Starostlivosť o pleť 20 +. Poznáte hlavné dôvody prečo aj mladá pleť môže starnúť oveľa rýchlejšie?

Pleť okolo 20-tky - viete, čo ju naozaj trápi a čo potrebuje?
27. marca 2023 6 minút čítania
Starostlivosť o pleť 20 +. Poznáte hlavné dôvody prečo aj mladá pleť môže starnúť oveľa rýchlejšie?

Máte okolo 20-tky? Pokiaľ práve netrpíte výrazným akné alebo inými kožnými ochoreniami, ktoré neprekryje make-up, svojou pleťou sa pravdepodobne príliš nezaoberáte. Skutočne však nič nepotrebuje?

Dvadsiatka pre človeka je úžasný čas, keď je všetko možné, neexistujú žiadne obmedzenia, len pocit, že navždy ostaneme mladí a krásni. Pravdou je, že rozhodnutia prijaté vo veku 20 rokov môžu zmeniť smerovanie zvyšku vášho života. Výber školy, výber partnera môže ovplyvniť celoživotné šťastie.

Prebdené noci nad skriptami či vonku s kamarátmi, nedôsledné alebo žiadne odlíčenie po pretancovanej noci, rýchly polnočný záťah v „mekáči”, nadmerné používanie smartfónov či počítačov…To všetko si skôr či neskôr na pleti vyberie svoju daň, pretože naša pokožka je ako zrkadlo. Zrkadlí nám všetko - to, či si prechádzame obdobím sladkej zamilovanosti ale aj to, či práve prežívame obdobie stresu.

Počnúc dvadsiatkou je niekoľko jednoduchých dôvodov, ktoré majú veľký vplyv na to, ako vyzeráte teraz, ale ešte viac na to, ako vyzeráte neskôr v živote. Nakoniec všetci zostarneme, ale môžete ovplyvniť rýchlosť a rozsah starnutia, ak A čo je najdôležitejšie, môžete uplatniť najväčší vplyv, ak začnete skoro.

Poznáte hlavné dôvody prečo aj mladá pleť môže starnúť oveľa rýchlejšie?

1. Nedostatok vody

Dizajn_bez_n_zvu-258
Pitný režim má na pleť veľký vplyv - keď nepijete dosť vody, môže byť vaša pleť suchá, popraskaná a matná.

Alfou a omegou je voda. S pribúdajúcim vekom v našej pokožke zároveň ubúda množstvo vody, a práve to sa prejavuje vráskami. Povedané inými slovami, ak pleti nezabezpečíte dostatočný príjem tekutín, môžu sa na nej objaviť prvé vrásky skôr, než na narodeninovej torte sfúknete tridsať sviečok. Aby bola vaša mladá pokožka svieža, pružná a hladká čo najdlhšie, potrebuje pravidelný „pitný režim” - teda dostatočnú hydratáciu. Nielen v podobe pravidelného a dostatočného príjmu tekutín do organizmu, ale aj v podobe kozmetiky, ktorá jej dá poriadne napiť. A potrebuje ho o to nástojčivejšie, o čo viac je zaťažovaná vonkajšími vplyvmi - stresom, nedostatkom spánku, škodlivinami z ovzdušia či nedostatočne pestrým jedálničkom.

2. Nedostatok energie

Nadmerný stres, nedostatok spánku, dni nabité zážitkami a povinnosťami. Možno máte pocit, že máte stále energie na rozdávanie, no čo vaša pleť? Bez správnej starostlivosti ju váš aktívny životný štýl skôr vyčerpáva, potom stráca svoju prirodzenú obranyschopnosť a je náchylnejšia na rôzne kožné problémy či predčasné starnutie a vznik vrások, ako sme už spomínali. A verte, že make-up tieto problémy len zametie pod koberec, no nerieši. Riešením je len správne zvolená pleťová starostlivosť, ktorá pokožke dodá energiu a silu, aby zvládla bojovať s negatívnymi vplyvmi. To vám povie každá kozmetička.

Dizajn_bez_n_zvu-259
Nedostatok energie a spánku môže mať negatívny vplyv na pleť.

3. Nedostatočné čistenie pleti

Ruku na srdce, ktorá z nás sa po každej pretancovanej noci či dlhom únavnom dni skutočne dôkladne odlíči? Stane sa to každej. Annemarie Lindner odjakživa prízvukovala, že základným kameňom celej pleťovej starostlivosti je poctivé čistenie. Zbaviť pleť nánosov z celého dňa alebo z noci, starých kožných buniek, nečistôt a všetkého, čo sa na ňu nalepilo.

Všetkého toho viditeľného i neviditeľného, čo môže za to, že naša pokožka stráca vitalitu, sviežosť a pružnosť. A dôležité je to najmä v mladom veku pred 30-tkou. Lebo dnes tvoríme svoje zajtrajšky.

4. Nesprávny výber kozmetiky

Keď sme pri tom jedálničku - ďalším dôležitým faktorom je správna výživa. Nielen v podobe pestrého, vyváženého jedálnička bohatého na vitamíny, stopové prvky či omega mastné kyseliny - čo sa neustále omieľa v každom časopise. Ale aj v podobe správnej výživy pre pokožku - teda v podobe správnej kozmetiky.

Áno, zdôrazňujeme slovíčko „správnej”. Pretože hoci sa môže zdať, že mladá pokožka znesie veľa, opak je pravdou. A rozličné experimenty a nepremyslené striedanie kozmetických značiek a typov produktov bez ohľadu na typológiu a skutočné potreby vašej pleti, sa vám môže v neskoršom veku škaredo vypomstiť.

Naozaj platí, že ten super krém, na ktorý vaša kamarátka nedá dopustiť, nemusí byť vhodný a dobre účinkovať aj na vašej pokožke. Nie je všetko zlato čo sa blyští, a mnohé z tých úžasných krémov, ktorých sú plné časopisy, v skutočnosti obsahujú len nepatrné množstvo účinných látok, ale mnohonásobne viac chémie, ktorá sa postará o neskoršie alergie kože či iné kožné problémy. Oplatí sa čítať drobné písmenká na zložení krémov a rozhodovať sa svojim zdravým rozumom alebo podľa odporúčaní odborníka (dermatológa či kozmetičky), nie iba na základe reklamy v televízii, na Instagrame či podľa kamarátky.

Dizajn_bez_n_zvu-261
Energizujúca starostlivosť pre normálnu, suchú a mladistvú pleť od 20 do 30 rokov.

Prírodná kozmetika pre mladú pleť

Nie nadarmo už Annemarie Lindner pred 60-timi rokmi tvrdila, že kľúčom ku krásnej a zdravej pokožke, ktorá nepotrebuje žiadne zákroky či vylepšenia, je systematická pleťová starostlivosť na mieru individuálnym potrebám a veku pleti. A ideálne už od mladého veku.

Potrebám mladej pokožky rozumie naša produktová línia ENERGYNATURE. Už jej názov vám prezradí, že produkty tejto rady obsahujú vysoko koncentrované aktívne rastlinné ingrediencie, ktoré mladej pokožke dodajú vytúženú energiu a zbavia ju príznakov únavy. Navyše ju chránia aj pred predčasným vznikom vrások.

Táto produktová rada sa o vašu pleť postará krok za krokom — od čistenia, posilnenia, hydratácie, výživy až po každodennú ochranu či každonočnú regeneráciu. Všetky produkty sa navzájom dopĺňajú a posilňujú účinky a dlhotrvácnosť jeden druhého.

Súvisiace články