Denný vs. nočný krém: prehľadný zoznam najväčších výhod a rozdielov

Denný vs. nočný krém: prehľadný zoznam najväčších výhod a rozdielov

Starostlivosť o pleť
25. Oct. 2021

Pri používaní krémov existujú len 2 skupiny žien. Tie, ktoré používajú jeden krém. A tie, ktoré používajú denný a nočný krém. Lenže ktorá skupina to robí správne? Presne tak, tá skupina, ktorá používa nočný a denný krém. Každý krém má iné zloženie, a tým aj iné účinky. Ak používate denný krém aj na noc, máte pár nevýhod oproti ženám, ktoré na noc používajú nočný krém. Nejde len o samotné používanie krému ako takého, ale aj o to, že denný a nočný krém sa svojimi účinkami navzájom dopĺňajú. 

Denný krém je určený na ochranu pokožky počas dňa, nočný zasa na dostatočnú regeneráciu pleti počas noci. Krém na deň by mal ošetrovať, chrániť pleť pred vonkajšími vplyvmi a dodať jej aktívne látky podľa potrieb pleti. Počas spánku sa snažíme regenerovať pleť, podporiť jej prirodzený obnovovací proces a podľa potreby aj redukovať vrásky.

Čo potrebuje naša pleť cez deň? 

Počas dňa na pleť vplýva veľa vonkajších faktorov, ktoré ju oslabujú. Či už je to chlad, slnko alebo každodenný stres. Pred tým všetkým pleť chráni práve správny denný krém. Ráno po nanesení krému si mnoho žien ešte dáva aj make-up, preto sú denné krémy často ľahšie oproti tým nočným. Pleť potrebuje počas dňa hydratáciu, no okrem toho potrebuje aj aktívne účinné látky a ochranu pred voľnými radikálmi. 

Denný krém by mal zabezpečiť:

  • Ochranu pred škodlivými vplyvmi prostredia
  • Celodennú hydratáciu
  • Výživu pleti

Čo potrebuje naša pleť v noci?

Počas spánku naša pleť oddychuje, preto je najlepší čas na jej regeneráciu. Okrem toho, v noci na ňu nevplýva toľko vonkajších vplyvov a preto má viac času vstrebať všetky účinné látky z krémov. Kým pri denných krémoch je dôležitá ich ľahkosť, pri nočnom kréme je veľmi dôležité, aby bol hutnejší. Keďže nočné krémy sú na tvári pomerne dlhý a nerušený čas, obsahujú látky, ktoré sa pomalšie vstrebávajú do pokožky. Noc je aj ideálnym časom na anti-aging!

Nočný krém by mal zabezpečiť:

  • Potrebnú regeneráciu buniek kože 
  • Dodatočnú hydratáciu
  • Spomalenie starnutia a vyhladenie vrások
  • Zvyšovanie elasticity pokožky

Náš tip

Vyberte si nočný aj denný krém z rovnakej línie produktov aby ste maximalizovali ich účinky.