Máte suché vlasy bez lesku? Pomôže prírodná vlasová kozmetika

Máte suché vlasy bez lesku? Pomôže prírodná vlasová kozmetika

UDRŽATEĽNOSŤ, VEGÁNSKA KOZMETIKA
10. Jan. 2020


[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Trápite sa so suchými vlasmi bez lesku? Okrem toho vám robí starosti aj suchá pokožka hlavy? Väčšinou vyskúšame všetky šampóny z drogérie na suché a poškodené vlasy. Avšak robíme správne? Naozaj vám niekedy tieto šampóny pomohli? Problém so suchými vlasmi môže mať množstvo príčin. Medzi najčastejšie patrí práve nevhodné zloženie vlasovej kozmetiky, ktoré škodí pokožke hlavy aj našim vlasom. 

Priznajme si, že na našich vlasoch nám veľmi záleží. Chceme vyzerať upravene a krásne. Problémom je, že veľa pozornosti venujeme úprave a stylingu našich vlasov. Podceňujeme starostlivosť. Veď zničeným a suchým vlasom už nič nepomôže. Aspoň tak sme to počuli. Ale toto je mýtus. Správna starostlivosť o vlasy a prírodná vlasová kozmetika dokáže pomôcť každému typu vlasov. Dôležité je jej zloženie.

Prečo nám škodí bežný šampón na suché vlasy? 

Bežný šampón na suché vlasy obsahuje sulfáty, silikóny a parabény. Tieto látky zabezpečia efekt, že sú naše vlasy po umytí hebké, na pohľad lesklé a zdanlivo zdravé. Ale len zdanlivo, po čase spozorujete pravú tvár týchto látok a ich dopad na vaše vlasy. Ak máte suché vlasy bez lesku, prípadne vás trápi suchá pokožka hlavy, problémom sú práve tieto nevhodné zložky vo vašej vlasovej kozmetike. 

prirodné-sampony-annemarie-borlind

Sulfáty, parabény a silikóny sa do vlasovej kozmetiky dávajú kvôli ich penivosti a schopnosti odstrániť mastnotu vlasov. Silikón obalí vlas a zabezpečí, že vlasy sú po umytí hebké a lesklé. Netrvá to však dlho. Po dlhšom čase, keď je vrstva silikónu na vlase silná, silikón uzavrie vlas  ten nie je schopný prijímať hydratáciu. Vtedy nám vlasy vysychajú, strácajú lesk a lámu sa. Už na prvý pohľad nepôsobia zdravo a veľmi ťažko sa rozčesávajú. 

Suché vlasy potrebujú prírodnú vlasovú kozmetiku

Suchým vlasom a suchej pokožke hlavy sa dá pomôcť. Cieľom je vymyť všetky silikóny, ktoré obaľujú naše vlasy a bránia im vstrebať hydratáciu. Stačí vymeniť svoju vlasovú kozmetiku za prírodnú. Prírodná vlasová kozmetika neobsahuje sulfáty, parabény ani silikóny či PEG. 

Prírodné šampóny dokážu vymyť všetky nežiadúce látky z našich vlasov. Už behom štyroch týždňov by mali byť vaše vlasy očistené a vy pocítite (aj uvidíte) zmenu. Možno vás šampóny bez sulfátov prekvapia, pretože nepenia a bude náročnejšie rozčesať vlasy. Chce to len trocha trpezlivosti, ale výsledky sa určite dostavia. 

prirodna-vlasova-kozmetika-seide-annemarie-borlind

Prírodné šampóny Annemarie BÖRLIND sú bez obsahu sulfátov, parabénov, silikónov a PEG. Napriek tomu pri umývaní dosiahnete jemnú penu. Okrem toho nádherne voňajú, čo vám vie umývanie vlasov značne spríjemniť. Vlasovú pokožku zabalia do fólie, vďaka čomu sa pokožka hlavy nemastí. Naša šéfka Henrieta si pochvaľuje, že odkedy používa prírodnú kozmetiku na vlasy SEIDE od Annemarie BÖRLIND, jej vlasy zhustli, majú lesk a celkovo sú zdravšie. 

Prírodnými šampónmi a kondicionérmi na vlasy to však nekončí. Je potrebné zmeniť aj všetky stylingové vlasové prípravky, ktoré máte. Sulfáty, parabény a silikóny sú naozaj všade. Aj vo vašom laku na vlasy. Tieto produkty by zmarili vašu snahu o zdravé a krásne vlasy. 

Ktoré prírodné zložky pomôžu suchým vlasom?

Aloe vera je zázrak pre suché vlasy.  Do prírodnej vlasovej kozmetiky sa pridáva kvôli množstvu vitamínov, minerálov a aminokyselín a upokojuje aj podráždenú a suchú pokožku hlavy.

Javorový sirup obsahuje cukor. Nechápete, ako dokáže cukor pomôcť našim vlasom? Dokáže preniknúť do vlasovej štruktúry a poskytnúť veľké množstvo hydratácie priamo zvnútra. Okrem toho vlasy spevňuje a posilňuje.

Pšeničný proteín zabráni tomu, aby sa z vlasov vytrácala vlhkosť. Vďaka svojmu zloženiu drží vlhkosť vo vnútri vlasu, čím zabraňuje vysušeniu a lámaniu vlasov. Vďaka tomuto proteínu sú vlasy lesklé a hebké. Vidíte, že príroda si dokáže s vlasmi poradiť lepšie ako tradičná drogéria, však?


[elfsight_social_share_buttons id="1"]