Botanická kyselina hyalurónová: Inovácia, ktorá mení svet krásy!

Botanická kyselina hyalurónová: Inovácia, ktorá mení svet krásy!
23. mája 2024 8 minút čítania
Botanická kyselina hyalurónová: Inovácia, ktorá mení svet krásy!

Určite ste už neraz narazili na zmienku o kyseline hyalurónovej a jej zázračných účinkoch na pleť. Vedeli ste však, že existuje aj jej vegánska alternatíva, ktorá prekonáva očakávania? Táto inovatívna zložka nielenže hydratuje a vypĺňa vrásky, ale jej molekuly vykazujú podobnú molekulárnu štruktúru ako prirodzená kyselina hyalurónová v ľudskej pokožke, čím dosahujú maximálnu kompatibilitu a efektivitu. Ale to nie je všetko! Čítajte ďalej a odhaľte tajomstvá vegánskej kyseliny hyalurónovej a jej úžasných benefitov.

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca látka v ľudskom tele, ktorá hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní hydratácie a elasticity pokožky. S vekom však produkcia kyseliny hyalurónovej klesá, čo vedie k vráskam, ochabnutiu pokožky a strate objemu. Preto sa odporúča dopĺňať si ju zvonka.

Odkiaľ sa kyselina hyalurónová získava?

V konvenčnej kozmetike sa kyselina hyalurónová zvykla získavať z rôznych živočíšnych extraktov, ako sú kohútie hrebene, hovädzie dobytky či dokonca žraločia koža, čo často vyvolávalo alergické reakcie. ANNEMARIE BÖRLIND však od svojho vzniku (1959) odmieta využívanie živočíšnych výťažkov v kozmetike. Uprostred filozofie ANNEMARIE BÖRLIND je etická a udržateľná výroba. Rozhodli sa pre využívanie dvoch vegánskych foriem kyseliny hyalurónovej, získavaných biotechnologickými metódami prostredníctvom fermentácie. Táto inovatívna technika zaručuje vysokú čistotu. V čom sú ešte výnimočné?

1. Vegánske a udržateľné – získavajú sa biotechnologicky z rastlinných zdrojov, bez použitia živočíšnych výťažkov.
2. Vysoká čistota a bezpečnosť – inovatívna výrobná metóda zaručuje, že tieto obe formy kyseliny hyalurónovej sú zbavená akýchkoľvek nečistôt a kontaminantov.
3. Vynikajúca tolerancia a efektivita – molekuly kyseliny hyalurónovej sú podobné ako tým v ľudskej kyseline hyalurónovej, čo zaisťuje ich vysokú toleranciu a efektivitu pri hydratácii a obnove pokožky.
4. Úžasné výsledky – botanická kyselina hyalurónová má vedecky preukázané mimoriadne (nielen) hydratačné účinky.

Dôkazom týchto úžasných účinkov je náš najnovší poklad - intenzívne sérum Hydro Booster. Tento produkt značky ANNEMARIE BÖRLIND predstavuje jednu z najnovších inovácií v oblasti starostlivosti o pleť. Výsledky testov účinnosti hovoria samy za seba - pokožka je hydratovaná až o neuveriteľných 211 % s trvajúcim účinkom až 24 hodín.

Sérum tiež obsahuje pridaný extrakt z červených rias, ktorý výrazne podporuje produkciu kyseliny hyalurónovej priamo v pokožke, čím prispieva k jej výraznému zlepšeniu a obnove. Okrem toho, extrakt z červených rias pôsobí ako silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi a znižuje príznaky starnutia.

hydro-booste
Sérum obsahuje extrak z z červených rias, ktoré okrem toho, že hydratuje, posilňuje vlastnú produkciu kyselinu hyalurónove v pleti.

V prírode tkvie neuveriteľná sila, ktorá nás neustále prekvapuje. Dokazuje to aj náš Hydro Booster, ktorý je skvelým príkladom. Obsahuje dva druhy kyseliny hyalurónovej a jeho účinok na hydratáciu je neskutočný - zvýšenie až o 211 %. Tento úžasný výsledok je dôkazom, že spojenie prírodných zložiek s vedeckým výskumom môže priniesť výnimočné výsledky, ktoré nám doslova vezmú dych.

- Henrieta Martinková, CEO a ambasádor ANNEMARIE BÖRLIND SK a CZ

hydratacia-henrieta

2 typy vegánskej kyseliny hyalurónovej

tremella-fuciformis

Kyselina hyalurónová z čínskej huby (Tremella fuciformis)
Tento druh hyalurónovej kyseliny sa získava z čínskej huby Tremella fuciformis, ktorá je známa svojimi hydratačnými vlastnosťami. Je veľmi podobná ľudskej kyseline hyalurónovej, čo znamená, že je mimoriadne dobre tolerovaná a efektívne hydratuje pokožku. Okrem toho sa od klasickej kyseliny hyalurónvej odlišuje tým, že dokáže pokožku chrániť proti voľnými radikálmi, čo klasická forma konvenčnej kyseliny hyalurónovej nedokáže.

hyaluronat-sodny

Hyaluronát sodný
Tento typ kyseliny hyalurónovej sa získava fermentačným procesom s použitím mikroorganizmov. Tento prístup k výrobe je udržateľný a šetrný k životnému prostrediu, pričom zároveň zabezpečuje vysokú kvalitu a čistotu produktu. Hyaluronát sodný nielen zvyšuje hydratáciu, ale tiež pomáha vytvoriť ochrannú bariéru na povrchu pokožky, ktorá bráni strate vlhkosti. Zložka má menšiu molekulovú hmotnosť v porovnaní s tradičnou kyselinou hyalurónovou. Táto vlastnosť umožňuje molekulám ľahšie a hlbšie preniknúť do kožného tkaniva, kde účinne hydratujú a podporujú regeneráciu pokožky na hlbšej úrovni.

