Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

Prírodná kozmetika udáva trendy v anti-aging starostlivosti. Aj konvenčné značky už používajú prírodné ingrediencie

Prírodná kozmetika udáva trendy v anti-aging starostlivosti. Aj konvenčné značky už používajú prírodné ingrediencie
14. februára 2020 6 minút čítania
Prírodná kozmetika udáva trendy v anti-aging starostlivosti. Aj konvenčné značky už používajú prírodné ingrediencie

Keď sa na trhu objavila prírodná kozmetika, boli rôzne pochybnosti o jej účinnosti. Ľudia si nedokázali predstaviť, ako by mohli prírodné ingrediencie odstrániť vrásky, vyhladiť pleť či minimalizovať pigmentové škvrny. Považovali to za akýsi krátkodobý trend, ktorý sa prejaví ako neúčinný. Mysleli si, že konvenčná kozmetika je vďaka svojim zložkám účinnejšia. Ale situácia sa otočila. Prírodná kozmetika ukázala svoju silu aj to, že jej prírodné zložky sú účinnejšie v boji proti vráskam.

Ako je možné, že prírodné ingrediencie sú účinnejšie? V prvom rade ich naša pleť lepšie toleruje. Prírodná kozmetika sa drží jednoduchého pravidla - tak málo ingrediencií, ako je len možné. To znamená, že zloženie kozmetiky obsahuje len také množstvo ingrediencií, aby bola dosiahnutá účinnosť a žiadne ďalšie prímesy sa nepridávajú.

Naopak - tiež pri konvenčnej kozmetike nedokážete uveriť, ako sa toľko ingrediencií môže zmestiť do tej malej fľaštičky? Čím viac zložiek v kozmetike, tým je väčšia šanca, že vznikne reakcia a pleť je podráždená. Okrem toho konvenčná kozmetika obsahuje silikóny, parabény a mikroplasty, ktoré na našej pleti nemajú čo robiť.

Bránia pleti prijať hydratáciu a dokážu ju ,,zakonzervovať” - tým pádom pleť nie je schopná prijať ani tých pár účinných látok, ktoré sa v kréme nachádzajú. A výsledky všetci poznáme. Pleť je vysušená, môžu vzniknúť alergické reakcie, vrásky a to my ženy samozrejme nechceme, však?

Prírodná kozmetika udáva trendy v anti-aging starostlivosti o pleť

V boji proti vráskam sa tradične používa kyselina hyalurónová. Celé roky sa pridáva do denných či nočných krémov. Prirodzene sa nachádza aj v našej pleti. Jej úlohou je viazať vlhkosť a vyživovať kolagén. Vďaka nemu je naša pleť vypnutá, vyhladená a bez vrások.

Lenže tak ako vekom ubúda kyseliny hyalurónovej, tak ubúda aj kolagénu, lebo sa mu nedostáva už toľko výživy. V 40-tke ho máme o 50% menej ako v mladosti! Preto je pleť odkázaná na našu pomoc. Musíme pleti dodať kyselinu hyalurónovú, aby ,,napustila” vodou kolagén a naša tvár znova vyzerala mlado a sviežo. Lenže dokáže toto syntetická kyselina hyalurónová, ktorá sa pridáva do bežných krémov?

DSC_6583
Prémiová anti-agingová rada poskytuje zrelej pleti špičkovú starostlivosť vďaka vysoko kvalitným a luxusným ingredienciám.

Pleť lepšie prijíma to, čo je jej blízke. Preto sa v prírodnej kozmetike začala používať botanická kyselina hyalurónová, čo je vlastne prírodná rastlinná verzia kyseliny hyalurónovej, ktorá sa používa v konvenčnej kozmetike. Jej zloženie sa viac podobá tomu, ktoré sa nachádza aj v našej pleti. Cez pleť sa dokáže ľahko dostať a preniknúť do hlbších vrstiev ako jej syntetická náhrada. Pozorujte spolu s nami, kedy sa botanická kyselina hyalurónová objaví aj v konvenčnej kozmetike. Podľa nás už čoskoro.

Čo je za úspechom prírodnej anti-aging starostlivosti, že sa inšpirujú aj konvenčné značky?

Ženy spozorovali lepšie výsledky prírodnej kozmetiky

Všimli ste si, že v poslednom období stále viac značiek uvádza svoje prírodné rady? Rozmýšľali ste, prečo to robia? Prvotne môže ísť samozrejme o to, že prírodná kozmetika je už dlhšiu dobu IN a vidia za tým zisk. Avšak ide hlavne o dopyt od zákazníkov.

Ženy si častokrát nevedeli dať rady so svojou pleťou, striedali jednu značku za druhou, až kým neobjavili prírodnú kozmetiku. Toto je najčastejší scenár od zákazníčok, s ktorým sa stretávame v našej poradni.

DSC_6566-1-1024x684
Biolifting komplex v línii NATUROYALE v sebe spája najnovšie vedecké poznatky a stimuluje obnovu kožných buniek už po krátkej dobe používania.

Pleť lepšie toleruje prírodnú kozmetiku, pretože sa nespráva agresívne a doplní len to, čo pleti chýba. Obzvlášť pri anti-aging kozmetike sú kľúčové zložky, ktoré obsahuje. Napríklad naša premium rada pre zrelú pleť Naturoyale obsahuje účinných anti-aging pomocníkov, ako je hľuzovka biela, botanická kyselina hyalurónová či sečuánske korenie.

Uvedomili sme si, že prírodné ingrediencie sú účinnejšie

Vedeli by ste nám povedať aspoň jednu zložku, ktorá sa nachádza vo vašej konvenčnej kozmetike? A viete jej pôvod? Konvenčné značky stále vyzdvihujú niekoľko ingrediencií dookola. Pri anti-aging starostlivosti je to hlavne kyselina hyalurónová.

Alebo používajú veľmi všeobecné označenia ako napríklad ,,vzácne oleje, extrakt z jarných kvetov” a tak ďalej. Znamená to, že účinná látka z tohto extraktu je v produkte vo veľmi malom, takmer zanedbateľnom množstve. Malé množstvá aj tej najúčinnejšej látky s vašou pleťou nič nespravia.

82563784_211412640042101_899284547403776000_n
Hľuzovka biela je diamantom v prírodnej liftingovej kozmetike - obsahuje ju naša línia NATUROYALE BIOLIFTING.

Oproti tomu prírodná kozmetika pracuje s ingredienciami. Používajú sa podľa toho, aký výsledok má daný krém či maska dosiahnuť. A certifikácia prírodnej značky potvrdzuje, že prírodné zložky musia v produkte obsahovať vysoký podiel.

Napríklad naša značka ANNEMARIE BÖRLIND používa vo svojej kozmetike až 475 rastlinných ingrediencií. Medzi ne patrí aj botanická kyselina hyalurónová. To znamená, že je na rastlinnom základe a pri jej používaní si na pleť nedávate nič, čo na ňu ani nepatrí. Čo sa vám pri klasickej kyseline hyalurónovej v produktoch z drogérie stať môže.

Všimli ste si, že pri konvenčných značkách dokáže jeden krém pokryť viacero typov pleti? To sa pri našich krémoch nestáva, pretože každá pleťová rada má svoje kľúčové zložky, ktoré tvoria hlavný podiel jej zloženia. Každú z týchto ingrediencií máme otestovanú a vieme, aké má účinky. Preto dokážeme vytvoriť krémy, ktoré sú tak účinné pre každý typ pleti.

Súvisiace články