Značka ANNEMARIE BÖRLIND ako prvá prináša rastlinný kolagén

Značka ANNEMARIE BÖRLIND ako prvá prináša rastlinný kolagén

Starostlivosť o pleť , UDRŽATEĽNOSŤ, VEGÁNSKA KOZMETIKA , ZAUJÍMAVOSTI O ANNEMARIE BÖRLIND
08. Nov. 2021

Za kyprý a pevný vzhľad mladistvej pokožky vďačíme kolagénu. Telo však s pribúdajúcim vekom spomaľuje vlastnú tvorbu kolagénu. Výsledok: pokožka ochabne a objavia sa vrásky. Kozmetické výrobky s kolagénom majú za cieľ posilniť štruktúru pokožky. A značka ANNEMARIE BÖRLIND prináša rastlinný kolagén ako prvá! V čom je lepší od konvenčného, zvieracieho kolagénu v bežnej kozmetike? Prečítajte si, ako to funguje a z čoho sa kolagén získava. 

ČO JE KOLAGÉN

Kolagén je bielkovina. Ako takzvaný štruktúrovaný proteín je hlavnou súčasťou nášho spojivového tkaniva. V strednej vrstve pokožky tvorí pevnú sieť spolu s elastickými elastínovými vláknami.  Kolagén má špeciálnu vlastnosť uchovávať veľa vody. Vďaka tomu je pokožka dodatočne zásobená vlhkosťou a napnutá. 

ROZKLAD KOLAGÉNU - PRIRODZENÝ PROCES

Kolagén v našej koži bohužiaľ začína klesať zhruba o jedno percento ročne od 20. roku života. Fajčenie, konzumácia alkoholu a UV žiarenie navyše podporujú tvorbu voľných radikálov a tým rozklad stabilnej kolagénovej štruktúry. To znamená, že tvár stráca svoj obrys a vytvárajú sa jemné linky - najskôr v oblasti čeľuste a potom na lícach. 

KOLAGÉN V KOZMETIKE: TAKTO TO FUNGUJE

Kolagén samozrejme hrá kľúčovú úlohu pri starnutí. Preto má zmysel používať proteín iba ako aktívnu zložku v kozmetických výrobkoch. V krémoch a výrobkoch na redukciu vrások sa často nachádza zvierací kolagén z rýb a ošípaných. Tento proteín je však príliš veľký na to, aby prenikol do hlbších vrstiev pokožky a stimuloval tam tvorbu kolagénu. Avšak: rastlinný kolagén má aj vonkajší vplyv na pokožku. Tam vytvára film, ktorý uchováva vodu. Vďaka tomu má kolagén hydratačný účinok a chráni pokožku pred vysušovaním. Pokožka tak pôsobí hladšie a jemnejšie. 

AKO JE MOŽNÉ PODPORIŤ TVORBU KOLAGÉNU?

Chcete dodatočne podporiť tvorbu kolagénu vo vlastnej koži a minimalizovať rozpad kolagénu? Potom sa odporúča kozmetika, ktorá kombinuje kolagén s inými šikovnými prísadami, ako sú antioxidanty. Antioxidanty chránia pred voľnými radikálmi, ktoré sú do značnej miery zodpovedné za rozklad kolagénu v koži.

Mimochodom: kolagén je k dispozícii aj ako doplnok stravy. Obvykle sa predáva vo forme kapsúl alebo pitných ampuliek. Účinok týchto prípravkov však ešte nebol presvedčivo dokázaný. 

AKO VZNIKÁ KOLAGÉN?

Kolagén je zvyčajne živočíšny produkt a získava sa z ošípaných, hovädzieho dobytka a rýb. My v ANNEMARIE BÖRLIND však v žiadnom z našich produktov nepoužívame žiadne živočíšne extrakty. Preto sme prvou značkou prírodnej kozmetiky, ktorá používa vegánsky kolagén.

ČO JE VEGÁNSKY KOLAGÉN?

Náš rastlinný kolagén sa získava biotechnologicky z kukurice, sóje a pšenice. Navyše dokáže oveľa lepšie uchovávať vlhkosť ako konvenčne vyrábaný kolagén. Kde nájdete náš vegánsky kolagén? V našich produktoch NATUKOLAGEN BOOST.

RASTLINNÝ KOLAGÉN S NATUKOLAGEN BOOST

Ak si ceníte vegánske výrobky a účinné prísady, máme pre vás dobrú správu. S našimi produktmi NATUKOLAGEN BOOST môžete zažiť efektívnu prírodnú kozmetiku zblízka: Rastlinný kolagén a aktívne zložky bieleho vlčieho bôbu poskytujú intenzívnu vlhkosť a stimulujú vlastnú produkciu kolagénu v koži. Ďalšie ingrediencie dopĺňajú šikovné recepty.

SPOZNAJTE NAŠE KOLAGÉNOVÉ BOOSTERY

Pleťový fluid NATUKOLAGEN BOOST posilňuje štruktúru pokožky, hydratuje a vyhladzuje vrásky. Okrem posilňovača kolagénu z bieleho vlčieho bôbu inhibujú odbúravanie kolagénu antioxidanty z čierneho tulipánu. Vďaka tomu bude vaša pokožka pevná a pružná.

96% testovaných by odporučilo pleťovú tekutinu NATUCOLLAGEN BOOST priateľom. *

NATUKOLAGEN BOOST Sérum pre plnšie pery viditeľne vyplní vaše pery. Vegánsky kolagén a posilňovače vyrobené z bieleho vlčieho bôbu poskytujú vlhkosť a napínajú jemnú pokožku pier. Riasy wakame a sečuánske korenie definujú kontúry pier a redukujú vrásky. Je možné, že pri aplikácii dôjde k mravčeniu alebo miernemu páleniu, ktoré po krátkom čase ustúpi. Môže za to sečuánske korenie, ktoré stimuluje krvný obeh, a preto je neškodné.

76% testovaných tvrdí, že ich pery sú viditeľne napnuté už po jednej aplikácii. *?

Sérum na krk a dekolt NATUKOLAGEN BOOSTje obzvlášť bohatý na starostlivosť. Sérum vyhladzuje vrásky, posilňuje podporné tkanivo pokožky a dodáva vlhkosť. Náš prírodne získaný kolagén je obzvlášť výživný a zaisťuje pevnejšiu pokožku.

90% testovaných považuje svoju pokožku na krku a dekolte pevnejšiu po 2 týždňoch. *?

A ČO UDRŽATEĽNOSŤ?

Krása a udržateľnosť pre nás v ANNEMARIE BÖRLIND spolu úzko súvisia. Preto je celý výrobný a dodávateľský reťazec produktov NATUKOLAGEN BOOST klimaticky neutrálny:
CO2 generovaný počas výroby je kompenzovaný financovaním projektu pitnej vody v Kambodži.

* Užívateľský test so 100 testovanými osobami, trvanie testu: 4 týždne