NOVINKA! Náš sortiment nájdete už aj vo vybraných prevádzkach YEME v Bratislave. Zobraziť, kde presne.

Katka Jakeš: Pocit, že sa hýčkate prírodou, je úžasný!

Katka Jakeš: Pocit, že sa hýčkate prírodou, je úžasný!
21. marca 2023 6 minút čítania
Katka Jakeš: Pocit, že sa hýčkate prírodou, je úžasný!

Katka Jakeš, spoluzakladateľka módnej značky KATTIVA a bývalá profesionálna tanečnica, sa pripravuje na svoju najkrajšiu rolu - na rolu maminy.

Na svojom blogu www.kattivatrends.com sa so svojimi čitateľkami delí aj o svoje postrehy z tohto obdobia. My sme sa s ňou porozprávali o tom, ako sa aj v tehotenstve udržiava vo forme, aký má jedálniček a aj o tom, ako sa po otehotnení zmenila kozmetika v jej kúpeľni.


Tehotenstvo je obdobím veľkých zmien. Menia sa nám nálady, chute, mnohé ženy majú odrazu neskutočnú chuť na úplne šialené kombinácie alebo naopak im nechutí nič. Ako to máš ty?

Ja si osobne myslím, že v tehotenstve sa len znásobujú chute, pocity, problémy, emócie, prosto všetkého je niekoľkonásobne viac. Jednoducho, keď sa niekto zdravo stravuje a zdravá strava mu chutí, v tehotenstve mu bude chutiť ešte viac. Keď je žena povahovo negatívna, v tomto období to bude s ňou asi trochu ťažšie. A tak ďalej. Ja odjakživa milujem zeleninu, a preto v tomto období patrím medzi tie šťastnejšie, ktoré ku svojmu šťastiu nepotrebujú vyjedať večer chladničku. Ale tiež mám rada sladkosti, a teda si aj doprajem raz denne nejakú horalku, alebo koláčik — čo by som si možno za normálneho stavu dvakrát premyslela.

Si bývalá profesionálna tanečnica a pohyb je neodmysliteľnou súčasťou tvojho života. Akým aktivitám sa venuješ v tehotenstve?

Už pred tehotenstvom som pravidelne behávala v prírode a cvičila hot jógu. V tehotenstve som si tieto dve pohybové aktivity iba prispôsobila. Z behu je chôdza a z hot jógy je gravid jóga.

V poslednom trimestri sa mi veľmi osvedčili prechádzky, s manželom sa nám z toho stala pravidelná aktivita, ktorú si obaja nevieme vynachváliť. No a musím povedať, že odkedy pravidelne „krokujem”, priberám oveľa pomalšie.

Pohyb by mal byť našou súčasťou nie len v bežnom živote, ale aj v období tehotenstva, kedy so sebou prináša mnoho benefitov. Všetko samozrejme za predpokladu, že ide o bezproblémové a zdravé tehotenstvo.

katka-jakes-blogerka-kattiva-zdravy-zivotny-styl-872x1024
Pohyb neodmysliteľne patrí k pravidelným aktivitám Katky Jakeš - a to aj počas tehotenstva.

Urobila si v tehotenstve nejaké zmeny ohľadom životného štýlu? Niečo si do svojho života pridala, niečo vylúčila?

Predtým som si veľmi rada dala k večeri vínko a patrila som k vášnivým kávičkárkam. Tieto dve veci som samozrejme úplne vylúčila, kávičku si ale sem-tam dám bezkofeínovú, už len pre ten pocit. Spávať som chodila vždy skoro, čiže tam sa mi toho veľa nezmenilo. Do života mi pribudli už spomínané prechádzky, na ktoré chodím s manželom a okrem toho, že mi to robí dobre fyzicky, určite je to prospešné aj pre partnerský vzťah. Chýba mi kardio pohyb, ale verím, že hneď po šestonedelí sa k nemu budem môcť v nejakej forme vrátiť.

Zmenila sa ti nejako počas tehotenstva aj pleť?

Ako som spomínala, všetko sa v tehotenstve znásobuje. A to isté platí aj pri pleti. Z mojej suchej pleti sa teda stala ešte suchšia. Nepovažujem to však za problém, pretože s pravidelnou starostlivosťou sa s tým dá bojovať.

Máš rada rôzne kozmetické vychytávky, alebo si skôr ten typ, že „jeden krém” stačí?

Odjakživa sa považujem za kozmetickú maniačku. Niektoré baby si fičia na topánkach, kabelkách, spodnej bielizni, ja som mala vždy plnú kúpeľňu kozmetiky.

Čo sa ale vekom zmenilo je, že nové produkty kupujem až vtedy, keď miniem staré. Predtým som totiž nakupovala hlava-nehlava. Som doslova závislá na peknej, čistej pleti. Myslím že spolu s vlasmi je to vizitkou každej ženy.

katka-jakes-blogerka-annemarie-borlind-starostlivost-o-plet-1024x683
Perlovné regeneračné sérum a Hydro Booster je jedinečné spojenie produktov určené pre pokožku vyžadujúcu regeneráciu, so sklonom k vráskam a strate elasticity.

A zmenil sa nejako tvoj postoj ku kozmetike v tehotenstve?

Nikdy som neriešila, či je niečo bio, eko a podobne. Toto vnímanie sa dostavilo až po tom, čo som otehotnela. Zrazu to totiž nebolo len o mne, jednoducho človek si dvakrát premyslí, akú kvalitu potravín do seba dá. A to isté platí o kozmetike. Netvrdím, že celá moja kúpeľňa je plná prírodnej kozmetiky, ale som rada, že som objavila značku ANNEMARIE BÖRLIND, pretože ten pocit, že sa hýčkate prírodou, je úžasný.

Na Instagram sem-tam publikuješ fotky zo svojich kozmetických procedúr zo salóna Bebe Hair. Prečo si si obľúbila práve tento bratislavský beauty salón, ktorý ošetruje pleť s našou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND?

Do salónu Bebe Hair chodím na kozmetiku veľmi rada, v prvom rade kvôli profesionálnemu personálu, a v neposlednom rade práve kvôli prírodnej kozmetike, s ktorou v tomto salóne pracujú. Nedávno som objavila masku z morských rias, ktorá mala na moju pleť úžasný efekt. Veľmi kvitujem aj to, že produkty reálne voňajú po ingredienciách, z ktorých sa skladajú. Práve spomínaná maska bola cítiť morskou, rybou vôňou a ja som mala super pocit, napriek tomu, že konzumáciu rýb moc nemusím.

Ako si vlastne objavila kozmetiku Annemarie Börlind?

Po kozmetickom ošetrení v Bebe Hair som si nechala poradiť od kozmetičky, ktorý produkt je podľa nej na moju pleť najvhodnejší. Vyskúšala som ho a zistila som, že mi vyhovuje. Odvtedy sa moja kúpeľňa zaplnila kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND a momentálne si totálne fičím na dvojfázovom sére z divokých pomarančov. To skutočne vonia ako pomaranče a má blahodarné účinky na moju pleť.

Ktorý z produktov ti zatiaľ najviac sadol?

Keďže mám suchú pleť, používam nočný krém z rady LL Regeneration, vyhovuje mi jeho „mastnota” a to, ako sa moja pleť každý večer doslova napije jeho účinnými látkami. No a už spomínané pomarančové sérum, to je totálna topka.

Komu by si túto kozmetiku odporučila?

Túto kozmetiku by som odporučila všetkým ženám, ktoré majú citlivú pleť alebo sú tehotné. Môžu si byť totiž isté tým, že do seba nedávajú chémiu.

Súvisiace články