NOVINKA! Náš sortiment nájdete už aj vo vybraných prevádzkach YEME v Bratislave. Zobraziť, kde presne.

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.
13. januára 2019 4 minút čítania
Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

Aj vás trápia každú zimu nepekné popraskané žilky na tvári? Takto vám s nimi pomôže prírodná kozmetika. Nie sme práve ľadové medvede, ktoré sa dokážu hodiny kúpať v ľadovej vode bez ujmy na zdraví a naša pokožka v chladnom období nie je v pohode.

Mráz, vietor a predovšetkým extrémne prechody zo zimy do tepla a naopak - takéto podmienky z dlhodobého hľadiska pokožku vystavujú nadmernej záťaži.

Volá o pomoc tak, že je začervenaná, presušená, napätá a vidno na nej popraskané žilky. Všetky tieto prejavy nám signalizujú, že pokožka je oslabená a nedokáže sa sama vplyvom prostredia brániť. Niektorí ľudia dokonca trpia tým, čo sa označuje ako „alergia na chlad” alebo „chladová žihľavka” - pobyt na mraze môže na ich pokožke spôsobiť svrbiacu vyrážku, začervenanie, opuchy, čo bývajú typické príznaky alergie. Ohrozenou skupinou ľudí sú najmä tí, ktorí sa chladu vystavujú pravidelne, napríklad v zime trávia veľa času vonku kočíkovaním, doprajú si ranný beh pravidelne aj v mraze alebo majú také povolanie, pri ktorom sú veľa vonku.

people-g7aa35b2be_1280
Popraskané žilky na tvári v zime sa vyskytujú prevažne u ľudí s citlivejšou pokožkou a môžu byť spôsobené viacerými faktormi.

Mnohých ľudí práve v zime trápia aj spomínané popraskané žilky na tvári. Hoci popraskané žilky na tvári (kuperóza) bývajú dedičné a/alebo ich má na svedomí životný štýl, užívanie niektorých liekov, hormonálna nerovnováha alebo vek, ich výskyt sa spája aj so zimným obdobím. Signalizujú totiž to, že pokožka je nadmerne namáhaná a oslabená.

Ako si s nimi a s ďalšími negatívnymi vplyvmi zimného obdobia na pokožku poradiť?

1. Vetrajte a zvlhčujte

Našu pokožku v zimných mesiacoch extrémne namáha predovšetkým prekúrený interiér. Neraz máme doma či v kancelárii až extrémne suchý a prehriaty vzduch a to negatívne vplýva na našu pokožku. Ak môžete, vetrajte a zvlčujte vzduch ako sa vám len dá. Nemáte zvlhčovač vzduchu? Pomôžte si babským receptom - vlhkými uterákmi na radiátore.

2. Pozor na slnečné lúče. Áno aj v zime.

Pred škodlivými zložkami slnečných lúčov (UV A a UV B žiarenie) by sme sa mali chrániť nielen v letných mesiacoch, ale aj v zime. Hoci sa to zdá nepravdepodobne, aj v zime dokáže slnečné žiarenie žiariť poriadne intenzívne, najmä na horách, kde sa odráža od veľkých zasnežených svahov. Táto situácia môže spôsobiť nebezpečné popáleniny pokožky, ak nie sme dostatočne chránení. Na zimnú lyžovačku by sme si tak mali okrem lyžiarok zabaľte aj vhodnú slnečnú ochranu pokožky, ktorá by mala obsahovať primeraný ochranný faktor (SPF) a chrániť nielen tvár, ale aj iné časti tela vystavené slnku.

skiing-1723857_640
Lyžovačka môže byť pre pleť náročným zážitkom, pretože slnečné lúče, chlad, vietor a suchý vzduch môžu vysušiť a poškodiť pokožku.

3. Vyberte si tú správnu kozmetiku

Každá pokožka potrebuje krém, ktorý odpovedá na jej potreby. No nielenže je dôležité zvoliť si taký krém, ktorý je určený na váš vek a špecifický typ pleti. Ale rovnako treba myslieť na to, že v každom ročnom období sa potreby tela - a rovnako pokožky - menia a tomu prispôsobiť aj výber kozmetiky. Je to rovnaké ako keď sezónne obmieňame šatník v skrini, tak by sme mali obmieňať aj obsah poličky v našej kúpeľni.

4. Extra posila pre pleť

dizajn_bez_n_zvu-21
Ľahký, nepremasťujúci gél obsahuje vysoko účinné prírodné ingrediencie, ktoré okamžite pleť vyhladzujú a výrazne spevňujú.

Pokožka so sklonmi k praskaniu žiliek potrebuje špeciálnu dennodennú starostlivosť určenú práve na posilnenie cievnych stien a elimináciu krvného nahromadenia v kapilárach.

Skvelým pomocníkom v boji proti prasknutým žilkám na tvári je Spevňujúci pleťový gél, ktorý má čisto rastlinné zloženie a preukázateľné účinky. Obsahuje vo vysokej koncentrácii aktívne prírodné zložky, ktoré dokážu eliminovať výskyt žiliek a navyše sa postarajú o viditeľné spevnenie pleti.

Odporúčame ho používať napríklad ako podkladové sérum pred nanesením denného alebo nočného krému.

Náš tip:

Je veľmi vhodný pri pleťovej starostlivosti LL Regeneration System Vitality našej prírodnej kozmetiky, určenej pre ženy 30-tničky so suchou až dehydrovanou kožou.

Súvisiace články