Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti starnutiu

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu
16. augusta 2019 7 minút čítania
PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti starnutiu

Prezradíme vám, ktoré prírodné ingrediencie vám zaručene pomôžu zvíťaziť vo vašom boji proti vráskam, pigmentovým škvrnám a ďalším prejavom starnutia.

Pred vyše 10 rokmi existovalo len niekoľko alternatív ku konvenčnej protivráskovej starostlivosti. Certifikovaná prírodná kozmetika však onedlho dobehla, ba dokonca predbehla tú konvenčnú - nielen, čo sa týka účinných ingrediencií, vyspelosti výskumu a širokého výberu sortimentu. Kedysi panoval predsudok, že len čisto prírodné ingrediencie nedokážu robiť také divy s vráskami, poškodenými kožnými bunkami či zvädnutými kontúrami alebo dehydratáciou pleti. Našťastie je tento predsudok už vyvrátený. Ba naopak, aj v konvenčnej kozmetike sa v poslednej dobe začali používať aktívne prírodné ingrediencie s protivráskovým účinkom, napríklad bio-peptidy, pretože sa ukázalo, že sú oveľa účinnejšie než ich syntetické napodobeniny. A tak anti-agingová pleťová starostlivosť z prírody aktuálne udáva v kozmetickom svete trendy - áno a diktuje aj tej konvenčnej.

Skrytý potenciál rastlín a ich využitie pre ľudskú pokožku neustále skúma špeciálne oddelenie vedy a výskumu v našich vlastných Börlindských laboratóriách v Čiernom lese. Skúmame tradičné liečivé rastliny, ktorých účinky sú známe od počiatku ľudstva, ale aj novo objavené rastlinné druhy a odhaľujeme, či majú potenciál omladiť ľudskú pokožku. Skúmame nielen jednotlivé rastliny a ich zložky, ale aj rozličné kombinácie výťažkov z týchto rastlín v rôznych pomeroch, aby sme tak dosiahli optimálne účinky a vyťažili z ich potenciálu v našich kozmetických prípravkoch čo najviac. Riaditeľka nášho výskumu a vývoja, Guylaine Le Loarer, vám predstaví 5 aktívnych prírodných ingrediencií, ktoré účinne bojujú proti starnutiu pleti.

1. SEČUÁNSKE KORENIE - PRÍRODNÝ BOTOX

Červenkasté zrnká sečuánskeho korenia sa získavajú z čínskej dreviny zantoxyl. Milovníci ázijskej kuchyne toto korenie milujú kvôli jeho sviežej aróme, pričom na jazyku a perách zanecháva jemne znecitlivejúci efekt.

„Práve kvôli tomuto „anestetickému” účinku je toto korenie také zaujímavé aj pre kozmetický priemysel,” vysvetľuje vedkyňa Guylaine Le Loarer. „Uvoľňuje totiž tvárové svalstvo a pôsobí na vrásky podobne ako botox, ale bez jeho negatívnych vedľajších účinkov.”

secuanske-korenie-prirodne-ingrediencie
Sečuánske korenie môže byť účinnou zložkou antiaging kozmetiky vďaka svojim protizápalovým a antioxidantovým vlastnostiam.

KDE HO NÁJDETE:

V produktovej línii Naturoyale System Biolifting, konkrétne v kozmetických prípravkoch na očné okolie a pery. Sečuánske korenie v nich redukuje vrásky okolo úst a očí, v produkte Anti-Aging Revitalizér zase pôsobí na mimické vrásky.

2. ZELENÁ RIASA - TOP PRE VYPNUTÚ PLEŤ

zelena-riasa-prirodne-ingrediencie
Zelená riasa je často používaná v antiaging kozmetike kvôli svojim výživným látkam, ktoré bojujú proti príznakom starnutia.

Špeciálny druh zelenej riasy, nazývaný aj Enteromorpha compressa, je jedným zo 14 druhov rias, ktoré využívame v našej prírodnej kozmetike Annemarie Börlind. Čím je táto riasa výnimočná, keď hovoríme o starnutí? „Extrakt z tejto zelenej riasy vkladáme do gélovej látky, extrahovanej z peruánskeho stromu tara (Tara spinosa).

Kombináciou týchto dvoch rastlinných zložiek vytvoríme účinný komplex - tzv. 3D MATRIXU - proti starnutiu, ktorý stimuluje v koži tvorbu kolagénu a nepretržite ju zvlhčuje, pretože sa postupne uvoľňuje do pokožky.


KDE JU NÁJDETE:

Napríklad v produktovej línii System Absolute Anti-aging. Postará sa o hladšiu, pevnejšiu, vyhladenú a hydratovanú pokožku.

