Líčenie po 30-tke: ako vybrať vhodný make-up a púder?

Líčenie po 30-tke: ako vybrať vhodný make-up a púder?
24. marca 2023 5 minút čítania
Líčenie po 30-tke: ako vybrať vhodný make-up a púder?

Starostlivosť o pleť po 30-tke sa mení. Dochádza k fyziologickým zmenám, pleť je suchšia, ubúdajú kolagénové a elastínové vlákna, čiže je prirodzené, že naša pleť začne vyžadovať viac starostlivosti. Ale napadlo vám, že je čas zamyslieť sa aj nad zmenou dekoratívnej kozmetiky, ktorá by mala byť tiež ,,výživnejšia” a predovšetkým čistejšia? Vysvetlíme vám prečo!

Prírodná vs. konvenčná dekoratívna kozmetika. Ktorú si vybrať?

Nielen konvenčná pleťová kozmetika, ale aj konvenčná dekoratívna kozmetika obsahuje ,,vylepšováky”, ktoré zabezpečia na oko krajší vzhľad pleti. Ide predovšetkým o silikóny, ktoré vyhladia pleť či vrásky. Bežne sa nachádzajú v anti-aging starostlivosti o pleť, ale aj v mejkapoch a podkladových bázach. Podkladové bázy sú dokonca postavené na silikónoch. Ich úlohou je pripraviť pleť na mejkap a postarať sa o to, aby vydržal. Pleť doslova zakonzervujú, čím zabránia práci mazových žliaz. Pleť nemôže dýchať, ani vylučovať škodlivé toxíny.

Na tomto princípe je postavených aj veľa mejkapov či tónovacích krémov. Silikónmi doslova likvidujeme jej prirodzené funkcie, pleť stráca vodu a predčasne starne. Čo z toho, že máme na chvíľu krajšiu a na pohľad dokonalú pleť, keď ju v priebehu niekoľkých pár rokov zlikvidujeme syntetickými látkami a ropnými derivátmi?

V čom je prírodná dekoratívna kozmetika iná?

Neobsahuje nežiadúce zložky v podobe silikónov, minerálnych olejov, parabénov, mikroplastov a PEG, ktoré znižuje prirodzenú vlhkosť pokožky, čím znižuje jej odolnosť a urýchľuje jej starnutie. Okrem toho je prírodná kozmetika vegánska a netestovaná na zvieratách. Prírodná dekoratívna kozmetika obzvlášť obsahuje rastlinné extrakty, vďaka čomu nám zabezpečí nielen krásne líčenie, ale aj výživu pleti. Vďaka čistote z hľadiska zloženia je výborne tolerovaná aj ženami s citlivou pleťou.

4011061535109_00942653_ANNEMARIE_BOERLIND_-_Makeup_Sunkissed_Office_8840

Veľa žien sa stráni prírodnej dekoratívnej kozmetiky, pretože sa obávajú jej kvality. Vydrží mejkap dostatočne dlho? Obsahuje také množstvo pigmentov ako klasická dekoratívka? Dosiahnem s prírodnou dekoratívkou rovnaké výsledky? Odpoveď je áno! Predovšetkým kvalitná prírodná dekoratívna kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND ponúka vysoko pigmentované produkty s kvalitnými vlastnosťami, ktoré zabezpečia svieže a rovnomerné líčenie aj bez syntetických prídavkov.

Vedci z börlindských laboratórií venovali roky výskumu, aby priniesli kvalitnú dekoratívnu kozmetiku s rovnakými výsledkami, aké dosahuje pleťová starostlivosť tejto značky. Rozdiel medzi prírodnou dekoratívnou a konvenčnou kozmetikou si všimnete rýchlo. V zdraví a kráse svojej pleti!

Výber dekoratívnej kozmetiky po 30-tke

V tomto veku už vyžadujeme od make-upu vyššie krycie schopnosti, ktoré zakryjú známky starnutia, drobné vrásky a zároveň nezanechajú efekt masky. Čiže prekrytie príznakov starnutia a zároveň svieži mladistvý vzhľad.

Ako sme už spomínali, práve čisté zloženie bez ropných derivátov a syntetických zložiek je to pravé pre pleť v každom veku. Obzvlášť po 30-tke naša pleť začína vyžadovať anti-aging starostlivosť a hydratáciu. A to dokonca aj v dekoratívnej kozmetike! Mejkap a púder na tvár nie je nutné zlo, ktoré si denne musíme naniesť na pleť. Môžu mať pozitívny vplyv na našu pleť a dokonca jej poskytnúť cenné rastlinné extrakty!

Vhodný mejkap a púder po 30-tke

Anti-aging make up od ANNEMARIE BÖRLIND

web_dekor-multicolor_anti-aging-make-up-3
Príjemná textúra make-upu je obohatená o kvalitné prírodné zložky, vďaka čomu nezaťažuje pleť.

Anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND prináša ideálne riešenie make upu na suchú pleť s vráskami. Vyznačuje sa vysokou krycou schopnosťou, vďaka čomu zakryje prejavy starnutia ako sú vrásky, pigmentové škvrny či drobné nerovnomernosti na pleti. Je známy svojimi anti-aging účinkami - spevňuje pleť a navracia jej elasticitu. Obsahuje aj významnú kyselinu hyalurónovú, ktorá by mala byť pre vás alfou a omegou po 30-tke.

Okrem funkčných vlastností z hľadiska dekoratívnej kozmetiky má významné účinky aj na našu pleť. Ako jeden z mála mejkapov pleť nevysušuje. Práve naopak! Zadržiava v nej vlhkosť. Vďaka obsahu extraktov z plamatky zelinnej, oleja z kamélie, extraktu z morských rias, aloe vera, vitamínu E a botanickej kyseliny hyalurónovej navyše redukuje vrásky, vyhladzuje a spevňuje pleť a obnovuje jej štruktúru.

Práškový púder s kyselinou hyalurónovou

V 30-tke by ste mali zvážiť aj textúru svojho púdru, pretože sa zvykne usadzovať vo vráskach. Čím ľahšia textúra, tým lepšie pre vašu pleť a celkový vzhľad. Konvenčné púdre často upchávajú aj póry, kvôli čomu sa môže zhoršiť stav našej pleti. Práškový púder od ANNEMARIE BÖRLIND poskytuje ľahký finish celého mejkapu.

Svojím ultra ľahkým zložením poskytuje pleti jemné zmatnenie a hebkosť a to aj pri jeho stredne krycej schopnosti. Vďaka prírodným pigmentom poskytuje pleti aj extra ochranu proti UV žiareniu.

Práškový púder obsahuje molekuly kyseliny kremičitej, ktoré sú nasýtené kyselinou hyalurónovou. Vďaka tomu pleti uvoľňuje hydratáciu po celý deň. Pleť je hydratovaná, hebká a ochránená po celý deň.

web_dekor-multicolor_praskovy-puder-2-2
Práškový púder má zamatovú textúru, pomocou ktorej docielite rovnomerný a prirodzený vzhľad pleti.
Súvisiace články