Starostlivosť o tvár v zime: tomuto by ste mali venovať pozornosť

Starostlivosť o tvár v zime: tomuto by ste mali venovať pozornosť

Starostlivosť o pleť
06. Jan. 2022

Zmeneným poveternostným podmienkam v zime rozhodne treba prispôsobiť aj vašu starostlivosť o tvár. Pretože neustála zmena z mrazivo studeného na suchý, teplý vzduch znamená pre našu pokožku ťažkú ??prácu. Pocity pnutia a suchej, svrbiacej pokožky preto nie sú ničím výnimočným. Zimnému počasiu a jeho vplyvu na našu pokožku je preto dôležité prispôsobiť aj starostlivosť o pleť počas chladného obdobia. Ukážeme vám, ako môžete svoju pokožku najlepšie chrániť a starať sa o ňu už teraz.

Kým v zime zahaľujeme svoje telá do teplého oblečenia, naša tvár je priamo vystavená nízkym teplotám. Pri jednociferných teplotách však naráža na svoje hranice. Dôvodom je, že pri chlade prestávajú fungovať mazové žľazy a kožná bariéra je oslabená. Výsledkom je začervenaná, suchá pokožka, dokonca aj pocit neustáleho svrbenia. Správny krém a zodpovedajúca rutina zimnej starostlivosti však zabránia vysušovaniu pokožky aj v zime.

Ten správny krém v zime

Starostlivosť o tvár odporúčame upraviť, aby ste pokožku ochránili pred mrazom a suchým ohriatym vzduchom. Ak s ošetrujúcimi prípravkami v lete bez problémov prežijete deň, no v zime vás trápi suchá či dokonca svrbivá pokožka, potom je vhodné použiť rozsiahlejšie ošetrujúce prípravky. Je normálne, že sa kožné problémy objavia pri zmene ročného obdobia, no môžete tomu čeliť správnou úpravou rutinnej starostlivosti.

Súhra tuku a vlhkosti

„Naša pokožka je pokrytá hydrolipidovým filmom,“ vysvetľuje Guylaine Le Loarer, vedúca výskumu a vývoja v ANNEMARIE BÖRLIND. „Ale už od ôsmich stupňov Celzia neprodukuje takmer žiadny tuk,“ pokračuje odborníčka.

Tento hydrolipidový film pozostáva z vody („hydro“) a tuku („lipos“) a za normálnych okolností pokožku dostatočne chráni. Ak tuk chýba, pokožka tváre sa rýchlo vysušuje a stáva sa červenou a šupinatou. „To je dôvod, prečo sú v zime ideálne krémy na starostlivosť o pleť, ktoré pozostávajú z emulzie vody v oleji,“ vysvetľuje Guylaine Le Loarer. Zabezpečujú dostatok tuku a vlhkosti.

Aký je rozdiel medzi emulziami typu olej vo vode a voda v oleji ?

Emulzia typu olej-vo-vode sa považuje za "rýchly" hydratačný krém. V tejto emulzii sú molekuly oleja obklopené molekulami vody. Výhoda: Zatiaľ čo voda dokáže pri aplikácii rýchlo preniknúť do pokožky a zásobiť ju vlhkosťou, obsiahnutý olej na pokožke takmer nezanecháva film. Tento typ emulzie je preto vhodný najmä pre zmiešanú pleť, mastnú pleť alebo aj v lete.

Emulzie voda v oleji poskytujú vlhkosť a ochranu. V týchto emulziách sú molekuly vody obklopené molekulami oleja. Vlhkosť sa tu udrží dlhšie, pretože tuky vytvárajú na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá ju chráni pred dehydratáciou. Tento typ emulzie je preto vhodný celoročne pre normálnu pleť alebo ako alternatíva pre suchú a namáhanú pleť v zime.

Čo musím zvážiť pri zmene produktov starostlivosti o pleť v zime ?

Samozrejme, pri výmene produktov starostlivosti o pleť by ste mali brať do úvahy typ pleti. Mastná a zmiešaná pleť potrebuje viac vlhkosti ako tuku. Keďže sa však na zimu vo všeobecnosti odporúčajú sýtejšie emulzie, tzv. voda v oleji, nemali by ste po vyčistení vynechať ani hydratáciu pleti, napríklad pleťovým tonikom. Potom naneste krém - ako inak - na ešte vlhkú pokožku tváre a vaša pleť bude celý deň dobre chránená.

