Poklad z Čierneho lesa

Poklad z Čierneho lesa

ZAUJÍMAVOSTI O ANNEMARIE BÖRLIND
09. Sep. 2021

„Made in the Black Forest“ je pre nás nielen prísľubom kvality, ale aj znakom spoločenskej zodpovednosti. 

Viete si predstaviť žiť bez vody ? Nepredstaviteľné. Ak už jeden deň zanedbáme náš pitný režim, naše telo nám to dá pocítiť. Cítime únavu, dehydratáciu, smäd, nízky tlak. Voda je pre život, hádam najdôležitejší aspekt. Preto je aj veľmi dôležité, akú vodu pijeme. No nie iba to. Tvár a telo si neumývame v blate a špinavej vode, preto ani v produktoch nechceme mať predsa špinavú a nekvalitnú vodu.

Voda je elementárnym dobrom pre náš život. Preto je dôležité neplytvať ním, ale používať ho šetrne a opatrne. Naša pralesová schwarzwaldská voda, ktorá pochádza z nášho vlastné o prameňa v hĺbke 166 metrov v mieste Calw, je neznečistená a veľmi mäkká.To vytvára perfektný základ pre naše kozmetické výrobky.  

Čím je naša hlboká pramenitá voda taká výnimočná?  

Vďaka svojej mikrobiologicky bezchybnej kvalite nie je potrebné napríklad žiadne ďalšie ošetrenie chlórom. Neobsahuje žiadne škodlivé látky, ktoré by mohli dráždiť pokožku. 

Odkiaľ pochádza naša hlboká pramenitá voda?  

Zdroj prameňa sa nachádza priamo na mieste našej spoločnosti v meste Caw-Altburg, Nemecko. 

Ako dlho používame vlastnú hlbokú pramenitú vodu?  

Takmer všetky naše výrobky obsahujú vlastnú hlbokú pramenitú vodu od roku 1976. Len niekoľko výrobkov sú vyrábané s termálnou vodou z neďalekého mesta Bad Wildbad. 

Ako sme objavili svoj vlastný prameň?  

V skutočnosti to bol manžel zakladateľa našej spoločnosti Annemarie Lindnerovej, ktorý prišiel s týmto nápadom. V oblastiach, ktoré sú známe svojimi horúcimi prameňmi, bol presvedčený, že zdroj musí byť aj v našich priestoroch. S pomocou preťahovača udrel na zlato - alebo skôr na vodu!

Návštevníkom a zamestnancom spoločnosti BÖRLIND ponúkame tiež vlastnú hlbokú pramenitú vodu ako osviežujúci nápoj - prirodzene podávaný trvalo udržateľným spôsobom v znovu naplniteľných sklenených fľašiach Soulbottles. Špecialitou Soulbottles je, že sú úplne bez škodlivých látok a plastov. Vyrábajú sa férovým a klimaticky neutrálnym spôsobom, sú vegánske a s každou fľašou ide 1€ na projekty pitnej vody od spoločností Viva con Agua a Welthungerhilfe.