Kolagén v kozmetike - ako možno podporiť jeho prirodzenú tvorbu?

Značka ANNEMARIE BÖRLIND ako prvá prináša rastlinný kolagén
8. novembra 2021 7 minút čítania
Kolagén v kozmetike - ako možno podporiť jeho prirodzenú tvorbu?

Za plný a pevný vzhľad mladistvej pokožky vďačíme kolagénu. Telo však s pribúdajúcim vekom spomaľuje vlastnú tvorbu kolagénu. Výsledok: pokožka ochabne a objavia sa vrásky. Kozmetické výrobky s kolagénom majú za cieľ posilniť štruktúru pokožky. A značka ANNEMARIE BÖRLIND prináša rastlinný kolagén ako prvá! V čom je lepší od konvenčného, zvieracieho kolagénu v bežnej kozmetike? Prečítajte si, ako to funguje a z čoho sa kolagén získava.

Čo je kolagén?

file-1024x1024

Kolagén je bielkovina. Ako takzvaný štruktúrovaný proteín je hlavnou súčasťou nášho spojivového tkaniva. V strednej vrstve pokožky tvorí pevnú sieť spolu s elastickými elastínovými vláknami. Kolagén má špeciálnu vlastnosť uchovávať veľa vody. Vďaka tomu je pokožka dodatočne zásobená vlhkosťou a napnutá.

Rozklad kolagénu - prirodzený proces

Kolagén v našej koži bohužiaľ začína klesať zhruba o jedno percento ročne od 20. roku života. Fajčenie, konzumácia alkoholu a UV žiarenie navyše podporujú tvorbu voľných radikálov a tým rozklad stabilnej kolagénovej štruktúry. To znamená, že tvár stráca svoj obrys a vytvárajú sa jemné linky - najskôr v oblasti čeľuste a potom na lícach.

Preto je dôležité starostlivo sa starať o pokožku a zabezpečiť jej dostatočnú hydratáciu a ochranu pred slnečným žiarením. Existuje množstvo produktov na trhu, ktoré pomáhajú zvyšovať hladinu kolagénu v koži, ako napríklad krémy s kolagénom, doplnky stravy alebo kozmetické procedúry.

Bild-2-500x500-1
Kolagén je dôležitou zložkou v kozmetických výrobkoch, pretože pomáha zlepšiť štruktúru a elasticitu pokožky.

Kolagén v kozmetike - takto to funguje

Kolagén samozrejme hrá kľúčovú úlohu pri starnutí. Preto má zmysel používať proteín iba ako aktívnu zložku v kozmetických výrobkoch. V krémoch a výrobkoch na redukciu vrások sa často nachádza zvierací kolagén z rýb a ošípaných. Tento proteín je však príliš veľký na to, aby prenikol do hlbších vrstiev pokožky a stimuloval tam tvorbu kolagénu.

Avšak: rastlinný kolagén má aj vonkajší vplyv na pokožku. Tam vytvára film, ktorý uchováva vodu. Vďaka tomu má kolagén hydratačný účinok a chráni pokožku pred vysušovaním. Pokožka tak pôsobí hladšie a jemnejšie.

Ako je možné podporiť tvorbu kolagénu?

Chcete dodatočne podporiť tvorbu kolagénu vo vlastnej koži a minimalizovať rozpad kolagénu? Potom sa odporúča kozmetika, ktorá kombinuje kolagén s inými šikovnými prísadami, ako sú antioxidanty. Antioxidanty chránia pred voľnými radikálmi, ktoré sú do značnej miery zodpovedné za rozklad kolagénu v koži.

Mimochodom: kolagén je k dispozícii aj ako doplnok stravy. Obvykle sa predáva vo forme kapsúl alebo pitných ampuliek. Účinok týchto prípravkov však ešte nebol presvedčivo dokázaný.

Ako vzniká kolagén?

Kolagén je zvyčajne živočíšny produkt a získava sa z ošípaných, hovädzieho dobytka a rýb. My v ANNEMARIE BÖRLIND však v žiadnom z našich produktov nepoužívame žiadne živočíšne extrakty. Preto sme prvou značkou prírodnej kozmetiky, ktorá používa vegánsky kolagén.

Čo je vegánsky kolagén?

Náš rastlinný kolagén sa získava biotechnologicky z kukurice, sóje a pšenice. Navyše dokáže oveľa lepšie uchovávať vlhkosť ako konvenčne vyrábaný kolagén. Kde nájdete náš vegánsky kolagén? V našich produktoch NATU KOLAGEN BOOST.

Rastlinný kolagén NATUKOLAGEN BOOST

file-2-1024x1024
Tieto zložky pomáhajú zlepšiť štruktúru a elasticitu pokožky, čím zabraňujú tvorbe jemných línií a vrások.