Ak používate napríklad líniu AQUANATURE alebo SYSTEM ABSOLUTE, zvyčajne ľahko prejdete z odľahčenej verzie krému na bohatšiu verziu v rámci tej istej línie. V rade starostlivosti ZZ SENSITIVE je regeneračný denný krém bohatší ako napríklad ochranný denný krém. Keďže zložky sú rovnaké a líši sa len podiel vyživujúcich a hydratačných zložiek, pleť si na zmenu zvykne a odmení sa vám rýchlym ústupom príznakov.

Zvláštna pozornosť na pery a oči

Naše pery nemajú mazové žľazy, preto si vyžadujú osobitnú pozornosť. Zvlhčenie pier jazykom je však tabu, keďže vlhkosť sa len odparuje a pery ešte rýchlejšie vysychajú. Lepšie je použiť balzam na pery, ktorý svojimi výživnými olejmi a voskami spoľahlivo ochráni pred vysušením a krehkými, popraskanými perami.

Očné okolie je tiež citlivá oblasť, pretože tam je pokožka obzvlášť tenká. Preto by ste aj v zime mali používať vhodnú očnú starostlivosť, aby ste predišli dehydratácii a pocitom napätia. Náš krém proti vráskam sa stará o citlivé očné okolie. Vlastná vlhkosť pokožky je zachovaná a vrásky spôsobené suchosťou a mimikou sú zároveň vyrovnané.

V zime nezabudnite na slnečnú ochranu

Pri starostlivosti o pleť v zime netreba zanedbávať ani slnečnú ochranu. Ak sa chystáte na dlhú prechádzku zasneženou zimnou krajinou alebo sa chystáte lyžovať na svah, myslite na ochranu pred slnkom. Najmä na horách je UV žiarenie vyššie a bez opaľovacieho krému sa ľahko spálite. Najlepšie je použiť prípravok na ochranu pred slnečným žiarením s vysokým ochranným faktorom, ako je opaľovací krém OPAĽOVACÍ PROTISTARNÚCI KRÉM SPF50.

Tip redakcie

Pri lyžovaní si do vrecka bundy pribaľte BALZAM NA PERY SPF20. Môžete ho aplikovať nielen na pery, ale aj na konček nosa.

Ako správne vyčistiť pleť v zime ?

Pri zimnom čistení pleti hrá rolu okrem osobných preferencií aj typ pleti. Čistiaci gél je vhodný pre normálnu, mastnú a zmiešanú pleť. Čistiace emulzie sú určené pre citlivú, náročnú a zrelú pleť. Pre suchú a mastnú pleť sa odporúča čistiace mlieko.

Čistiaci gél

Čistiaca emulzia

Čistiace mlieko

S našimi čistiacimi prostriedkami na tvár je pleť nielen jemne a dôkladne vyčistená, ale zároveň je zásobená výživnými zložkami. Takto pleť ráno pripravíte na deň a večer jej dáte príležitosť zotaviť sa z denného stresu.

Peelingy pre starostlivosť o pleť v zime

Ak radi používate peelingy, v zime by ste mali používať obzvlášť jemný peeling, aby ste pokožku dodatočne nedráždili. Najlepšie je nechať si odstrániť odumreté kožné bunky prírodnými enzýmami v našom ENZÝMOVOM PEELINGU. Neobsahuje mechanické peelingové čiastočky, preto je obzvlášť jemný a aktivuje bunkovú obnovu pokožky. Takže pokožka po peelingu dokáže veľmi dobre absorbovať cenné, zvlhčujúce zložky.

Všímavosť je potrebná aj pri čistení tela . Je potrebné sa vyhnúť príliš horúcemu alebo príliš dlhému sprchovaniu, pretože vysušuje pokožku. Po očistení by sa mala vlhkosť pokožky obnoviť pomocou hydratačných produktov. Naša telová starostlivosť BODY CARE ponúka produkty starostlivosti pre rôzne typy pleti:

Rada na záver: Nezabúdajte na dostatočný pitný režim počas dňa. Pretože hydratácia je dôležitým faktorom pre udržanie zdravej pokožky aj v zime. Dúfam, že tieto tipy na zimnú starostlivosť o tvár vám poskytnú dobrú starostlivosť počas chladného obdobia.