Doprajte svojej pleti vitamínovú kúru

Doprajte svojej pleti vitamínovú kúru

Starostlivosť o pleť
22. Feb. 2021

Zima je pre našu pleť náročným obdobím. Môžeme dokonca povedať, že vyčerpáva prirodzené zdroje pleti - pleť stráca vlhkosť, je suchšia, čo často vyustí do jej citlivosti. Ale veľa z nás má pleť bledú, akoby bez života a energie. Preto je na mieste spraviť si po zime výživnú vitamínovú kúru, ktorá dodá pleti všetky potrebné vitamíny, minerály a aminokyseliny. Len dobre vyživená a zásobená pleť môže byť zdravá a krásna!

Ako zistiť, ktoré vitamíny potrebuje naša pleť 

Základom krásnej a zdravej pleti je dobrá strava, dostatok vody, spánku a pozitívny prístup k životu. Naša pleť je zásobovaná živinami zo stravy, ale napríklad taký vitamín E je lepšie prijímať zvonka, priamou aplikáciou na pleť. Ale ako sme spomínali vyššie, zima je pre pokožku extrémne náročným obdobím, ktoré vyčerpáva jej zdroje. Preto by ste sa mali doplniť vitamíny a minerály nielen v strave, ale aj v kozmetike. Ako zistíte, že vaša pleť má nedostatok vitamínu C alebo E?

Vitamín C

Vitamín C je známym vitamínom pre naše zdravie, ale aj pre krásu pokožky. Vitamín C má vplyv na tvorbu kolagénu v pokožke, ale významne ju chráni pred starnutím, vráskami a stratou kolagénu. Eliminuje totiž prejavy voľných radikálov, ktoré zodpovedajú až za 90% starnutia pokožky. Ale to nie je všetko! Má priaznivý vplyv aj na pigmentové škvrny, sivý tón pleti a poškodenie pokožky. Dokáže vyrovnať tón pleti, dodať jej jas a energiu! 

A ako zistíte, že vaša pleť zúfalo prosí o svoju dávku vitamínu C? Pôsobí unavene, ba až fádne, je bledá s nerovnomerným tónom, vznikajú na nej vrásky a celkovým dojmom potrebuje energiu. 

Vitamín E

Vitamín E patrí tiež k medzi významným antioxidantom, ktorý ochráni vašu pleť pred predčasným starnutím spôsobeným voľnými radikálmi z UV žiarenia. Nachádza sa prirodzene v našej pokožke v mazových žľazách, ale vplyvom zimy a ich nečinnosti v teplotách pod 8 stupňov ho pleť stráca, preto pôsobí sucho, vznikajú začervenania, šupinky, ale aj vrásky. 

Preto je vitamín E známy ako hydratačná zložka pre pleť, ktorá ju ochráni pred predčasným starnutím a vráskami. Okrem ochrany pred voľnými radikálmi totiž pleti dodáva veľké množstvo hydratácie. Takže, ak vás trápi suchá pleť či vrásky, potrebujete dávku vitamínu E!

Vitamínová kúra s vitamínom C

Začnite už čistením s vitamínmi a minerálmi

Vaša vitamínová starostlivosť môže začať už čistením! Svoju kúru začnite efektívnym čistením enzýmami. Enzýmový peeling od ANNEMARIE BÖRLIND je vďaka organickému aloe vera bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Aktívne enzýmy šetrne odstránia odumreté kožné bunky a navyše stimulujú prirodzenú regeneráciu pleti. Pleť je perfektne pripravená pre vitamínovú kúru!

Doplňte sérum s vitamínom C

Sérum je perfektný spôsob, ako dodať svojej pleti dostatok vitamínov a zabezpečiť, že sa dostanú do pokožky. Sérum s vitamínom C pod vaším bežným denným krémom vyjasní a rozžiari pleť. Odporúčame Energizer z pomarančových kvetov s obsahom extraktu zo sicílskeho pomaranča, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu v pleti a navyše dodá pleti vlhkosť. Poskytne pleti novú vitalitu, energiu a jas!

Pravidelne dodávajte svojej pleti koncentrované množstvo céčka

Doteraz sme vám radili, ako zaradiť produkty s vitamínom C do svojej systematickej starostlivosti o pleť. Ale ak chcete skutočne žiarivú pleť, plnú života, už za krátky čas, odporúčame vám 2-3x do týždňa absolvovať kúru s koncentrovaným množstvom prírodného vitamínu C. 

Goji - bohatý zdroj vitamínu C a iných vitamínov

Liečivé účinky goji poznali už v starej Číne. Vyznačuje sa vysokým podielom aminokyselín a  bielkovín, ktorý nemá žiadna iná rastlinka na svete.Okrem toho je goji bohaté na karotenoidy, čo z neho robí vysoko účinný antioxidant, čím výrazne spomaľuje starnutie a má pozitívny vplyv na našu imunitu. Goji je bohatým zdrojom vitamínu C, ale aj ďalších vitamínov, ako je napríklad vitamín A, B1,B6,B9 a vitamín E.

Dôkladne si vyčistite tvár enzýmovým peelingom, následne naneste koncentrát s vitamínom C BEAUTY SHOT Vitamin Energizer, ktorý obsahuje céčko zo super ovocia acai, goji a rakytník. Následne naneste vitamínovú DUO masku, ktorá vďaka koncentrátu transportuje aktívne céčko do hĺbky pleti a vráti pleti život a energiu už krátko po použití. 

Vitamínová kúra s vitamínom E

Nahraďte svoje sérum 2-fázovým shakeom s  vitamínom E a kyselinou hyalurónovou 

Trápi vás suchá pleť po zime alebo vrásky? Pravý čas dodať pleti vitamín E - zázračný antioxidant s hydratačnými účinkami, ktorý je našej pleti prirodzený! Ako prvé začneme čistením enzýmovým peelingom. Následne nanesieme 2-fázový hyaluron shake, ktorý je účinným kokteilom prírodných hydratačných zložiek, ako je napríklad botanická kyselina hyalurónová a vitamín E, získaný zo sójových bôbov. 

Výhodou tohto shake je to, že ho môžete používať ako sérum pod krém, ale ním aj nahradiť svoj bežný denný, či nočný krém. Zásobí vašu pleť vlhkosťou, čím odstráni aj ostatné nežiaduce prejavy pleti - vrásky, podráždenie spôsobené dehydratáciou, nerovnomernosti pleti a vytvorí na nej ochranný film.

Koncentrovaná dávka vitamínu E a kyseliny hyalurónovej

Chcete viditeľné výsledky už za krátky čas? Dodajte svojej pleti skutočne koncentrovanú dávku vitamínu E a kyseliny hyalurónovej! 2-3x do týždňa si večer na pleť, vyčistenú enzýmovým peelingom, aplikujte koncentrát BEAUTY SHOT Hydrobooster s vitamínom E zo sójových bôbov a kyselinou hyalurónovou, ktorý okamžite dodá vašej pleti obrovské množstvo vlhkosti a vyplní vrásky. Následne naneste Hydro gélovú masku s rovnakými aktívnymi látkami a nechajte 15 minút pôsobiť. Pleť je plne hydratovaná, vyživená a zásobená vitamínmi!