Očný krém už po 20-tke?

Očný krém už po 20-tke?

Starostlivosť o pleť
01. Nov. 2021

Určite už mnoho z vás počulo, že očné krémy je potrebné začať používať už krátko po dosiahnutí dvadsiatky. Napriek tomu naše prieskumy nám znova ukázali, že veľa žien začne používať očný krém až vtedy, keď sa objavia prvé vrásky. To ale nie je pravda.  V okolí očí máme totiž najcitlivejšiu pokožku z celej oblasti tváre. Okolie očí reaguje na rôzne vonkajšie podnety, preto je veľmi náchylné na tvorbu vrások. Či už je to chmúrenie, časté úsmevy, únava alebo len obyčajné sedenie za počítačom, pokožka v okolí očí je veľmi namáhaná. A práve pre tieto dôvody je dôležité začať s prevenciou proti vráskam už v skoršom veku. 

Aké krémy sú teda vhodné?

Od dvadsiatky stačí, ak budete očné okolie viac hydratovať, čím sa zaistí prevencia pred opuchmi, vráskami či očnými vačkami. Tesne pred tridsiatkou je potrebné očné partie ošetrovať už očnými krémami proti vráskam. No a v zrelšom veku, zvyčajne po 35-tke,  je vhodné si dopriať očné krémy so zameraním na regeneráciu tkanív, pružnosť či vyhladenie vrások. 

Všetky očné krémy ANNEMARIE BÖRLIND sú špeciálne naformulované na základe veku a špecifických potrieb pleti, teda za účelom hydratácie, regenerácie, vyhladenia vrások či podpory tvorby kolagénu a elastínu, zmierňovania opuchov alebo pigmentových škvŕn. Poďme sa teda nato spolu pozrieť. 

Špeciálna starostlivosť

Málo hydratovaná pleť a očné okolie 

regeneracny-ocny-krem

LL REGENERATION System Vitality Očný krém na vrásky – už z jeho názvu je jasné, že ide o regeneračný očný krém. Vďaka obsahu patentovaného bioaktívneho komplexu LL Biokomplex, krém skvelo regeneruje a pomáha spevniť pokožku. Tento očný krém je určený na starostlivosť o suchú, málo hydratovanú pokožku očného okolia.

Očné okolie po jeho používaní vyzerá vitálnejšie, hladšie a žiarivejšie. Navyše je tento krém vhodný aj ako podklad pod make-up.

Pre málo hydratovanú pokožku očného okolia tu máme aj ROSE DEW System Protection Energizujúci očný krém, ktorý dodáva pleti harmonizujúcu starostlivosť a ochranu. Okrem zvýšenej hydratácie, zvyšuje odolnosť pokožky, energizuje a rozžiaruje pokožku očného okolia a vyhladzuje prvé vrásky.  

Máte citlivé a suché oči? Aj pre vás máme riešenie

ocny-krem-pre-citlivu-pokozku

Citlivá a jemná pleť si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Regeneračný očný krém ZZ SENSITIVE System Anti-Stress je špeciálne určený ako starostlivosť pre citlivé očné okolie. Jednou z jeho aktívnych látok je zlatá orchidea, ktorá pomáha regulovať prirodzené pH v pokožke, zmierňuje podráždenie a posilňuje prirodzenú obranyschopnosť pleti. Očný krém ZZ SENSITIVE starostlivo regeneruje a vyhladzuje pokožku okolia očí. Intenzívne ju upokojuje a redukuje vrásky. 

Mladá pleť

Ako sme spomínali už vyššie aj mladá pleť potrebuje očný krém. Pre tento prípad tu máme očný krém na vrásky, ktorý pomáha predchádzať tvorbe vrások, poskytuje intenzívnu hydratáciu, zlepšuje pružnosť pokožky a viditeľne vyhladzuje a redukuje prvé vrásky. Tento krém neobsahuje žiadne vône, farbivá, lanolín, parabény, konzervačné látky či PEG a preto je vhodný aj pre veľmi citlivú pleť. 

Pre dámy so zrelšou pleťou

ocny-krem-proti-vraskam

Vyhladzujúciočný krém SYSTEM ABSOLUTE System Anti-Aging bol špeciálne vyvinutý pre zrelšiu pokožku, ktorá trpí stratou pružnosti a vráskami. Tento očný krém účinne bojuje proti starnutiu pokožky a zvyšuje elasticitu očného okolia. Redukuje vrásky a zabraňuje úniku vlhkosti, vďaka tomu bude vaše očné okolie stále hydratované. Pravidelným používaním krému môžete dosiahnuť žiarivú, vyhladenú a mladistvejšiu pleť bez vrások.

Ak máte citlivé očné okolie, vôbec sa nemusíte báť používať tento očný krém, pretože je vhodný aj na citlivú pokožku.

serum-na-ocne-vrasky-a-ustne-kontury

Ak je vaša pleť veľmi náročná a prejavy starnutia su už viditeľnejšie,  môžete používať očný krém NATUROYALE System Biolifting, ktorý sa stará predovšetkým o namáhané očné okolie, ale taktiež pomáha redukovať vrásky v okolí pier. Vďaka jeho skvelému zloženiu revitalizuje pokožku, aktivuje bunkový metabolizmus v koži, pôsobí proti opuchom a spevňuje kožné väzivo. 

Starajte sa o svoje očné okolie

Očný krém je potrebné používať ráno aj večer na vyčistenú pleť. Nanášať ho môžete na spodné aj horné viečko, nedávajte ho však príliš veľa, pretože by mohol podráždiť pokožku – úplne stačí množstvo asi vo veľkosti perly. Po nanesení krému ho nevtierajte, radšej ho s prstenníkom jemne vklepte. Na spodnom viečku vklepávajte od vonkajšieho kútika k vnútornému a na hornom viečku od vnútorného k vonkajšiemu. Ak budete očný krém skladovať v chladničke, zvýšite jeho upokojujúci účinok.