Hladšia pleť bez vrások? Špeciálny olej urobí s vašou tvárou zázraky

Hladšia pleť bez vrások? Špeciálny olej urobí s vašou tvárou zázraky
8. júla 2024 4 minút čítania
Hladšia pleť bez vrások? Špeciálny olej urobí s vašou tvárou zázraky

Napísali o nás!

Viete, čo dokáže vegánsky retinol pre vašu pleť? Redakcia plnyelanu.sk sa tentokrát zamerala na účinky tohto špeciálneho prípravku proti vráskam. Prečítajte si, ako tento inovatívny produkt bojuje proti starnutiu pleti a prispieva k jej zdraviu a kráse. Objavte, ako sa starať o svoju pleť ekologicky a efektívne.

Odkaz na článok nájdete TU. Alebo si užite čítanie tu u nás. :)


Dosiahnuť hladkú a pružnú pokožku bez vrások je dnes vďaka kozmetike jednoduchšie. Problémom však bývajú rôzne syntetické látky, ktoré môžu pleť podráždiť, a preto sa mnohé ženy radšej obracajú na prírodnú kozmetiku. Tá ukrýva napríklad aj plnohodnotnú náhradu obľúbeného retinolu.

Prichádza prelomový vegánsky retinol

Retinol, teda forma vitamínu A, je známym bojovníkom proti vráskam. Povzbudzuje totiž tvorbu kolagénu, eliminuje linky na pleti a pleť vďaka nemu pôsobí mladšie. Ten klasický – živočíšny či syntetický – má však aj viacero nevýhod. Môže pleť vysušovať a dráždiť, navyše sa pri jeho používaní treba vyhýbať slnku a nemali by ho používať tehotné ženy. Našťastie už existuje jeho plnohodnotná, čisto prírodná náhrada.

Účinky retinolu totiž možno dosiahnuť aj vďaka samphira oleju, ktorý sa získava z morského fenikla je jeho revolučnou náhradou. Je vegánsky, takže jeho výroba má menší dosah na životné prostredie, a netestuje sa ani na zvieratách. To však nie sú jediné výhody, ktoré sa so samphira olejom spájajú. Oproti iným retinolovým produktom nespôsobuje stratu hydratácie a pokožku zbytočne nedráždi. Dokonca ani v prípade, že máte problémy s akné.

S obsahom vitamínov a antioxidantov

Po vegánskom retinole môžete teda siahnuť aj v prípade, že máte citlivú pleť. Pri používaní samphira oleja totiž nehrozí začervenanie, šupinatenie ani suchosť a pleť je tak celkovo zdravšia. Pomáhajú pritom aj ďalšie vitamíny a antioxidanty. V morskom fenikli sa totiž nachádza aj jód, vitamín C, nenasýtené mastné kyseliny, minerály a esenciálne oleje – jednoducho všetky zložky, ktoré sa dokážu o pleť dokonale postarať.

Jedným z najväčších benefitov je však nepochybne to, že vegánsky retinol nezvyšuje citlivosť kože na slnečné žiarenie. Je preto vhodný aj na denné používanie a vy nemusíte mať strach, že by vašu pokožku počas pobytu na slniečku ničilo UV žiarenie. Pri dlhšom pobyte na slnku však, samozrejme, vždy treba použiť aj ochranný krém s UV faktorom, aby ste minimalizovali riziko vzniku vrások.

plni-elanu-retinol_1_
Vďaka prírodnému retinolu v elastínovoom shaku sa zvýši tvorba kolagénu a redukujú sa vrásky.

Náš tip: 2-fázový elastínový shake

Nielen ingrediencie, ale aj to, v akej forme si ich doprajete, zaváži. Ideálnym prípravkom je dvojfázový elastínový shake od značky Annemarie Börlind, ktorá je expertom na prírodnú kozmetiku. Okrem samphira oleja nájdete v shaku aj marulový a jojobový olej, ktoré aktivujú v pleti vlastnú produkciu elastínu. Pokožka tak bude postupom času čoraz pružnejšia.

Zaujímavosťou je takisto dvojfázový systém, ktorý znamená, že dva komponenty v tomto shaku spolupracujú na čo najväčšom zlepšení pleti. Prvá fáza kožu pripraví a aktivuje a na tej druhej sa podieľajú účinné látky, ktoré priamo podporujú produkciu elastínu. Pokožka tak bude zdravšia a odolnejšia proti tvorbe vrások.

Vrásky redukuje o 85 %

Toho, že by bola prírodná verzia retinolu menej účinná, sa teda báť nemusíte. Vegánska verzia oproti tej konvenčnej v ničom nezaostáva. V Annemarie Börlind sa postarali o to, aby to bolo práve naopak – v oblasti anti-agingu má viacero výhod.

Bunky v pleti sa budú po používaní tohto prípravku obnovovať rýchlejšie a vytvorí sa viac kolagénu. Aj vedci potvrdili, že pri pravidelnom používaní dvojfázového shaku je ochrana kolagénu v pleti až o 131 % vyššia.

Vďaka týmto procesom v pokožke sa postupne zredukujú vrásky a jej textúra sa zjemní. Čísla z výskumov hovoria jasne – vrásky ubudli pri pravidelnom používaní 2-fázového elastínového shaku až

Pri športe: Chladiaci sprej na opaľovanie SPORT SPF 30

Tento vodoodolný chladiaci Sun Sprej je ideálny pre všetkých milovníkov vodných športov, ale aj bicyklovania, korčuľovania a ďalších aktivít. Obsahuje vitamín E, provitamín B5 a pantenol, takže pokožku zároveň hydratuje a chráni pred voľnými radikálmi.

retinol-plni-elanu
2-fázový elastínový shake na zlepšenie elasticity a pružnosti pleti.
Súvisiace články