|ROZHOVOR| Adriana Poláková: každá žena by sa mala spoľahnúť na kvalitné krémy

|ROZHOVOR| Adriana Poláková: každá žena by sa mala spoľahnúť na kvalitné krémy
14. júna 2021 6 minút čítania
|ROZHOVOR| Adriana Poláková: každá žena by sa mala spoľahnúť na kvalitné krémy

Každá z nás, aspoň raz za život, zažije situáciu, kedy sa musí rozhodnúť medzi dvomi láskami a urobiť krok vpred, aby mohla rásť. Takýmto životným rozhodnutím aktuálne prechádza aj moderátorka televízie Markíza Adriana Poláková, ktorá sa rozhodla po 16 rokoch opustiť obľúbené Teleráno - sťahuje sa do Rakúska a pripravuje na spoločný život s dlhoročným priateľom. Adrianka je aj tvárou našej kampane s vitamínovými produktami, preto nám ochotne poskytla exkluzívny rozhovor. Ako sa stará o svoju pleť, aký má postoj k sebe samej, ku kráse, ktorá nepozná vek, sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

Bola starostlivosť o krásu a zdravie Vašej pleti vždy dôležitá alebo medzi prioritami?

Hneď na úvod sa musím priznať, že dlho som svoju pleť vôbec neriešila. Vždy bola problémová. Tak som si myslela, že moje vyrážky, vrásky, šedý tón a jej nedostatočná hydratácia proste patrí k tomu. Až raz si ma vzala ,,do parády” kozmetička a pri pohľade na moju pleť, o ktorej som si myslela, že je v pohode, s hrôzou povedala: to je hrozné! Aké krémy používate?

Čo musí pre Vás spĺňať dobrá starostlivosť o pleť?

Ako som spomínala, pravidelná návšteva kozmetičky. Ale to je len jedna časť. Druhá a nie menej dôležitá je aj každodenná starostlivosť o pleť. A tu by sa mala každá žena spoľahnúť na kvalitné krémy. A nielen to. Pleť treba pravidelne vyživovať, hydratovať a rozmaznávať maskami. Milujem moju domácu procedúru - vyčistenie pleti enzýmovým peelingom, potom nanesiem koncentrát s vitamínom C a vitamínovú DUO masku. A potom samozrejme kvalitný pleťový krém.

Aký je váš postoj k prírodnej BIO kozmetike? Pozeráte sa pri výbere kozmetiky aj na jej zloženie?

Samozrejme, zloženie je dôležité. Aj keď sa musím priznať, že toto nie je celkom moja parketa, vždy si dôkladne preštudujem danú značku aj produkty, ktoré má v portfóliu. A keď vidím, že okrem kvality kladie dôraz aj na BIO zloženie a má ekologické cítenie, vždy je to viac ako krém. Je to filozofia, ktorou sa riadi a drží sa tradícií.

Vekom zrejeme, strácame mladistvý vzhľad, no získavame zrelosť a tiež ten správny sexepíl... Ktorá vec, črta tváre, alebo časť tela sa Vám na sebe v tejto konkrétnej etape života páči a prečo?

Neviem, či poznám odpoveď, ale sama som prekvapená z toho, ako sa mi zlepšila pleť, odkedy používam značku ANNEMARIE BÖRLIND. Vidím to na farbe pleti, aj na tom, že vrásky na čele sú omnoho jemnejšie, lebo pleť je krásne hydratovaná.

s0_code2e367d67-882f-46be-ba4d-27ed96d87ba1_editor_result-01-768x1024
Adriana Poláková je tvárou kampane ,,Vitamínové a špeciálne produkty" značky ANNEMARIE BÖRLIND.

Aký postoj máte tak celkovo k veku, starnutiu a zrelosti? Patríte k tým ženám, ktoré sa pre to trápia, sem-tam na to myslia, alebo vôbec?

Netrápim sa tým, ale netajím sa ani tým, že do seba investujem, aby som na svoj vek vyzerala čo najlepšie. Pleť veľa prezradí a vyzerať stále dobre a sviežo... prečo nie?

s1617868835917_code20210408080036o6g2ep_editor_result-01-768x1024
Revitalizér z ružových kvetov patrí medzi obľúbencov Adriany Polákovej.

Na Instagrame sme si všimli fotografiu Vašej maminy, tá podoba je neuveriteľná! Čo všetko ste po nej zdedili?

Moja mama celý život používala iba jeden a ten istý krém. A pleť mala hladučkú a neuveriteľne hebkú. Ale to isté aj moja babka, takže to mali v rodine. Ja som to očividne nezdedila, ale blížim sa k tomu. Moja mamina si každé ráno dávala natáčky a zelenú linku. Nikdy nešla von neupravená. Ja som po nej zdedila veľa z povahy a pevne verím, že aj zo šarmu. Ona bola vždy krásna dáma.


Bolo niečo, z čoho ste mali ako dospievajúce dievča, tínedžerka, komplexy?

Nemala som komplexy a nikdy som to moc neriešila. Našťastie, vtedy bola iná doba. No, mala som tak neuveriteľne problematickú pleť! Akné, ktoré ma trápilo, bolo desné. Prešlo to ako-tak až po pôrode.

Je niečo ohľadom Vašej pleti a starostlivosti, čo Vás mrzí?

Keďže som nikdy s ničím neexperimentovala, čo sa krémov, procedúr a podobných vecí týka, našťastie som sa akýmkoľvek nehodám vyhla. Napríklad, určite by som si nedala tetovať obočie. Bojím sa, ako by to vyzeralo, keby to nedopadlo dobre.

Mimochodom, ako znášate ranné vstávanie? Bola práca v Teleráne pre Vás vždy po tejto stránke ťažká pohodička a zábava?

Našťastie, som typ škovránka, ráno vždy skoro vyskočím z postele. Ale večer o deviatej už sladko spím. Takže Teleráno mi úplne vyhovuje.

Akurát dnes sme si prečítali článok o tom, že Teleráno po 16 rokoch opúšťate. Iste Vám táto práca dala mnoho cenných skúsenosti a zaujímavých stretnutí. Môžete sa s nami podeliť o krátku bilanciu? Bolo to ťažké rozhodnutie? Bude Vám za niečím naozaj extra smutno?

Stále tvrdím, že na túto otázku je ťažké odpovedať. Neviem či a za čím mi bude smutno. Mne ostanú iba tie najkrajšie spomienky na skvelú prácu, vynikajúcich kolegov, super prostredie a množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, ktorých som počas tých 14 rokov v Teleráne stretla.

Cukor, koláčiky a krásna postava, krásna moderátorka... ako toto ide dokopy? :D

Všetko s mierou a veľa sa hýbať! To je moje krédo. A myslím, že sa mi, zatiaľ, fajn osvedčilo. Odporúčam naozaj každému?

Adrianka, veľmi pekne vám ďakujeme za rozhovor a želáme veľa šťastia v novej etape života.

Súvisiace články