Prírodná kozmetika - Načítavanie...
ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR
MENU

MENU

THINK GREEN ciel3

CIEĽ 3: Chránime ľudí

--------------

Dôstojná práca a spravodlivé mzdy

Dôstojné pracovné podmienky, spravodlivý príjem, bezpečné zamestnanie a rovnosť - to všetko chceme dosiahnuť svojimi sociálno-ekologickými projektmi. Od ružového čerešňového oleja z Nepálu po organické aloe vera z Guatemaly po jojobový olej z Namíbie podporujeme početné projekty, ktoré miestnym obyvateľom umožnia spravodlivé a dlhodobé živobytie. V tejto súvislosti je pre nás obzvlášť dôležité ustanoviť a posilniť práva žien v príslušných krajinách.

Do roku 2025 rozšírime naše jestvujúce projekty na vnútroštátnej úrovni, napríklad na spoluprácu s GWW, ako aj na medzinárodnú úroveň, napríklad „Jojoba z Namíbie“. Radi by sme tiež iniciovali ďalší sociálny a ekologický projekt a každý nový produkt od spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND bude obsahovať prísadu z jedného z našich projektov.

AKO TO CHCEME DOSIAHNUŤ

Dielňa a domov pre zdravotne postihnutých

 

Už 40 rokov veľmi úzko spolupracujeme s dielňou pre zdravotne postihnutých a rezidenčným zariadením GWW v Calwe. Vďaka tomu sme dali prácu už 15 zdravotne postihnutým ľuďom. GWW si dala za úlohu poskytnúť pracovným a bytovým priestorom potrebné asistenčné a podporné služby pre zdravotne postihnuté osoby v okresoch Böblingen a Calw. V budúcnosti by sme radi pokračovali v podpore a rozširovaní našej spolupráce.

Sociálne a ekologické projekty na celom svete

 

V nasledujúcich piatich rokoch zintenzívnime naše nasadenie v našich sociálnych a ekologických projektoch a zahájime nové. Týmito projektmi zabezpečujeme dôstojné životné a pracovné podmienky, školské vzdelávanie a udržateľné pracovné miesta. Okrem korektnej práce je pre nás dôležitá zaručená strava a zdravotná starostlivosť. Vďaka novým vzdelávacím príležitostiam a finančnej nezávislosti môžeme podporiť ženy v ich práve na sebaurčenie. Pre naše sociálne a ekologické projekty sa usilujeme o certifikáciu UEBT alebo Fair for Life.
Ďalším opatrením je, že každý nový výrobok od spoločnosti ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje najmenej jednu surovinu z týchto projektov. Tieto sa už používajú v niektorých našich produktoch, napríklad v organickom aloe vera v našom 2-FÁZOVOM ALOE VERA SHAKE.

Je záležitosťou blízkou našim srdciam podporovať ženy, ktorým sa nedarí tak dobre ako nám. Aby sme prelomili špirálu chudoby, ponúkame im v rámci našich projektov spravodlivú a spoľahlivú prácu. So svojimi zárobkami môžu potom svojim deťom ponúknuť lepšie možnosti vzdelávania a lepší život.

Daniela Lindner, člen rodiny majiteľov