Kedy je ten správny čas na intenzívnu anti-aging starostlivosť?

Kedy je ten správny čas na intenzívnu anti-aging starostlivosť?
13. apríla 2023 5 minút čítania
Kedy je ten správny čas na intenzívnu anti-aging starostlivosť?

Kedy treba nasadiť naozaj silné zbrane proti vráskam? Ako prvé vznikajú mimické vrásky okolo očí a úst, ktorým veľmi nevenujeme pozornosť. Kým nie sú viditeľné, nepociťujeme potrebu proti ním bojovať. Ale keď objavíme vodorovné vrásky na čele, uvedomíme si, že už by sme mali niečo podniknúť, aby sme zastavili starnutie a vyzerali mladšie. Kedy je teda ten ideálny čas začať s intenzívnou anti-aging starostlivosťou o pleť?

Kedy je ten správny čas na anti-aging kozmetiku?

Už po 35. veku života sa znižuje tvorba elastínu a kolagénu. Pleť je suchšia, stráca pružnosť a objavujú sa vrásky. Je to spôsobené úbytkom kolagénu a elastínových vlákien, ktoré sú zodpovedné za hladkú ,,plnú” pleť bez vrások. Pleť vplyvom hormónov, stresu, voľných radikálov a iných činidiel ochabuje, je bledá a póry sú rozšírené. Preto je práve 35 – 40 rokov ten správny vek na to, aby sme sa začali venovať intenzívnej anti-agingovej starostlivosti o našu pleť.

Zakladateľka našej certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BORLIND, pani Annemarie Lindner, zasvätila celý život boju proti starnutiu. Jej kus práce je súčasťou našej anti-agingovej línie SYSTEM ABSOLUTE, ktorá obsahuje vysoko účinný patentovaný 3D matrix.

Náš patentovaný 3D matrix obsahuje extrakt zo zelených rias, ktoré sú bohaté na proteíny, sacharidy a lipidy. Je zdrojom hlavnej účinnej látky tejto línie, morského cukru. Tento extrakt je vložený do gélovej substancie zo stromu tara, ktorá je zodpovedná za hydratáciu našej pleti.

Vďaka tejto kombinácii účinných látok je pleť intenzívne hydratovaná a molekuly cukru aktivujú produkciu kolagénu a elastínu. Zvyšuje sa počet elastínových vlákien, čím sa posilňuje hutnosť pleti. 3D matrix sa stará o nepretržité uvoľňovanie účinných látok počas 24 hodín, čím sa značne odlišuje od konvečnej kozmetiky, kde krivka účinnosti po prvých 2 hodinách od aplikácie krému prudko klesá. No nie je príroda úžasná ?

Text_v_ho_odseku-14

Ako sa správne starať o pleť po 35 až 40-tke, aby sme dosiahli mladší vzhľad?

Čistenie

Len dokonale čistá pleť dokáže prijať aktívne prírodné ingrediencie a využiť ich v maximálnej miere. Jemne čistiaca emulzia z línie SYSTEM ABSOLUTE čistí pleť až do hĺbky pórov. Dokáže ju zmäkčiť a vďaka obsahu vzácnych rastlinných olejov v nej udrží potrebnú vlhkosť. Už po čistení by ste mali mať pocit jasnejšej a žiarivejšej pleti.

Posilnenie

Naša pleť potrebuje transportér, ktorý dostane účinné látky z krému do hlbších vrstiev pleti. Túto službu nám spraví anti-agingové sérum z línie SYSTEM ABSOLUTE, ktoré chráni pred predčasným starnutím pleti a zároveň zjednocuje tón pokožky. Jeho úlohou je udržať hydratáciu v pleti, aby sa nevyparovala.

Denný krém

Teraz je čas na ten zázrak, ktorý aktivuje kolagén v pleti a produkciu elastínových vlákien. Práve tieto dva faktory sú zodpovedné za hladkú mladistvú pleť bez vrások. Denný krém LIGHT z línie SYSTEM ABSOLUTE obsahuje vysokú koncentráciu botanickej kyseliny hyalurónovej, ktorej úlohou je vyživovať kolagén. Cieľom je, aby tento kolagén ,,napučal”, čím sa naša pleť vyplní a vrásky sa vyhladia. 3D matrix sa do pokožky uvoľňuje postupne, vďaka čomu má dlhotrvajúci účinok a udrží hydratáciu v pleti.

Slovakia-39
Produkty prenikajú do hĺbky pokožky a zabraňujú starnutiu.

Aký je rozdiel medzi LIGHT a RICH verziou krémov na tvár SYSTEM ABSOLUTE?

Denný a nočný krém LIGHT majú ľahšiu konzistenciu a sú určené pre zrelú zmiešanú, prípadne suchšiu pleť. Ak netrpíte v zime dehydrovanou pleťou, sú pre vás vhodné celoročne. Avšak LIGHT verzia krémov SYSTEM ABSOLUTE neznamená, že by boli ochudobnené o intenzívne anti-aging účinky. Sú veľmi obľúbené práve pri tej vekovej kategórii 35 +. Denný a nočný krém RICH majú naopak bohatšiu textúru a sú vhodné pre zrelú suchú pleť 40 +, ktorá potrebuje extra porciu výživy a hydratácie. Porcia anti-aging aktívnych prírodných zložiek je vo verzii LIGHT a RICH rovnaká, odlišujú sa len v konzistencii.

Nočný krém

Anti-agingová starostlivosť prebieha hlavne v noci, kedy sa v pleti spúšťa samoregeneračný proces. Pomôcť mu môže nočný krém z línie SYSTEM ABSOLUTE, ktorý obsahuje patentovaný 3D matrix s extraktom zo zelených morských rias. Morský cukor a hydratačná gélová substancia je to tajomstvo, ktoré zregeneruje zrelú pleť a vyhladí vrásky!

Starostlivosť o očné okolie a okolie úst

Hovorí sa, že vek je najviac vidieť na očiach. Preto sa neprezraďte a venujte svojmu očnému okoliu pozornosť! Očný krém z línie SYSTEM ABSOLUTE s obsahom 3D matrixu vyhladzuje vrásky, napína očné okolie a aktivuje produkciu kolagénu. Bio kofeín sa postará o rozjasnenie a žiarivý vzhľad očí. Dokonca aj časopis MEINS mu venoval prvé miesto v kategórii prírodná kozmetika!

Extra tip pre krásnu vyhladenú pleť

Text_v_ho_odseku-15
Intenzívne kapsule viditeľne vyhladia, spevnia a zregenerujú pokožku.

Vedeli ste, že tím vývoja značky ANNEMARIE BÖRLIND prišiel ako prvý s ceramidmi, ktoré sú takmer identické s tými v našej pokožke? Ich úlohou je udržať hydratáciu a rovnováhu pleti. Nachádzajú sa v intenzívnych ošetrujúcich kapsulách, ktoré odporúčame ako intenzívnu kúru k anti-agingovej línii SYSTEM ABSOLUTE.

Obsahujú olejček, ktorý rozmaznáva pleť, dodáva jej vlhkosť, zvyšuje elasticitu a spevňuje. Používajú sa ako intenzívna 30 dňová kúra. Na udržanie dosiahnutých výsledkov odporúčame ďalej používať 2 kapsule týždenne.

Pokožka bezprostredne po nanesení tohto kozmetického prípravku pôsobí hebkejšie a citeľne hladšie. Zlepší sa jej schopnosť viazania vlhkosti, zvýši sa jej elasticita a pleť pôsobí zregenerovane.

Súvisiace články