3. TIGRIA TRÁVA - TAJOMSTVO OVERENÉ STÁROČIAMI

Tigria tráva, známa pod názvom Centella asiatica, je už stáročia známa v ajurvédskej, čínskej a thajskej medicíne, ako liečivá rastlina. Za svoje meno vďačí legende, podľa ktorej sa v nej váľajú zranené tigre, aby sa tak vyliečili. Výťažky z tejto rastliny majú dezinfekčný a protizápalový účinok. V posledných rokoch sa však tigria tráva dostáva do centra pozornosti kozmetického priemyslu aj vďaka svojim protivráskovým účinkom. „Kozmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND bola jednou z prvých na svete, ktorá začala využívať anti-agingový potenciál tejto rastliny vo svojej pleťovej starostlivosti,” hovorí vedkyňa Guylaine Le Loarer.


tigria-trava-prirodne-ingrediencie-1
Tigria tráva je často používaná v anti-aging kozmetike pre svoje prírodné antioxidanty a protizápalové vlastnosti.

„V našich produktoch používame rastliny pôvodom z Madagaskaru, kde ich získavame prostredníctvom vlastného fair-trade projektu. Nielen, že tak získavame vzácnu rastlinnú ingredienciu s vedecky dokázanou účinnosťou, ale navyše má jej pestovanie aj spoločenský rozmer.”

KDE JU NÁJDETE:

Napríklad v prírodnom sére pre zrelú pleť okolo 50-tky, NATUROYALE Lifting Serum.

4. PROTEOLEA® - NAJLEPŠÍ REŠTART PRE BUNKY

proteolea-prirodne-ingrediencie
Protolea je výťažok z olivových listov, ktorý je známy svojimi silnými antioxidantmi a protizápalovými vlastnosťami.

Pod názvom Proteolea® sa ukrýva patentovaný komplex účinných aktívnych prírodných ingrediencií - výťažok z olivových listov, extrakt z čínskej datle (jujuba) a prírodné polyméry cukrovej fruktózy „levan”. Účinný prírodný komplex Proteolea® je založený na objave degradácie bunkových proteínov, ktorý získal v roku 2004 Nobelovu cenu.

„Táto unikátna kombinácia ingrediencií v produktoch pleťovej starostlivosti podporuje rozklad proteínov v kožných bunkách, teda prirodzený čistiaci systém, podporuje odolnosť kože proti stresu a má anti-agingový efekt,” objasňuje vedkyňa Le Loarer.

„Škodlivý bunkový odpad sa lepšie rozloží a odplaví, posilní sa obrana pokožky proti voľným radikálom,” dodáva.

KDE JU NÁJDETE:

Účinná látka Proteolea® sa nachádza napríklad v našom produkte NATUREPAIR Detox & DNA-Repair Fluid, kde regeneruje unavenú, poškodenú pokožku a vracia ju späť do života.

5. MORSKÝ NARCIS - BOJOVNÍK PROTI PIGMENTOVÝM ŠKVRNÁM

Nečudo, že táto rastlinka je chráneným druhom. Darí sa jej iba v niekoľkých stredomorských oblastiach a na bretónskych ostrovoch Houat a Hoëdic. Morský narcis je nielenže pôvabný sám o sebe, ale robí takou aj našu pokožku.

„Keďže ide o chránený druh a našou zásadou je vyrábať účinnú prírodnú kozmetiku s úctou k prírode, extrakt z morského narcisu získavame z rastlín, ktoré sami vypestujeme v skleníku,” vysvetľuje Le Loarer. A čím je táto rastlinka výnimočná pre kozmetiku? Obsahuje účinné látky, ktoré dokážu redukovať pigmentové škvrny a rozjasňovať ich.

morsky-narcis-prirodne-ingrediencie
Morský narcis sa často používa v anti-aging kozmetike kvôli svojim protizápalovým a hydratačným vlastnostiam, ktoré pomáhajú bojovať proti starnutiu pleti.

KDE HO NÁJDETE:

Výťažok z morského narcisu obsahuje napríklad denný a nočný krém prémiovej prírodnej pleťovej starostlivosti NATUROYALE System Biolifting pre náročnú zrelú pleť.

IMG_9464_edited-original-_1

TIP Henriety Martinkovej, expertky pre prírodnú kozmetiku a beauty špecialistky pre ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ
„Všetky anti-aging prísady obsiahnutné v produktoch ANNEMARIE BÖRLIND sú premyslene navrhnuté ako unikátny softwér pre pleť, kde každý proces v pleti a každá účinná látka má svoj osobitý význam a výsledný pozitívny efekt pre pleť. Je úžasné sledovať ako sa pleť rýchlo mení, mladne a regeneruje. Je veľmi dôležité zachovať všetky kroky starostlivosti od čistenia, tonizácie (resp. aplikácie séra), po aplikáciu denného, nočného, či očného krému. Všetky kroky na sebe stavajú ako tehly domu a navzájom podporujú a posilňujú svoje účinky. Líniu Naturoyale Biolifting považujem za vedecké dielo prírody a na poličke by nemala chýbať každej zrelej dáme, ktorej záleží na svojom zovňajšku.”

Súvisiace články