne identických zložiek) a prírodu nezneužívame.
• V našich prípravkoch používame rastlinné výťažky z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.
• Nepoužívame žiadne deriváty minerálnych olejov (žiadne silikóny, MOAH ani parafíny).Taktiež nepoužívame žiadne geneticky modifikované suroviny.


Prírodná kozmetika - Vegan logoVEGAN
Množstvo vegánov v populácii sa neustále zvyšuje. Dobrovoľne sa vzdávajú akejkoľvek živočíšnej potravy. Patria sem vajcia, syr a mliečne výrobky. Dnes už existuje bohatá vegánska ponuka od potravín až po kozmetiku.

Ochranná známka VEGAN sa používa ako označenie na celom svete. Ide o autentický štandard pre výrobky bez živočíšnych prísad a zložiek pochádzajúcich zo zvierat. To okrem iného zahŕňa med, včelí vosk, kolagén, karmín (červené farbivo získané z podrveného hmyzu - Červec nopálový), cholesterol, želatínu a mnoho ďalších.

V záujme kvality výrobkov spoločnosť BÖRLIND GmbH občas používa živočíšne suroviny. Ide predovšetkým o včelí vosk, ktorý má ochranný a výživný účinok - používa sa napríklad v rúžoch. Ďalšími živočíšnymi surovinami, ktoré sa príležitostne používajú v produktoch Börlind, sú med, mliečna bielkovina, šelak a vlna.

 Čo presne certifikuje VEGAN?
Na každom výrobku, ktorý neobsahuje žiadne živočíšne zložky môžete vidieť označenie VEGAN. Aby sme sa v spoločnosti BÖRLIND GmbH stiktne držali tejto filozofie, nielen čo sa týka zloženia produktov, ale aj vzhľadom na obaly, musia byť úplne bez živočíšnych zložiek. Nie všetky bežné vegánske nálepky berú do úvahy aj obal.Prírodná kozmetika - Green Brand 2019/2020GREEN BRAND
Medzinárodná organizácia GREEN BRAND udelila už po tretí krát Green Brand ocenenie spoločnosti Börlind, výrobcovi prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizácia v spolupráci s nezávislými inštitúciami hodnotí ekologicky udržateľné výrobky, služby a celé spoločnosti. Víťazi sa posudzujú v trojfázovom procese, ktorý je jedinečný na celom svete. Za nomináciu, validáciu a rozhodovací proces zodpovedá prestížna nezávislá porota.

Čo to znamená pre vás?
Že používate kozmetiku, kde každý výrobok je vytvorený s maximálnym množstvom ekologickej a sociálnej zodpovednosti. Že nákupom rastlinných surovín sa podporujú početné fair-trade projekty s ekologickými pestovateľskými metódami a environmentálnymi projektmi na celom svete.
Že spoločnosti záleží aj na ľuďskom rozmere a ich celosvetový záväzok sa neobmedzuje len na získavanie surovín. Podporujú aj vzdelávacie projekty a iné charitatívne programy, aby boli udržateľní aj v prípade ľudí. Spoločnosť to chápe ako svoj prínos k obnove Zeme a sveta, ktorý tiež poskytuje život budúcim generáciám. Börlind GmbH už dlhé roky spĺňa štandard certifikovanej udržateľnej ekonomiky. Všetky výrobky značky ANNEMARIE BÖRLIND a značky DADO SENS nesú certifikát CSE, čo znamená ekologické, sociálne integrované a kvalitné riadenie podniku. Dodržiavanie prísnych smerníc CSE bolo jedným z dôvodov pozitívneho hodnotenia organizácie GREEN BRAND.

„Certifikát „Green Brand” je pre nás motiváciou na ceste, pre ktorú sme sa rozhodli.”
Nicolas Lindner, marketingový riaditeľ spoločnosti Börlind GmbH.

 

GMP (Good Manufacturing Practices)

Prírodná kozmetika - GMP CertifikátSpoločnosť Börlind GmbH bola certifikovaná podľa správnej výrobnej praxe (GMP) podľa normy ISO 22716: 2007.

Pokyny, ktoré sa musia dodržiavať pri výrobe kozmetických výrobkov, sú pevne zakotvené v tejto medzinárodnej norme ISO 22716: 2007. Pokyny sa vzťahujú na rôzne oblasti výrobného podniku, ktoré ovplyvňujú kvalitu výrobku.

Certifikácia podľa normy ISO 22716: 2007 preto svedčí o riadení kvality v súlade s normami a dokazuje vysokú kvalitu výrobkov spoločnosti Börlind GmbH.

Certifikát CSE potvrdzujúci súlad s ustanoveniami súčasnej verzie štandardu CSE (Certified Sustainable Economics).

Spoločnosť ClimatePartner v roku 2016 certifikovala firmu Börlind GmbH ako spoločnosť, ktorá je neutrálna z hľadiska klímy.

Naša spoločnosť kompenzovala emisie skleníkových plynov ekvivalentné 1 528 563 kg CO2 podporou projektu ochrany vôd „Čistenie pitnej vody v Kambodži”.
(https://fpm.climatepartner.com/tracking/project/11720-1603-1001/1061/en)

Viac informácií o kompenzačnom programe a projekte o klimatických zmenách nájdete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001.

 

 

Certifikát CSE potvrdzujúci súlad s ustanoveniami súčasnej verzie štandardu CSE (Certified Sustainable Economics).

   Prírodná kozmetika - CSE Certifikát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť ClimatePartner certifikovala firmu Börlind GmbH ako spoločnosť, ktorá je neutrálna z hľadiska klímy v roku 2016.

Spoločnosť pre kozmetické výrobky kompenzovala emisie skleníkových plynov ekvivalentné 1 528 563 kg CO2 podporou projektu ochrany vôd "Klimatické úpravy v Kambodži".

Viac informácií o kompenzačnom programe a projekte o zmene klímy nájdete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001.

 

Prírodná kozmetika - ClimatePartner