Prírodná kozmetika - Načítavanie...
ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR
MENU

MENU

THINK GREEN ciel2

CIEĽ 2: REDUKCIA ODPADU

--------------

Redukcia odpadu a recyklácia

Znížime odpad z našej výroby a prejdeme na 100% recyklovateľné, opakovane použiteľné náplne alebo kompostovateľné obaly. Podľa Spolkového štatistického úradu v Nemecku bolo v roku 2018 vyprodukovaných 417,2 milióna ton odpadu. Spoločnosť BÖRLIND GmbH sa chce pričiniť o zníženie množstva odpadu. Za týmto účelom znížime nerecyklovateľný odpad z výroby o 30%. Tiež by sme chceli prejsť na 100% recyklovateľné, opakovane použiteľné náplne alebo kompostovateľné obaly. U niektorých výrobkov sa nezaobídeme bez plastových obalov z dôvodu konzistencie, napríklad oleja, alebo trvanlivosti. V prípade týchto výrobkov plánujeme prejsť na 50% recyklovaného plastu vyrobeného z recyklovaného materiálu po spotrebiteľovi.

Čo znamená recyklácia po spotrebiteľovi?

Pri recyklácii po spotrebiteľovi sa spracováva odpad z obalov, ktorý použili koneční spotrebitelia a potom vstúpil do recyklačného cyklu prostredníctvom žltého vrecka alebo vkladacieho stroja. Tento typ recyklácie je zložitejší. Má však veľkú výhodu, že chránime svoje moria a oceány pred ďalším plastovým odpadom.

Mimochodom: Všetky naše výrobky zodpovedajú požiadavkám zelenej bodky a môžu sa preto vyhodiť do žltého vreca, žltého koša, nádoby na odpadové sklo alebo koša na odpadový papier. Naše skladacie boxy sú tiež vyrobené z papiera FSC. To znamená, že pochádzajú z trvalo udržateľného obhospodarovania lesov.

AKO TO CHCEME DOSIAHNUŤ

Zníženie odpadu z produkcie

 

Spolu s našimi dodávateľmi znížime odpad z obalov, akonáhle k nám dorazí. Recyklujeme tiež nevyhnutný odpad. Kancelárske potreby a návleky na topánky, ktoré používame pri výrobe, sú zahrnuté v recyklačnom cykle. Aby sme to dosiahli, pracujeme so spoločnosťou TerraCycle, ktorá umožňuje recyklovanie nerecyklovateľného odpadu a tým zabraňuje spaľovaniu miliónov ton odpadu.

Udržateľné balenie

 

V budúcnosti by sme chceli používať 100% udržateľné obaly, ako sú náplňové obaly, recyklovaný plast alebo kompostovateľný plast. Pri výbere balenia budeme postupovať podľa takzvaného princípu EcoDesign.

S našou sériou BODY CARE sme položili prvý dôležitý základný kameň pre naše budúce, udržateľné balenie. S recyklovateľnými, opakovane použiteľnými alebo kompostovateľnými obalmi chceme chrániť naše najdôležitejšie aktívum - prírodu.

Robin Bielefeld, vedúci nákupu