Ak si ceníte vegánske výrobky a účinné prísady, máme pre vás dobrú správu. S našimi produktmi NATU KOLAGEN BOOST môžete zažiť efektívnu prírodnú kozmetiku zblízka.

Tento produkt obsahuje rastlinný kolagén a aktívne zložky bieleho vlčieho bôbu, ktoré poskytujú intenzívnu vlhkosť a stimulujú vlastnú produkciu kolagénu v koži. Rastlinný kolagén má podobnú molekulovú štruktúru ako kolagén v našej koži, čo znamená, že je schopný ju účinne vyživovať a podporovať jej regeneráciu.

Biele vlčie bôby sú tiež bohaté na antioxidanty a vitamíny, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a chránia pokožku pred poškodením spôsobeným vonkajšími faktormi, ako sú UV žiarenie a znečistenie.

Spoznajte naše kolagénové boostery

Pleťový fluid NATU KOLAGEN BOOST posilňuje štruktúru pokožky, hydratuje a vyhladzuje vrásky. Okrem posilňovača kolagénu z bieleho vlčieho bôbu inhibujú odbúravanie kolagénu antioxidanty z čierneho tulipánu. Vďaka tomu bude vaša pokožka pevná a pružná.

Tieto antioxidanty pomáhajú chrániť kožu pred voľnými radikálmi a inhibujú odbúravanie kolagénu, čím pomáhajú udržiavať jej pevnosť a pružnosť. Pleťový fluid tak zabraňuje tvorbe jemných línií a vrások a zlepšuje celkový vzhľad pokožky.

96% testovaných by odporučilo pleťovú NATUCOLLAGEN BOOST priateľom. *

Dizajn_bez_n_zvu-129
Jemné fluid pre vylepšenú pružnosť pokožky a dokonalé vypnutie pleti.
ANNEMARIE-B_RLIND-NATUCOLLAGEN-BOOST-Plumping-Lip-Serum_Original_8462-1024x1024
NatuKolagen sérum pre plnšie pery viditeľne vypĺňa a vylepšuje kontúry pier.

NATUKOLAGEN BOOST Sérum pre plnšie pery viditeľne vyplní vaše pery.Tento výrobok obsahuje vegánsky kolagén a posilňovače vyrobené z bieleho vlčieho bôbu, ktoré poskytujú intenzívnu vlhkosť a napínajú jemnú pokožku pier. Riasy wakame a sečuánske korenie zase pomáhajú definovať kontúry pier a redukovať vrásky.

Pri aplikácii tohto séra môže dôjsť k miernemu mravčeniu alebo páleniu, čo je spôsobené sečuánskym korením. Táto zložka stimuluje krvný obeh v oblasti pier a pomáha zlepšiť ich farbu a textúru. Toto mierné pálenie je však úplne neškodné a po krátkom čase by malo ustúpiť.

76% testovaných tvrdí, že ich pery sú viditeľne napnuté už po jednej aplikácii. *?

Sérum na krk a dekolt NATUKOLAGEN BOOST je obzvlášť bohatý na starostlivosť. Sérum vyhladzuje vrásky, posilňuje podporné tkanivo pokožky a dodáva vlhkosť. Náš prírodne získaný kolagén je obzvlášť výživný a zaisťuje pevnejšiu pokožku.

NATUKOLAGEN BOOST sérum obsahuje aj ďalšie účinné zložky, ako sú vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré prispievajú k zdraviu a kráse pokožky. Tieto zložky pomáhajú hydratovať pokožku, stimulujú produkciu kolagénu a chránia ju pred poškodením spôsobeným vonkajšími faktormi. Celkovo poskytuje sérum NATUKOLAGEN BOOST skvelú starostlivosť o pokožku na krku a dekolte, ktorá pomáha udržiavať jej mladistvý vzhľad a pevnosť.

90% testovaných považuje svoju pokožku na krku a dekolte pevnejšiu po 2 týždňoch. *?

ANNEMARIE-B_RLIND-NATUCOLLAGEN-BOOST-Neck-Decollete-Serum_Original_8463-1024x1024
Sérum na vypnutie a vyhladenie pokožky krku a dekoltu. Dokonale vyhladí vrásky a doplní kolagén.

A čo udržateľnosť?

Krása a udržateľnosť pre nás v ANNEMARIE BÖRLIND spolu úzko súvisia. Preto je celý výrobný a dodávateľský reťazec produktov vegánskeho kolagénu NATUKOLAGEN BOOST klimaticky neutrálny: CO2 generovaný počas výroby je kompenzovaný financovaním projektu pitnej vody v Kambodži.

*Užívateľský test so 100 testovanými osobami, trvanie testu: 4 týždne

Súvisiace články