Toto silné kombo oboch vegánskych foriem kyseliny hyalurónovej sa vyznačuje neuveriteľnou schopnosťou hydratovať pokožku na hĺbkovú úroveň a zároveň minimalizovať výskyt jemných vrások.

VEDELI STE, ŽE?

V produktoch od prírodnej značky ANNEMARIE BÖRLIND, najmä v ich prestížnej anti-aging línii SYSTEM ABSOLUTE, nie je použitá bežná forma kyseliny hyalurónovej. Namiesto toho, je použitá kyselina hyalurónová v organickej forme a dokonca vyvinutá s tromi veľkosťami molekúl, tzv. 3D Hyaluronic Acid, ktorá preniká viacerými vrstvami pokožky. Od povrchovej hydratácie až po hĺbkovú regeneráciu, čím poskytuje maximálny účinok hydratácie a viditeľné omladenie pleti.

Kde môžete vegánske kyseliny hyalurónové nájsť?

Denný krém pre zrelú pleť SYSTEM ABSOLUTE
Revolučný denný krém System Absolute s 3D Matrix technológiou a inovatívnou kyselinou hyalurónovou (3D Hyaluronic Acid) ponúka komplexnú hydratáciu a regeneráciu pre zrelú pleť.

Vyhladzujúci denný krém anti-aging SYSTEM ABSOLUTE pre zrelú pleť

Denný krém pre zrelú pleť SYSTEM ABSOLUTE s unikátnou funkčnosťou 3D Matrix technológie je revolučnou inováciou v boji proti starnutiu. Táto technológia zabezpečuje postupné uvoľňovanie aktívnych hydratačných a regeneračných látok v rôznych vrstvách pokožky po celý deň. To znamená nielen hlbšiu penetráciu, ale aj dlhodobejší efekt hydratácie a regenerácie, čo viditeľne znižuje vrásky a zlepšuje pružnosť a rovnomernosť tónu pleti. Čo však ešte robí tento krém unikátnym je, inovácia s kyselinou hyalurónovou (3D Hyaluronic Acid), ktorá prispieva k celkovému účinku.


Trojrozmerné molekuly tejto kyseliny hyalurónovej poskytujú hĺbkovú starostlivosť v rozličných vrstvách pokožky. Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová vytvára hydratačný film na povrchu pokožky, strednomolekulárna kyselina sa absorbuje do stredných vrstiev epidermy, zatiaľ čo nízkomolekulárna kyselina preniká do najhlbších vrstiev, stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej a podporuje regeneračné procesy.

Hydratačný denný krém AQUANATURE

Hydratačný denný krém AQUANATURE s vegánskou kyselinou hyalurónovou je špeciálne navrhnutý pre pleť, ktorá prejavuje prvé známky starnutia a zároveň trpí na nedostatok hydratácie. Čo ho robí unikátnym je, že jeho základ tvoria práve spomínané dva typy botanickej kyseliny hyalurónovej, zaručujúce hĺbkovú regeneráciu a hydratáciu. Jeho účinok je ďalej posilnený kmeňovými bunkami z papyrusu, ktoré podporujú elasticitu pokožky, čím prispievajú k jej mladistvejšiemu vzhľadu. Hydratačný denný krém AQUANATURE je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa snažia riešiť prvé príznaky starnutia a zároveň potrebujú efektívne bojovať proti dehydratácii pokožky. Pravidelné používanie tohto produktu poskytuje pleti hladkosť, žiarivosť a vitalitu.

Hydratačný denný krém AQUANATURE s vegánskou kyselinou hyalurónovou
Krém má intenzívny hydratačný, regeneračný učinok, zároveň vyplňuje jemné linky a vyhladzuje vrásky.
Prírodné dvojfázové sérum od ANNEMARIE BÖRLIND
Prírodné dvojfázové sérum je intenzívna hydratačná bomba s dvojitým účinkom kyseliny hyalurónovej.

2-fázový hyalurónový shake

Prírodné dvojfázové hyalurónové sérum od ANNEMARIE BÖRLIND, je príjemnou hydratačnou bombou pre nedostatočne hydratovanú pokožku. Okrem dvoch druhov kyseliny hyalurónovej obsahuje i extrakt z červených rias, ktorý navyše podporuje produkciu vlastnej kyseliny hyalurónovej v pleti. Toto sérum intenzívne hydratuje, regeneruje a omladzuje pokožku. Aktívne stimuluje v nej vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej, vypĺňa jemné línie a vrásky, viaže obrovské množstvo vody a zároveň chráni pokožku pred stratou vlhkosti. Odporúčame ho kombinovať práve s denným a nočným krémom AQUANATURE.

Očné vankúšiky, vegánske hyalurónové obklady

V starostlivosti o pleť nesmú chýbať ani kvalitné hyalurónové obklady, ktoré majú vysokú koncentráciu tejto účinnej kyseliny. Ako účinná prvá pomoc pre unavené očné okolie po náročných dňoch slúžia hyalurónové obklady pod oči. Tieto hydrogélové očné obklady sú napustené vegánskou kyselinou hyalurónovou z čínskej huby a extraktom zmyjovca konjakového, ktoré okamžite osviežia, vyhladia a upokoja citlivú pokožku očného okolia. Ich príjemné chladenie pomáha zmierňovať očné opuchy a vačky, zatiaľ čo pravidelné používanie pomáha vyhladiť jemné línie a vrásky, poskytujúc tak vašim očiam zaslúženú starostlivosť a oddych.

hyaluron-obklady
Hyalurónové obklady obsahujú vysokú koncetráciu kyseliny hyalurónovej pre zaručený účinok.
Súvisiace články